Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 27.05.2017

Menu
Alfakvadrant
Hluboký vesmír
Kosmické lodě
Vesmírné jevy

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy

NSFAQ

Quiz

Facebook

Sponzoring

Kosmické loďe

Vesmírné stanice a létající objekty

Oregon: varovný příklad pro ostatní kosmické lodě. Na palubě nesmí být zvíře, které neprošlo karanténou. Zkázou Oregonu se stali králici.

Červený trpaslík: nejpodivuhodnější loď v celém vesmíru. Má nalítané tři miliony let, brzdy v tahu, ale pořád funguje.

Urna: plechovka s ostatky George Mc Intyrea.

Unikátní Kosmik Kosmik: zelené transportní plavidlo. Ve 22.století bylo zjištěno, že havárii letadla vždy přečká malá roztomilá panenka. Z tohoto materiálu je vyroben Kosmik. Havaroval vícekrát než F 16.

Modrý skrček: modré transportní plavidlo. Kromě létání umí i skvěle tancovat.

Qagaarské plavidlo?

Odpadní kontejner: byl Rimmerem pokládán za mimozemskou kosmickou loď. Po jeho otevření bylo nalezeno pouze rozkládající se kuře.

Kočičí archa: koráb, ve kterém přívrženci červených čapek marně pátrají po Fušálu, kočičí zemi zaslíbené.

Augustus: celá posádka umřela stářím a zůstal jen sanitární android jménem Kryton.

Holky z Novy

Nova 5: Kryton se tu staral o tři poslední členky posádky. Signál o pomoc zachytil sice Červený trpaslík, ale poněkud pozdě. Z děvčat na palubě zůstaly už jen kosti a vlasy.

Scott Fitzgerald: loď, kterou řídí Hollyho kámoš Gordon. Mají spolu rozehranou šachovou partii. Gordon vede.

Kontejner s polymorfem.

Kontejner: není doporučeno otvírat. Uvnitř je agresivní a mimořádně nebezpečný tvor vzniklý z genetického odpadu. Živí se lidskou duší. Vyhledává vyšinuté, neurotické, nevyrovnané a citově narušené jedince.

Hudzenova loď: malé plavidlo, ve kterém už tisíce let stopuje robot Hudzen 10 Krytona. Během této doby se mu opotřeboval chip normality a zcvoknul se.

Kamilina loď: kraksna, ve které letěla Kamila a ztroskotala.

Hectorova loď: plavidlo, ve kterém cestují dvě hermafroditické slizky Hector a Kamila.

UFO: loď, která má v současnosti na palubě trojhlavou mrtvolu, modifikátor DNA a ostatky Vindaloobestie.Svět spravedlnosti.

Svět spravedlnosti: rozsáhlý komplex řízený počítačem. Osoby s kriminální minulostí by si neměly obouvat eskortní boty, procházet pod paměťovou sondou a vstupovat na pole spravedlnosti.

Vězeňská loď: přepravovali na ní asi čtyřicet supersilných vraždících androidů do Světa spravedlnosti. Došlo ke vzpouře, kterou přežili pouze jeden replikant a jedna strážná. Jeden z nich se dostal do modulu a unikl.

Únikový modul 1: modul se jménem Barbory Belliniové, ve kterém unikl nebezpečný replikant a dostal se na Červeného trpaslíka. Esův tryskáč.

Esův raketoplán: žihadlo, schopné překonat hranice mezi dimenzemi s ďábelsky pohledným chlápkem v kokpitu.

Osvícení

Osvícení: holograficky vytvořená loď pro holografickou smetánku Vesmírného sboru. Kromě nadutců s mozkem v anální oblasti je na palubě i jediná žena, ktrá se kdy zamilovala do Rimmera.

Modul na vzorky rud: modul, ve kterém odletěla inteligentní Krytonova ruka z Psychoměsíce na Červeného trpaslíka pro pomoc.
Mrtvoly na Esperantu.

Esperanto: vědecká oceánská loď. Její posádka byla zasažena inkoustem z olihně beznaděje a pod vlivem depresivních halucinací spáchala masovou sebevraždu.

Pionýr: loď byla napadena Psirénami a posádka zabita včetně kapitána Tauové, která před smrtí stihla odvysílat SOS. Není úplně jasné, zda nešlo o iluzi Psirén.

Tady sídlí Legie.

Stanice Legie: vědecký komplex podobný obchoďáku. Jediným obyvatelem je Legie, tvor, který ožívá pouze v přítomnosti jiných lidí a přijímá jejich osobnosti. V komplexu je kyberpark, kde je možné navštívit jakékoliv časové období a setkat se s kýmkoliv.

Vrak 1: jedna z lodí, které posádka Kosmika vyrabovala. Lister našel v mundúru zastřeleného kapitána buráky. Když mu rozevřel čelisti heverem, objevil mentolku, kterou velkoryse daroval Kocourovi.

Hvězdný pohon: předmět asi půl metru vysoký podobající se dětské káče. Měl pomoci posádce Kosmika v dostižení Trpaslíka. Bohužel se utrhl a nyní rotuje vesmírem.

Únikový modul 2: Únikový modul původně náležející ke Kosmiku. Unikl jednou ve čtvrtek, kdy Lister vyžahl pár piv, pohyb ho obtěžoval a použil čudlík jako otvírák.

Pořádkové síly Vesmírného sboru

Policejní sonda: počítačem řízený stříbrný disk, který má zvlášť spadeno na vykradače vraků. Po varovném výstřelu už pálí naostro.

Replikantská loď: odolná loď biochemických vrahů, která přečkala jeden výbuch. Na její palubě je velká zásoba potravin včetně skvělé chilli omáčky. Druhá exploze už byla pro loď osudná.

Únikový modul 3: Modul ukradený replikanty z kolonizační secí lodi 25.století. Rimmer v něm uletěl do Rimmerosvěta.

Gemini 12: loď se strojem času. Posádka vymřela na chřipku, ale před smrtí vytvořila kolem lodi bubliny nereálna. Ani to však nezabránilo posádce Kosmika v ukradení stroje.

Gelfský křižník: loď, ve kterém skupina Yettiů pronásleduje Listera, aby ho vrátila jeho gelfské ženušce.

Vrak 2: loď, na které Lister našel červené dámské šaty a krabici se šminkami. Schovával to Kochanské k narozeninám, ale dal jí všechno dřív.

Kentaur.

Kentaur: loď, kde bylo pár humrů ve stázi, jedna skvělá virtuální hra a ztracený Krytonův bratr Able. Hlavní pilot lodi, osamělý replikant, ji v záchvatu deprese zničil.

Ableova loď: plavidlo, na které byl původně přidělen Able. Havarovalo, všichni se váleli po zemi a nikdo se s ním nebavil. Za nějakou dobu Ableovi došlo, že jsou mrtví a přidal se k potulnému replikantovi na Kentaurovi.

Ableův modul: modul, ze kterého Able vypustil na Kentaura obsah Krytonova negátoru a tím zachránil posádku Kosmika. Děsivý Leviatan

Leviatan: loď zamrzlá v ledu. Lister zde našel svou bývalou přítelkyni Carolyn Carmenovou, která ho infikovala Epidémem.

Einstein: vrak na kterém je dostatečné množství aviváže. Jeho existence není potvrzena.

Silverburg: oceánská loď bez posádky řízená přemoudřelým počítačem Kasandrou. Lister Kasandru vyhodil do povětří.

Manny Celeste: loď, kde se ztratilo pár kanárků. Na její palubě se našel úžasný přístroj, schopný digitalizovat čas.

Únikový modul 4: Modul, ve kterém se Thalia Garettová dostala na Trpaslíka.

Hermes: loď napadená chamaleonským mikrobem. Z její paluby před zkázou unikla v modulu Thalia Garettová a přenesla mikrob na Červeného trpaslíka.

…a ještě…spousta blbýho lítajícího kamení