Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 24.07.2024

Menu
Alfakvadrant
Hluboký vesmír
Kosmické lodě
Vesmírné jevy

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Kosmické loďe

Vesmírné stanice a létající objekty

Oregon: varovný příklad pro ostatní kosmické lodě. Na palubě nesmí být zvíře, které neprošlo karanténou. Zkázou Oregonu se stali králici.

Červený trpaslík: nejpodivuhodnější loď v celém vesmíru. Má nalítané tři miliony let, brzdy v tahu, ale pořád funguje.

Urna: plechovka s ostatky George Mc Intyrea.

Unikátní Kosmik Kosmik: zelené transportní plavidlo. Ve 22.století bylo zjištěno, že havárii letadla vždy přečká malá roztomilá panenka. Z tohoto materiálu je vyroben Kosmik. Havaroval vícekrát než F 16.

Modrý skrček: modré transportní plavidlo. Kromě létání umí i skvěle tancovat.

Qagaarské plavidlo?

Odpadní kontejner: byl Rimmerem pokládán za mimozemskou kosmickou loď. Po jeho otevření bylo nalezeno pouze rozkládající se kuře.

Kočičí archa: koráb, ve kterém přívrženci červených čapek marně pátrají po Fušálu, kočičí zemi zaslíbené.

Augustus: celá posádka umřela stářím a zůstal jen sanitární android jménem Kryton.

Holky z Novy

Nova 5: Kryton se tu staral o tři poslední členky posádky. Signál o pomoc zachytil sice Červený trpaslík, ale poněkud pozdě. Z děvčat na palubě zůstaly už jen kosti a vlasy.

Scott Fitzgerald: loď, kterou řídí Hollyho kámoš Gordon. Mají spolu rozehranou šachovou partii. Gordon vede.

Kontejner s polymorfem.

Kontejner: není doporučeno otvírat. Uvnitř je agresivní a mimořádně nebezpečný tvor vzniklý z genetického odpadu. Živí se lidskou duší. Vyhledává vyšinuté, neurotické, nevyrovnané a citově narušené jedince.

Hudzenova loď: malé plavidlo, ve kterém už tisíce let stopuje robot Hudzen 10 Krytona. Během této doby se mu opotřeboval chip normality a zcvoknul se.

Kamilina loď: kraksna, ve které letěla Kamila a ztroskotala.

Hectorova loď: plavidlo, ve kterém cestují dvě hermafroditické slizky Hector a Kamila.

UFO: loď, která má v současnosti na palubě trojhlavou mrtvolu, modifikátor DNA a ostatky Vindaloobestie.Svět spravedlnosti.

Svět spravedlnosti: rozsáhlý komplex řízený počítačem. Osoby s kriminální minulostí by si neměly obouvat eskortní boty, procházet pod paměťovou sondou a vstupovat na pole spravedlnosti.

Vězeňská loď: přepravovali na ní asi čtyřicet supersilných vraždících androidů do Světa spravedlnosti. Došlo ke vzpouře, kterou přežili pouze jeden replikant a jedna strážná. Jeden z nich se dostal do modulu a unikl.

Únikový modul 1: modul se jménem Barbory Belliniové, ve kterém unikl nebezpečný replikant a dostal se na Červeného trpaslíka. Esův tryskáč.

Esův raketoplán: žihadlo, schopné překonat hranice mezi dimenzemi s ďábelsky pohledným chlápkem v kokpitu.

Osvícení

Osvícení: holograficky vytvořená loď pro holografickou smetánku Vesmírného sboru. Kromě nadutců s mozkem v anální oblasti je na palubě i jediná žena, ktrá se kdy zamilovala do Rimmera.

Modul na vzorky rud: modul, ve kterém odletěla inteligentní Krytonova ruka z Psychoměsíce na Červeného trpaslíka pro pomoc.
Mrtvoly na Esperantu.

Esperanto: vědecká oceánská loď. Její posádka byla zasažena inkoustem z olihně beznaděje a pod vlivem depresivních halucinací spáchala masovou sebevraždu.

Pionýr: loď byla napadena Psirénami a posádka zabita včetně kapitána Tauové, která před smrtí stihla odvysílat SOS. Není úplně jasné, zda nešlo o iluzi Psirén.

Tady sídlí Legie.

Stanice Legie: vědecký komplex podobný obchoďáku. Jediným obyvatelem je Legie, tvor, který ožívá pouze v přítomnosti jiných lidí a přijímá jejich osobnosti. V komplexu je kyberpark, kde je možné navštívit jakékoliv časové období a setkat se s kýmkoliv.

Vrak 1: jedna z lodí, které posádka Kosmika vyrabovala. Lister našel v mundúru zastřeleného kapitána buráky. Když mu rozevřel čelisti heverem, objevil mentolku, kterou velkoryse daroval Kocourovi.

Hvězdný pohon: předmět asi půl metru vysoký podobající se dětské káče. Měl pomoci posádce Kosmika v dostižení Trpaslíka. Bohužel se utrhl a nyní rotuje vesmírem.

Únikový modul 2: Únikový modul původně náležející ke Kosmiku. Unikl jednou ve čtvrtek, kdy Lister vyžahl pár piv, pohyb ho obtěžoval a použil čudlík jako otvírák.

Pořádkové síly Vesmírného sboru

Policejní sonda: počítačem řízený stříbrný disk, který má zvlášť spadeno na vykradače vraků. Po varovném výstřelu už pálí naostro.

Replikantská loď: odolná loď biochemických vrahů, která přečkala jeden výbuch. Na její palubě je velká zásoba potravin včetně skvělé chilli omáčky. Druhá exploze už byla pro loď osudná.

Únikový modul 3: Modul ukradený replikanty z kolonizační secí lodi 25.století. Rimmer v něm uletěl do Rimmerosvěta.

Gemini 12: loď se strojem času. Posádka vymřela na chřipku, ale před smrtí vytvořila kolem lodi bubliny nereálna. Ani to však nezabránilo posádce Kosmika v ukradení stroje.

Gelfský křižník: loď, ve kterém skupina Yettiů pronásleduje Listera, aby ho vrátila jeho gelfské ženušce.

Vrak 2: loď, na které Lister našel červené dámské šaty a krabici se šminkami. Schovával to Kochanské k narozeninám, ale dal jí všechno dřív.

Kentaur.

Kentaur: loď, kde bylo pár humrů ve stázi, jedna skvělá virtuální hra a ztracený Krytonův bratr Able. Hlavní pilot lodi, osamělý replikant, ji v záchvatu deprese zničil.

Ableova loď: plavidlo, na které byl původně přidělen Able. Havarovalo, všichni se váleli po zemi a nikdo se s ním nebavil. Za nějakou dobu Ableovi došlo, že jsou mrtví a přidal se k potulnému replikantovi na Kentaurovi.

Ableův modul: modul, ze kterého Able vypustil na Kentaura obsah Krytonova negátoru a tím zachránil posádku Kosmika. Děsivý Leviatan

Leviatan: loď zamrzlá v ledu. Lister zde našel svou bývalou přítelkyni Carolyn Carmenovou, která ho infikovala Epidémem.

Einstein: vrak na kterém je dostatečné množství aviváže. Jeho existence není potvrzena.

Silverburg: oceánská loď bez posádky řízená přemoudřelým počítačem Kasandrou. Lister Kasandru vyhodil do povětří.

Manny Celeste: loď, kde se ztratilo pár kanárků. Na její palubě se našel úžasný přístroj, schopný digitalizovat čas.

Únikový modul 4: Modul, ve kterém se Thalia Garettová dostala na Trpaslíka.

Hermes: loď napadená chamaleonským mikrobem. Z její paluby před zkázou unikla v modulu Thalia Garettová a přenesla mikrob na Červeného trpaslíka.

…a ještě…spousta blbýho lítajícího kamení