Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 21.05.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Slovník

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Žpísmeno G

GALAHAD: Nejlepší rytíř krále Artuše a jeden ze dvou objevitelů Svatého Grálu.(38.Nachystejte květináče)

GALILEI Galileo: (1564-1642) Italský fyzik, filozof, matematik, astronom a projektant astronomického teleskopu. Zastával názor, že Země obíhá kolem slunce, který byl na nátlak církve a pod hrozbou smrti donucen odvolat. Podle legendy při odchodu ze soudní síně pravil:"Eppur si muove!" (A přece se točí!) Zemřel slepý a opuštěný v domácím vězení.(4.Čekání na Boha)

GÁNDHÍ Mahátmá: (1869-1948) vlastním jménem Móhandás Karamčanda Gándhí. Asketa a pacifistický bojovník za svobodu, nezávislost Indie a proti rasismu. Jeho hlavní zásadou bylo "neodporovat zlu zlem." Byl zastřelen hinduistickým fanatikem cestou na modlitební shromáždění.
Jeden z hodných parafínů ve Voskovém světě. Rimmerův oblíbenec. Zahynul při pokusu přejít minové pole.(24.Roztavení) 

GARRETOVÁ Talia: Osobní spirituální asistentka kapitána Hollistera. Zavlekla chameleónský virus na Červeného trpaslíka.(52.Jenom sympaťáci)

GAUGUIN Paul: (1848-1903) Původně bankovní úředník, později známý francouzský grafik a malíř. Byl fascinován Tichomořím a většinou maloval tahitské ženy.(28.Karanténa)

GAZZE: Baskytarista skupiny Degen a spol.. Neomarxistický nihilistický anarchista. Nakonec dostal místo v bance a měl i vlastního šoféra.(17.Fotostroj času)

Geldof: Nové označení kalendářního měsíce. Jméno dostal zřejmě po Bobu Geldofovi (1954-), zpěvákovi skupiny Boomtown Rats, později sólovém zpěvákovi a občasném herci.(8.Lepší než život)

Gelfové: Geneticky vytvořené a vzhledově ne zrovna povedené formy života. Většinou mrchožrouti, kteří stahovali lidi z kůže a dělali z nich taburety. Ke Gelfům patřila i Kamila.(34.Polymorf II)

GEMINI 12: Kosmická loď z 28.století. Byl na ní stroj času a chránily ho bubliny nereálna.(36.Mimo realitu)

GERALD: Fiktivní Listerův přítel. Listerovou nejhorší představou bylo, že by každé úterý hrál squash s panákem jménem Gerald.(20.DNA)

GIANCANA, Sam: (1905?/8?-1975) Hlava chicagské mafie. V amerických prezidentských volbách v roce 1960 neoficiálně podporoval Jeffa Kaye. Existují nepodložené informace, že měl prsty v atentátu na Kennedyho, který vyhlásil válku organizovanému zločinu.
V pozměněné časové linii se s ním Kennedy bratříčkoval a dělil o svou milenku.(37.Pekelně ostrý výlet)

Gideonova bible: Laciné vydání bible, kterým jsou vybaveny hotelové pokoje a další pochybná místa jako například vězeňské cely.(47.Zpátky v červeném III)

GILBERT: 1. Android, bývalý Krytonův kamarád. Trpěl počítačovou senilitou a vyžadoval, aby se mu říkalo Ramses «ulpas III.
2. V pozměněné časové linii Listerův servilní sluha.(17.Fotostroj času)

GILLOVÁ Anne: Důstojnice na Nově 5. Zemřela na následky zranění po nehodě. O její kostru pak pečoval Kryton.(7.Kryton)

GLASGOW: Hlavní město Skotska. Místo původu Kristine Kochanské.(40.Zkouška kanálem)

GODZILLA: Japonský film o zmutovaném obřím monstru, po němž následovalo několik volných pokračování "Godzilla versus...". V roce 1997 jí zfilmovali i i Američané a pořádně to zpackali.(9.Díky za tu vzpomínku)

GOEBBELS Josef Paul: (1897-1945) Německý nacista a od roku 1933 ministr propagandy v Hitlerově vládě. Po pádu Berlína otrávil sebe, svou manželku a jejich šest dětí.
Jeden ze zlých parafínů ve Voskovém světě. Roztavil se.(24.Roztavení)

GOERING Hermann: (1893-1946) Listerova definice:"Tlusťoch, co šňupal kokain a byl transvestita." Goering založil gestapo a stal se Hitlerovým ministrem války. Vzhledem k trestuhodné nedbalosti stráží spáchal sebevraždu dřív, než ho mohl odsoudit válečný tribunál v Norimberku.
Jeden ze zlých parafínů ve Voskovém světě. Roztavil se.(3.Rovnováha sil)

GOGH Vincent van: (1853-1890) Holandský postimpresionistický malíř. Jeho neobyčejný talent, byl narušován schizofrenií. Během jednoho ze záchvatů šílenství si uřízl ucho. Nejznámější obrazy: "Slunečnice" a "Autoportrét".(44.Nanarchie)

GORDON: Palubní počítač na Scottu Fitzgeraldovi, IQ 8000. Hrál s Hollym na dálku šachovou partii.(8.Lepší než život)

GREER, Jeremy: V paralelním vesmíru autor převratné knihy "Vykleštěné mužství". Mužská obdoba spisovatelky Germaine Greerové (1939-).(12.Paralelní vesmír)

GUMSHOE: neboli Čmuchal. Listerova oblíbená virtuální hra, během které oddělal tříselnou přípojku s celoživotní trvanlivostí.
Pozn. Ačkoliv to vypadá, že Lister si hraje na Phila Marlowa, předlohou této hry byl britský film "Gumshoe" (1971) s Albertem Finneyem o člověku, který si představuje sebe jako soukromé očko, řešící případ vraždy.(33.Pistolníci z Apokalypsy)

GWENLYN Kylie: Producent a režisér úchvatného seriálu "Androidi". Byl pojmenován po producentovi a bývalém šéfovi komedie v BBC Garethu Gwenlanovi.(7.Kryton)