Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 24.07.2024

Menu
Alfakvadrant
Hluboký vesmír
Kosmické lodě
Vesmírné jevy

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Hluboký vesmír


Známé planety a oblasti

Sigma 14: pouštní měsíc. Místo, kde se měli setkat Kocour a Kryton s Listerem, a Rimmerem poté, co museli opustit loď kvůli pěti černým dírám.

Psychoměsíc: umělý měsíc schopný změnit svůj vzhled podle duše osoby, která na ní přistane. Po Rimmerově ztroskotání jej pokryly bažiny zoufalství, lesy ponížení a propasti beznaděje.

Gelfská zóna: území obývané Gelfy - geneticky vytvořenými bytostmi - mrchožrouty. Rádi stahují lidi z kůže a vyrábějí z nich taburety. Lister se zde oženil s nejkrásnější dcerou náčelníka Kinitawiů a utekl od ní o svatební noci.

Rimmerosvět: původně pustá planeta, na níž je možné dostat se jen skrze červí díru. Objektům zde ubíhá čas mnohem pomaleji než v okolním vesmíru. Rimmer ji během 600 let svého pobytu zalidnil svými klony. Z této doby strávil 557 let ve vězení.

Trek 16: maličká planetka s nízkou gravitací a nedýchatelnou atmosférou. Rimmer a Lister na ní hráli golf. Poté, co Lister ukryl Rimmerův míček, Rimmer planetu několikrát obešel.

Sharmutt 2: planeta, na které Kocoura, Listera a Krytona napadly dvě příšery a jedna je málem zabila.

Theta 4: planeta zničená členy Vesmírného sboru. Celou ji spálili, aby se zbavili viru Epidéma, který však už v té době unikl v jednom inženýrovi a dostal se na Leviatan.

Mogagonovo mračno: území, ze kterého přišla o vánocích pandimenzionální příšera a napadla posádku Kosmika.

Červený trpaslík: dočasná umělá planetka vytvořená nanoboty jako vhodný úkryt. Již neexistuje.

Adelphi 12: planeta, na které se nachází trestanecká kolonie pro zvlášť nebezpečné zločince. Červený trpaslík sem přepravoval přibližně 400 vězňů.


Bezejmenné planety a území

Planeta s atmosférou S3: planeta, na které se slavilo výročí Rimmerovy smrti. Lister a Kocour zde zakopali černou skříňku do hrobu s náhrobkem Lisy Yatesové a zlámali si nohy.

Krytonův asteroid: asteroid, kde byl nalezen Kryton rozbitý na kusy po havárii na motorce.

Ledová planeta: planeta, na které Rimmer naboural Kosmika, když unikal před Listerem v jeho těle.

Nestabilní planeta: planeta, ze které Kryton zachránil Kamilu nedlouho předtím, než došlo k explozi této planety.

Barevné planetky: pár planetek a oběžnic pohromadě, se kterými hrál Lister kulečník, aby zablokoval bílou díru.

Planetární oceán I: planeta s převládajícími vodními plochami, kde si chtěla posádka zarybařit. Výprava skončila těžkou havárií. Záchrana přišla v podobě Eso Rimmera z jiné dimenze.

Voskový svět: velice vzdálená planeta, původně zábavní park s parafíny. Voskoví androidi přerušili své programy a vedli mezi sebou válku o vosk. Rimmer celou populaci planety vyhladil.

Landstromové planeta: opuštěná a zasněžená planeta, jejímž jediným obyvatelem byl hologram šílené doktorky Landstromové.

Planetární oceán II: místo, kde vědci zkoušeli urychlit evoluci na tři sluneční roky. Oblast byla obývána pouze smrtelně nebezpečnou olihní beznaděje, kterou zabila Holly pomocí přísavných min.

Zelenomodré planetky: skupina stejně vypadajících planetek Lister u jedné z nich zaparkoval Trpaslíka a zapomněl u které.

Pohřebiště: nestálý pás asteroidů plný vraků vesmírných lodí a mrtvých posádek bez mozků. Celá oblast je prolezlá Psirénami.

Lávovitý měsíc: místo, kde havaroval Kosmik, když byl jeho navicomp infikován replikantským virem Armageddon. Díky tomu, že Kryton vytvořil antivirový program se dokázal z moře lávy dostat.

Území zdivočelých replikantů: loviště biochemických zabijáků pohrdajících lidmi. Jistým varováním před nimi jsou stopy kysličníku millenia v atmosféře.

Fašistická planeta: nachází se v jiné dimenzi. Eso Rimmer zde zachránil princeznu Bonjellu ze spárů nacistů.

Esova planeta: planeta s prstencem vytvořeným z rakví všech statečných Rimmerů, kteří zahynuli v boji proti zlu.

Ableova planeta: malá planeta, na které skončil život Krytonova bratra Ablea.


Planety, jejichž existence není doložena

Argon 5: planeta, ne které Rimmer zvítězil v Belogušské válce. Pravděpodobně pouze Listerův sen.

Osada svůdnic: téměř vyhlazená kolonie, kde zůstaly jen 3 000 žen. Pravděpodobně pouze iluze vyvolaná Psirénami.

Planeta nymfomanek: někteří náhodní cestující tam zůstali mnoho let. Pravděpodobně pouze iluze z inkoustu Olihně beznaděje.

Planeta letušek: planeta obývaná výhradně letuškami, kterou se Lister s ostatními marně snažili týden najít. Pravděpodobně porucha v senzorech.