Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 24.07.2024

Menu
Alfakvadrant
Hluboký vesmír
Kosmické lodě
Vesmírné jevy

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Vesmírné jevy

Ozvěny budoucnosti.

Ozvěny budoucnosti: dochází k nim v případě, že loď překročí R.S.(rychlost světla). Je možné vidět útržky událostí, předtím, než se stanou.

 

Prašná smršť: něco jako písečná bouře v kosmu. Někdy může trvat až 18 hodin.

Časová díra.

Časová díra: vypadá jako hladina vody s oranžovým třpytem. Objekty, které jí proletí se mohou ocitnou i v období, kde jde čas pozpátku.

 

Pulsar: po výbuchu supernovy se zbytek zhroutí do husté neutronové hvězdy.

 

Červí díra: tunel ve struktuře časoprostoru, často začínající a končící v minulosti či budoucnosti, jehož ústí je zpravidla na opačném konci vesmíru.(převzato ze Star Treku)

 

Černá díra: pokud se hvězda zcela zhroutí, vznikne místo s masivní gravitací. Černá díra likviduje hmotu a čas. Občas je možné objevit i pět černých děr pohromadě, ale může jít také o hvězdný prach na skeneru.

Bílá díra.

Bílá díra: chrlí čas zpátky do vesmíru. Je možné ji ucpat nějakou blízkou planetou.

 

Dvojhvězda: hvězdy o nestejné svítivosti, které drží pohromadě jejich gravitace.

Rimmer z jiné dimenze.

Jiná dimenze: jiný vesmír, kde se realizují všechny možnosti. Ke každému rozhodnutí existuje alternativa v jiné realitě.

 

Obří ohnivé meteory: obří meteority, které jsou v plamenech. Občas se může jednat o iluzi psirén.

V tomto vesmíru vládnou ženy.

Paralelní vesmír: v podstatě totéž, co jiná dimenze. Dva objekty, které sdílejí stejný prostor o sobě navzájem nevědí. Tak je možné, že vedle našeho vesmíru existuje i vesmír ovládaný ženami, kde děti rodí muži.

 

Meteoritická bouře: příval šutrů.

Kosmik mezi bublinami.

Bubliny nereálna: uměle vytvořená mlhovina s kapsami nereálna. Po nárazu explodují a vytvoří falešnou realitu. Bývají používány jako ochrana před zloději.

 

Energetická vlna: může způsobit poruchu v časoprostorovém kontinuu a otevřít bránu do jiné dimenze.

Kometa v trysku.

Kometa: skládá se z ledu. Pokud se jí někdo pokusí proletět, loď se může roztrhnout a konzistence posádky pak připomíná bramborový salát.