Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 27.05.2017

Menu
Alfakvadrant
Hluboký vesmír
Kosmické lodě
Vesmírné jevy

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy

NSFAQ

Quiz

Facebook

Sponzoring

Hluboký vesmír


Známé planety a oblasti

Sigma 14: pouštní měsíc. Místo, kde se měli setkat Kocour a Kryton s Listerem, a Rimmerem poté, co museli opustit loď kvůli pěti černým dírám.

Psychoměsíc: umělý měsíc schopný změnit svůj vzhled podle duše osoby, která na ní přistane. Po Rimmerově ztroskotání jej pokryly bažiny zoufalství, lesy ponížení a propasti beznaděje.

Gelfská zóna: území obývané Gelfy - geneticky vytvořenými bytostmi - mrchožrouty. Rádi stahují lidi z kůže a vyrábějí z nich taburety. Lister se zde oženil s nejkrásnější dcerou náčelníka Kinitawiů a utekl od ní o svatební noci.

Rimmerosvět: původně pustá planeta, na níž je možné dostat se jen skrze červí díru. Objektům zde ubíhá čas mnohem pomaleji než v okolním vesmíru. Rimmer ji během 600 let svého pobytu zalidnil svými klony. Z této doby strávil 557 let ve vězení.

Trek 16: maličká planetka s nízkou gravitací a nedýchatelnou atmosférou. Rimmer a Lister na ní hráli golf. Poté, co Lister ukryl Rimmerův míček, Rimmer planetu několikrát obešel.

Sharmutt 2: planeta, na které Kocoura, Listera a Krytona napadly dvě příšery a jedna je málem zabila.

Theta 4: planeta zničená členy Vesmírného sboru. Celou ji spálili, aby se zbavili viru Epidéma, který však už v té době unikl v jednom inženýrovi a dostal se na Leviatan.

Mogagonovo mračno: území, ze kterého přišla o vánocích pandimenzionální příšera a napadla posádku Kosmika.

Červený trpaslík: dočasná umělá planetka vytvořená nanoboty jako vhodný úkryt. Již neexistuje.

Adelphi 12: planeta, na které se nachází trestanecká kolonie pro zvlášť nebezpečné zločince. Červený trpaslík sem přepravoval přibližně 400 vězňů.


Bezejmenné planety a území

Planeta s atmosférou S3: planeta, na které se slavilo výročí Rimmerovy smrti. Lister a Kocour zde zakopali černou skříňku do hrobu s náhrobkem Lisy Yatesové a zlámali si nohy.

Krytonův asteroid: asteroid, kde byl nalezen Kryton rozbitý na kusy po havárii na motorce.

Ledová planeta: planeta, na které Rimmer naboural Kosmika, když unikal před Listerem v jeho těle.

Nestabilní planeta: planeta, ze které Kryton zachránil Kamilu nedlouho předtím, než došlo k explozi této planety.

Barevné planetky: pár planetek a oběžnic pohromadě, se kterými hrál Lister kulečník, aby zablokoval bílou díru.

Planetární oceán I: planeta s převládajícími vodními plochami, kde si chtěla posádka zarybařit. Výprava skončila těžkou havárií. Záchrana přišla v podobě Eso Rimmera z jiné dimenze.

Voskový svět: velice vzdálená planeta, původně zábavní park s parafíny. Voskoví androidi přerušili své programy a vedli mezi sebou válku o vosk. Rimmer celou populaci planety vyhladil.

Landstromové planeta: opuštěná a zasněžená planeta, jejímž jediným obyvatelem byl hologram šílené doktorky Landstromové.

Planetární oceán II: místo, kde vědci zkoušeli urychlit evoluci na tři sluneční roky. Oblast byla obývána pouze smrtelně nebezpečnou olihní beznaděje, kterou zabila Holly pomocí přísavných min.

Zelenomodré planetky: skupina stejně vypadajících planetek Lister u jedné z nich zaparkoval Trpaslíka a zapomněl u které.

Pohřebiště: nestálý pás asteroidů plný vraků vesmírných lodí a mrtvých posádek bez mozků. Celá oblast je prolezlá Psirénami.

Lávovitý měsíc: místo, kde havaroval Kosmik, když byl jeho navicomp infikován replikantským virem Armageddon. Díky tomu, že Kryton vytvořil antivirový program se dokázal z moře lávy dostat.

Území zdivočelých replikantů: loviště biochemických zabijáků pohrdajících lidmi. Jistým varováním před nimi jsou stopy kysličníku millenia v atmosféře.

Fašistická planeta: nachází se v jiné dimenzi. Eso Rimmer zde zachránil princeznu Bonjellu ze spárů nacistů.

Esova planeta: planeta s prstencem vytvořeným z rakví všech statečných Rimmerů, kteří zahynuli v boji proti zlu.

Ableova planeta: malá planeta, na které skončil život Krytonova bratra Ablea.


Planety, jejichž existence není doložena

Argon 5: planeta, ne které Rimmer zvítězil v Belogušské válce. Pravděpodobně pouze Listerův sen.

Osada svůdnic: téměř vyhlazená kolonie, kde zůstaly jen 3 000 žen. Pravděpodobně pouze iluze vyvolaná Psirénami.

Planeta nymfomanek: někteří náhodní cestující tam zůstali mnoho let. Pravděpodobně pouze iluze z inkoustu Olihně beznaděje.

Planeta letušek: planeta obývaná výhradně letuškami, kterou se Lister s ostatními marně snažili týden najít. Pravděpodobně porucha v senzorech.