Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 15.06.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Slovník

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Žpísmeno M

MÁ NEUVĚŘITELNÁ KARIÉRA: Kniha, kterou napsal admirál Rimmer ve hře "Lepší než život".(8.Lepší než život)

MAC INTYRE George: Důstojník na Červeném trpaslíku, letecký koordinátor. Měl také na starosti stížnosti, které podával Rimmer na Listera. Poté, co skonal, byl znovu oživen jako hologram.(1.Konec)
Pozn. V seriálu schází informace, že spáchal sebevraždu kvůli svým dluhům.

MAC WILLIAMS: Člen posádky Červeného trpaslíka, který má podle Rimmerových informací úchylné sklony spát s mrtvými.(14.Trosečníci)

MADGE: Robík na Červeném trpaslíku, Bobova stará. Je skvělá, z nuly na šedesát za míň než deset minut.(50.Pete I)

Mafie: (1800) Tajný opoziční, sicilský spolek, později provádějící i loupeže, který se vyvinul v reakční teroristickou organizaci, založenou na hierarchii rodiny. V USA vznikla silná americká větev mafie s názvem Cosa Nostra.(37.Pekelně ostrý výlet)

MAGGIE: Rimmerova tetička. Má narozeniny 17.července.(6.Já na druhou)

MAJZLÍK: Rimmerova přezdívka ze školy. Říkali mu tak spolužáci vždy, když ho zmlátili.(7.Kryton)

MALDEN, Karl: (1914-) Americký herec, charakteristický svým baňatým nosem. Za roli ve filmu "Tramvaj do stanice Touha" (1951) získal Oscara, populárním se stal i televizním seriálem "Ulice San Francisca" (70.léta). Podle Krytona vypadal hůř než Kamila ve své slizké podobě.(19.Kamila)
Pozn. Tady si to můžete ověřit.(Je to ten vedle Michaela Douglase)

Malý rybář: Kocourova oblíbená stolní hra. - "Vychutnej kouzlo pravého rybolovu v pohodlí svého domova.".(17.Fotostroj času)

MAMETOVÁ: Profesorka, která stvořila Krytona. Kryton byl naprogramovaný, aby jí nikdy neublížil a poslechl všechny její příkazy.(31.Psirény)

MAMLASOV: Fiktivní město, které by bylo podle Rimmera pojmenováno na počest Krytona a Listera.(29.Démoni a andělé)

MANTOVANI: (1905-1980) Rimmerův oblíbený houslista, skladatel a dirigent italského původu.(9.Díky za tu vzpomínku)

MANNY CELESTE: Loď na které našli Kryton, Kochanská a Kocour pohřešované Kanárky a časomet.(50.Pete I)
Pozn. Mírně pozměněné jméno lodi Mary Celeste, kterou objevili nepoškozenou a naprosto opuštěnou v bermudském trojúhelníku. Zmizení celé posádky nebylo nikdy vysvětleno.

MARIE MAGDALENA: též Máří Magdaléna. Biblická prostitutka, kterou Ježíš zachránil před kamenováním a která poté stala jeho věrnou učednicí. První osoba, které se Ježíš ukázal po svém zmrtvýchvstání.(8.Lepší než život)

MARIE STUARTOVNA: (1542-1587) Královna Skotska (1542-1567). Byla uvězněna anglickou královnou Alžbětou I pro podezření ze spiknutí a po několika letech popravena. Její syn Jakub VI Skotský se po Alžbětině smrti stal anglickým králem Jakubem I.(1.Konec)

MARX Zeppo: (1901-1979) Jeden z bratří Marxů, (dalšími byli Chico, Groucho a Harpo) rodinné skupiny amerických komediálních herců, velmi úspěšných ve 30. letech. Zeppo později tým opustil, což je zřejmě příčinou, proč není tak známý jako jeho bratři.(43.Epidém)

MATKA TEREZA: (1910-1997) Katolická jeptiška albánského původu. Veškeré své síly a prostředky věnovala na pomoc chudým v Indii. V toce 1979 získala Nobelovu cenu za mír.
Jedna z hodných parafínů ve Voskovém světě. Dotáhla to až na podplukovníka. Zahynula při pokusu přejít minové pole.(24.Roztavení)

MAURITIUS: 2040 km2. Ostrov v jihovýchodní části Afriky. Byl objeven v 10. století arabskými a africkými mořeplavci. Postupně se dostal pod nadvládu Portugalců, Holanďanů a pirátů. V roce 1721 ostrov obsadila francouzská Východoindická společnost, která zde vybudovala vojenskou pobočku. Ostrov získal nezávislost v roce 1968 v rámci Britského společenství národů. Proslavil se nejvzácnější známkou na světě "Modrým Mauritiem", který se vyskytuje pouze v několika exemplářích.
Rimmer vyhrál na toto místo zájezd, když byl tři miliony let hluboko v kosmu. "Nejsi klikař, Rimmere a nikdy nebudeš!"(49.Televize Kryton)

MAXINE: Jedna z postav ve hře "Gumshoe". Dvojče Loretty. Zabila Pallistera.(33.Pistolníci z Apokalypsy)

MC CARTNEY Paul: (1942-) Zpěvák, skladatel a baskytarista skupiny Beatles.
Jedna z Listerových robotických rybiček.(2.Ozvěny budocnosti)

MC CAULEYOVÁ Carol: Členka posádky Červeného trpaslíka. Rimmer jí tajně napsal milostný dopis.(10.Škvíra ve stázi)

MC GEE: Postava z "Ulic Lareda", medvědobijec. Rimmer se mu vyzvracel do klobouku. Podle jeho názoru byl Mc Gee: "Mastnej hnus s dechem, co by zabil grizzlyho".(33.Pistolníci z Apokalypsy)

MC GRUDEROVÁ Yvonne: Lodní přebornice v boxu na Červeném trpaslíku. Praštila se hlavou o rumpál a Rimmer s ní poté prožil krátký, nezávazný vztah a jediné milování za život. "16. března 7:31 až 7:43 večer. Dvanáct minut. A to včetně doby, co jsme jedli pizzu!"(5.Sebevědomí a mindrák)

MC LAREN Lucas: Hlavní lodní psychiatr Červeného trpaslíka. Zahynul při nukleární nehodě a byl znovu oživen nanoboty. Úchylka - punčochy a podvazkový pás.(45.Zpátky v červeném I)

MC QUEEN: Třetí důstojník Červeného trpaslíka. Vynikající matematik. Jeho mozkový štěp použil Kryton pro zvýšení Rimmerovy inteligence.(25.Hololoď)

MC QUEEN Steve: (1930-1980) Americký herec. Nejznámější svými rolemi ve filmech "Sedm statečných" (1960), "Velký útěk" (1963), "Motýlek" (1973) a "Skleněné peklo" (1974). Kdyby potkal Kamilu, bez váhání by jí odkrouhnul.(19.Kamila)

Medicomp: Lékařské diagnostické zařízení.(5.Sebevědomí a mindrák)

MEDVÍDEK PÚ: Přihlouplý dětský medvídek. Kreslená postavička, stvořená spolu s dalšími zvířecími kamarády britským spisovatelem A.A. Milnem (1926) podle hraček Milneho syna Kryštůfka Robina.
Jeden z hodných parafínů ve Voskovém světě. Byl popraven zlými parafíny. "Něčeho takového by se člověk neměl nikdy dožít!".(24.Roztavení)

MELLIE: Bongova sekretářka v dimenzi Esa Rimmera. Eso jí navštěvoval, když byla politá javorovým sirupem.(23.Jiná dimenze)

MENDELSSOHN Felix: (1809-1847) Německý skladatel, pianista a dirigent. Skutečná klasika.(3.Rovnováha sil)

Mentální klystýr: též. mentální dávidlo. Injekce, kterou vypláchl Kryton Listerův mozek, když zkoušel výměnu osobností.(16.Výměna těl)

MESSALINA: (asi 22-48) Manželka římského císaře Claudia I. Promiskuitní a zrádná Messalina manipulovala s císařem tak, aby z toho měla co největší výhody. Hranici svých nestoudností překročila, když uzavřela tajný druhý sňatek, přestože stále byla vdaná za císaře. Pohár Claudiovy trpělivosti přetekl a nechal Messalinu popravit.
Jedna ze zlých parafínů ve Voskovém světě, Roztavila se.(24.Roztavení)

Mezinárodní společnost pro zábavu: Fiktivní společnost v halucinačním totalitním státě, která provozovala videohru Červený trpaslík.(30.Návrat do reality)

MILLER, Glenn: (1904-1944) Americký trombonista, vedoucí orchestru a instrumentalista. Nejznámější hity: "Malý hnědý džbánek", "Pennsylvania 6-5000", "Měsíční serenáda", "Chattanooga Choo Choo" a "V náladě". Zmizel za záhadných okolností za druhé světové války na cestě z Anglie do Francie i s letadlem. Předpokládalo se, že se zřítil do moře, ale Rimmer podezříval mimozemšťany s únosu a bál se, že budou chtít Millera vrátit.(20.DNA)

MINDRÁK: Část Listerovy osobnosti a jeho zhmotnělá halucinace. Sebevědomí ho nacpal do drtiče odpadu a spláchl do vesmíru. Netrpěl.(5.Sebevědomí a mindrák)

MIRANDA: Uranův měsíc, na kterém se nachází vesmírný mexický bar. Lister zde schytal pár ran za Rimmera, který roznášel nepěkné drby o Mac Williamsovi [viz. výše].(14.Trosečníci)

Mistr Staniol: Zvláštní oblečení, které nosili členové skupiny Degen a spol. Límec byl od rogala k nerozeznání.(17.Fotostroj času)

MLUVÍCÍ TOUSTOVAČ: Mluvící budík a veselý společník u snídaně. Byl posedlý toustováním a pořád říkal: "Tě péro, sombréro!" Lister na něm spáchal tousťákovraždu prvního stupně sedmikilovým bouracím kladivem.(2.Ozvěny budoucnosti)

Modifikátor DNA: Přístroj, který dokázal změnit živou bytost v jinou živou bytost přeměnou její DNA. Listera změnil ve slepici a křečka a Krytona v člověka. Rovněž také vytvořil vindaloobestii.(20.DNA)

Modrý poplach: Stav velké bdělosti na lodi.(32.Legie)

MODRÝ SKRČEK: Jedna z transportních lodí, patřící k Červenému trpaslíku.(9.Díky za tu vzpomínku)

MOJŽÍŠ: (asi 13. st. př.n.l.,zemřel pravděpodobně ve 120 letech) Postava ze Starého zákona. Muž, který vyvedl Izraelce z Egypta a od Boha obdržel na hoře Mount Sinai desky s deseti božími přikázáními.(37.Pekelně ostrý výlet)

MONROEOVÁ Marylin: (1926-1962) Nejprve modelka, později populární americká herečka a sexysymbol. Nejznámější svými postavami přihlouplých blondýnek ve filmech "Jak si vzít milionáře" (1953), "Muži mají raději blondýnky" (1953), "Slaměný vdovec" (1955) a "Někdo to rád horké" (1959). Veřejně známý byl její poměr s prezidentem Kennedym. Zemřela po předávkování se prášky na spaní.
Jedna z hodných parafínů ve Voskovém světě. Roztavila se.(8.Lepší než život)

MONTMARTRE: Oblast v Paříži, kde přistály Listerovy zvratky, když se poprvé opil. Vzdálen přes osm kilometrů od Eiffelovky(18.Poslední den)

MOR: Jeden z Pistolníků z Apokalypsy.(33.Pistolníci z Apokylypsy)

MORSE Samuel: (1791-1872) Americký vynálezce, který výrazně vylepšil elektrický telegraf (spolu s Alexanderem Bainem) a sestavil morseovku.(12.Paralelní vesmír)

MOTORHEAD: Britská heavymetalová skupina 80. let 20. století. Skutečná klasika.(3.Rovnováha sil)

MOZART Wolfgang Amadeus: (1756-1791) Geniální rakouský skladatel, klavírní virtuóz a houslista. Autor opery "Kouzelná flétna". Skutečná klasika.(3.Rovnováha sil)

MULHOLLAND-JJONESOVÁ Sabrina: Nejstarší dcera vévody z Lincolnu. Modelka, spisovatelka, členka mezinárodní smetánky a manželka "Pašíka" Holdena. V pozměněné realitě byla Listerovou "micinkou".(17.Fotostroj času)

MURRAY Sam: Palubní seržant na Červeném trpaslíku. Zahynul při nukleární nehodě. Jeho hologram byl jedním z kandidátů na místo po Rimmerovi.(25.Hololoď)

MUSSOLINI "Duce" Benito: (1883-1945) Italský fašistický diktátor, Hitlerův spojenec ve 2. světové válce.
Jeden ze zlých parafínů ve Voskovém světě. Roztavil se.(24.Roztavení)