Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 24.07.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Slovník

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Žpísmeno C

CAESAR Gaius Julius: (100 př.n.l.-44 př.n.l.)Slavný římský vojevůdce, který se zasloužil o rozkvět Říma. Zároveň si však svým tyranským a diktátorským vystupováním udělal mnoho nepřátel, kteří se proti němu spikli a o březnových idách ho ubodali při zasedání senátu.(6.Já na druhou)

CALDECOTT: Rimmerův učitel na kadetce. Rimmer ho porazil v kostkách a on ho za trest poslal do Ruska.(24.Roztavení)

CALIGULA Gaius Caesar: (12-41) Přezdívaný "Botička". Mentálně vyšinutý a krutý despota, který byl v letech 37-41 římským císařem. Kromě Listerových příkladů jeho šílenství také udělal konzulem svého oblíbeného koně. Byl zavražděn příslušníky své gardy.
Jeden ze zlých parafínů ve Voskovém světě(24.Roztavení)

CAMELOT: Hrad, kde podle legendy sídlil král Artuš a jeho rytíři kulatého stolu.(38.Nachystejte květináče)

CAMUS Albert: (1913-1960) Francouzský existencionalistický spisovatel a filozof. V roce 1957 získal Nobelovu cenu za literaturu.(25.Hololoď) 

CAPONE Al: (1898-1947) Americký gangster a hlava organizovaného zločinu mezi dvěma světovými válkami. Zakladatel americké mafie. Capone strávil léta 1931-1939 ve vězení za daňové úniky. Zemřel pravděpodobně na syfilis.
Jeden ze zlých parafínů ve Voskovém světě.(24.Roztavení)

CARAVAGGIO Michelangelo Merisi da: (1569-1609) Italský barokní malíř.(32.Legie)

CARLINGOVÁ Pretrisha: Přítelkyně Ackermana, která pracovala v menážním skladu na Červeném trpaslíku. Oči podle ní dělaly z Ackermana fešáka.(49.Televize Kryton)

CARMENOVÁ Caroline: Bývalá důstojnice na Červeném trpaslíku, přeložená na Leviathan. Nakazila se Epidémem, zemřela a jako zombie ho pak infikovala Listera.(43.Epidém)

CASABLANCA: Film (1942), který používal Lister při Krytonových lekcích lhaní. Příběh muže, který si v neklidném období druhé světové války musí vybrat, zda zůstane se ženou, kterou miluje nebo udělá to, co je pro ní nejlepší a pošle jí pryč s jejím manželem. Film je plný příkladů, jak může být lhaní ušlechtilé.(8.Lepší než život)

Centrální jednotka: Hlavní jednotka Krytonova softwaru, od které dostává pokyny.(7.Kryton)

CINZANO BIANCO: Listerova přezdívka, kterou dostal v liverpoolské hospodě, protože byl stále nalepený na kulečníkovém stole.(22.Bílá díra)

CLAPTON Eric: (1945-) Britský kytarista, zpěvák a skladatel. Kvůli závislosti na drogách měl několikaletou přestávku a po ní se znovu vrátil k hudbě.(31.Psirény)

CLERQUE Henri le: Fanatický stoupenec revoluční fronty pracujících, která nenávidí střední třídu. Pokusil se otrávit pramen ve Francii, který je zdrojem veškeré minerální vody s názvem Perrier. Pokud by uspěl, střední třída by vyhynula do tří týdnů. Jeho plán byl odhalen a Clerque zatčen.(8.Lepší než život)

CLIFTON: Polní maršál. Jedna z postav hry Lepší než život.(8.Lepší než život) .

CLIVE z Indie: Přezdívka barona Roberta Clivea z Passey (1725-1774). Britský voják a úředník, který zřídil v Indii britskou správu. Bengálský guvernér.(7.Kryton)

CLOISTER hlupák: Nejvyšší bůh v kočičím náboženství. Vzorem pro něj byl Lister.(1.Konec)

COLOMBO: Rimmerova definice:"Trhan ve špinavé pláštěnce, objevil Ameriku."
Ve skutečnosti svérázný a fikaný detektiv v baloňáku ztělesněný Peterem Falkem(1927-) ve stejnojmeném televizním seriálu a ve filmech.(4.Čekání na Boha)

COLUMBUS Kryštof: (1451-1506) Italský mořeplavec, který roku 1492 oficiálně objevil Ameriku.(4.Čekání na Boha)

COMO Perry: (1912-) Americký zpěvák, občasný herec a host televizních šou. Jeho hity jsou známy především z filmů. Nezapomenutelná je skladba "Memories are made of this" v jeho provedení.(20.DNA)

COWARD Noel: (1899-1973) Britský scénárista, režisér, herec, skladatel a producent. Nejznámější dílo: "Soukromé životy" (1930).
Jeden z hodných parafínůve Voskovém světě . Byl střelen do nohy a pak se roztavil.(24.Roztavení)

CRANEOVÁ Nirvanah: Členka posádky Osvícení. Zamilovala se do Rimmera a byla ochotná obětovat svůj život pro jeho štěstí.(25.Hololoď)
Pozn. V budhistickém náboženství znamená nirvána stav nejvyšší blaženosti. Existuje také velmi populární skupina tohoto jména.

CRAPOLA a.s.: [čti křápol] Výrobce Mluvícího toustovače. Sídlí na Tchaiwanu.(22.Bílá díra)

CRUSOE Robinson: Hlavní postava knihy Daniela Defoea (1719). Příběh muže který ztroskotá na opuštěném ostrově a snaží se přežít.(35.Rimmerosvět)

CURIE-SKLODOWSKÁ Marie: (1867-1934) Polská fyzička, která spolu se svým francouzským manželem Pierrem Curiem objevila prvky radium a polonium. Nositelka Nobelovy ceny v letech 1903 a 1911.(43.Epidém)

CURTIS Tony: (1925-) Americký herec známý z filmů "Někdo to rád horké" (1959), "Spartakus" (1960) nebo "Útěk v řetězech".(26.Inkvizitor)