Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 24.07.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Slovník

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Žpísmeno J

Jak je důležité míti Filipa: (1895) Divadelní hra Oscara Wildea. Lister se zapletl s manželkou vedoucího amatérského divadelního souboru. Když se spolu jednou milovali, manžel je přistihl a zavřel Listera do bedny. Původně ho chtěl hodit do kanálu, ale když Lister žadonil, že už se s jeho ženou nikdy nesejde, vypustil ho nahého na jeviště uprostřed této hry. Z tohoto zážitku se u Listera vyvinula klaustrofobie.(40.Zkouška kanálem)

JANE: Družka opičího muže Tarzana, hlavní postavy knihy Edgara Rice Burroughse (1912).(35.Rimmerosvět)

JANNINE: Rimmerova švagrová, modelka. Rimmer do ní byl tajně zamilovaný.(19.Kamila)

Jednoruký bandita: Oblíbená hra v hospodách 20. století.(44.Nanarchie)

Jednoruký muž: Vlastním jménem Fred Sykes. Ve filmu "Uprchlík" zabil manželku doktora Richarda Kimblea. Pomineme-li jistou extrémnost, pak jde o příklad úspěšného života s jednou rukou.(44.Nanarchie)

JEKATAKATULA: Rimmerova vedoucí u vesmírných skautů. Během táboření ho zachránila před snědením ostatními skauty.(11.Queeg)

JFK: Vžité označení prezidenta Kennedyho.
Listerova definice:"Americký král."(37.Pekelně ostrý výlet)

JIDÁŠ: Rimmerovo prostřední jméno, které pokud mohl zapíral.(8.Lepší než život)
Pozn. Jak jednou poznamenal Lister, na Rimmerově rodině nebylo přirozeného vůbec nic. Proto také zřejmě manželé Rimmerovi pojmenovali svého nejmladšího syna po proslulém biblickém zrádci Ježíše Krista.

JIH PROTI SEVERU: (1939) Americký, téměř tři a tři čtvrtě hodiny dlouhý film s Clarkem Gablem a Vivien Leighovou o lásce a nenávisti dvou lidí během občanské války. Kochanská po zhlédnutí tohoto filmu nemohla celou noc spát.(10.Škvíra ve stázi)

JIMBO Tvrďák: Jeden z vězňů v Tanku. Byl svědkem toho, jak Smrťák dostal k jídlu něco, v čem plavaly dva nosy a kýchlo mu to na talíři.(50.Pete I)

JIMMY: Barový povaleč. Záporná postava z "Ulic Lareda".(33.Pistolníci z Apokalypsy)

JOHANKA z ARKU: (asi 1412-1431) Prostá vesnická dívka, která inspirována svými "svatými hlasy", vedla francouzskou armádu v boji za svobodu Francie proti Angličanům. Po úspěšném tažení byla zajata Angličany, kteří jí odsoudili za čarodějnictví k trestu smrti upálením. V roce 1920 byla rehabilitována a prohlášena za svatou.
Jedna z hodných parafínů ve Voskovém světě. Zahynula před příchodem Listera a ostatních.(24.Roztavení)

JOHNOVÁ Olivia Newton: (1948-) Australská zpěvačka a herečka, původem z Británie. Nejznámější je její role Sandy ve filmu "Pomáda" (1978) s Johnem Travoltou.(10.Škvíra ve stázi) 

JOHNSOVÁ Tracey: Důstojnice na Nově 5. Zahynula na následky zranění po nehodě. O její kostru se pak staral Kryton.(7.Kryton)

JONATHAN: Falešné prostřední jméno Rimmera, které pokud to bylo možné uváděl.(26.Inkvizitor)

JOZXYQK: [čti Džaskviskví] V kočičím jazyce slovo, které člověk vydal, když mu něco přiskříplo pohlavní orgány. Mohlo by být i ve slovníku, pokud by si někdo četl nahý a zavřel knihu moc rychle.(16.Výměna těl) 

JUPITERSKÁ důlní společnost: (JMC) Těžařská společnost, které patřil kromě dalších lodí Červený trpaslík. Provozovala také síť restaurací na různých planetách.(1.Konec)