Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 27.05.2017

Menu
Alfakvadrant
Hluboký vesmír
Kosmické lodě
Vesmírné jevy

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy

NSFAQ

Quiz

Facebook

Sponzoring

Vesmírné jevy

Ozvěny budoucnosti.

Ozvěny budoucnosti: dochází k nim v případě, že loď překročí R.S.(rychlost světla). Je možné vidět útržky událostí, předtím, než se stanou.

 

Prašná smršť: něco jako písečná bouře v kosmu. Někdy může trvat až 18 hodin.

Časová díra.

Časová díra: vypadá jako hladina vody s oranžovým třpytem. Objekty, které jí proletí se mohou ocitnou i v období, kde jde čas pozpátku.

 

Pulsar: po výbuchu supernovy se zbytek zhroutí do husté neutronové hvězdy.

 

Červí díra: tunel ve struktuře časoprostoru, často začínající a končící v minulosti či budoucnosti, jehož ústí je zpravidla na opačném konci vesmíru.(převzato ze Star Treku)

 

Černá díra: pokud se hvězda zcela zhroutí, vznikne místo s masivní gravitací. Černá díra likviduje hmotu a čas. Občas je možné objevit i pět černých děr pohromadě, ale může jít také o hvězdný prach na skeneru.

Bílá díra.

Bílá díra: chrlí čas zpátky do vesmíru. Je možné ji ucpat nějakou blízkou planetou.

 

Dvojhvězda: hvězdy o nestejné svítivosti, které drží pohromadě jejich gravitace.

Rimmer z jiné dimenze.

Jiná dimenze: jiný vesmír, kde se realizují všechny možnosti. Ke každému rozhodnutí existuje alternativa v jiné realitě.

 

Obří ohnivé meteory: obří meteority, které jsou v plamenech. Občas se může jednat o iluzi psirén.

V tomto vesmíru vládnou ženy.

Paralelní vesmír: v podstatě totéž, co jiná dimenze. Dva objekty, které sdílejí stejný prostor o sobě navzájem nevědí. Tak je možné, že vedle našeho vesmíru existuje i vesmír ovládaný ženami, kde děti rodí muži.

 

Meteoritická bouře: příval šutrů.

Kosmik mezi bublinami.

Bubliny nereálna: uměle vytvořená mlhovina s kapsami nereálna. Po nárazu explodují a vytvoří falešnou realitu. Bývají používány jako ochrana před zloději.

 

Energetická vlna: může způsobit poruchu v časoprostorovém kontinuu a otevřít bránu do jiné dimenze.

Kometa v trysku.

Kometa: skládá se z ledu. Pokud se jí někdo pokusí proletět, loď se může roztrhnout a konzistence posádky pak připomíná bramborový salát.