Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 14.06.2024

Filmy
Red Dwarf
Tomb Raider
Blade 2

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Red Dwarf The Movie

Přestože se o filmu Red Dwarf The Movie mluví už dlouho a jeho premiéra měla být už v létě roku 2002, film se ještě nazačal ani natáčet. Přesných infomací o něm není proto mnoho. Toto je vše podstatné, co se nám podařilo zjistit.

  • Zápletka: V daleké budoucnosti se podaří Homo Sapienoids, dalšímu vývojovému stupni lidské evoluce - děsivé kombinaci masa a stroje, ovládnout celou sluneční soustavu a prakticky vyhladit lidstvo. Jediní lidé, kteří přežili, tvoří posádky nákladních vesmírných lodí, které opustily Zemi ještě před vypuknutím konfliktu. Homo Sapienoids vysílá do vesmíru flotilu Loďstva smrti, aby hledala nákladní lodě a likvidovala je. Jsou bezlítostně ničeny jedna za druhou, až v celém vesmíru zůstane jen jedna jediná - její jméno je Červený trpaslík...
  • scénář k filmu napsal Doug Nalyor, který se tentokrát ujme i režie
  • ve filmu budou hrát všichni známi herci: Chris Barrie, Craig Charles, Norman Lovett, Robert Llewellyn, Danny John-Jules, Hattie Hayridge, Chloë Annett, Mac McDonald
  • ve filmovém štábu by měli pracovat stejní lidé jako na seriálu např. Howard Burden - kostýmy, Linda Glover - casting, Jem Whippey - zvuk, Andrea Finch Pennell - masky, Mark Wybourn - střih
  • Producenty jsou Charles Armitage a Patricia Carr
  • Distribuce se ujme Winchester Films
  • Rozpočet by měl být něco okolo 13 miliónů liber
Vývoj
1.7.2007
Podle našeho názoru, stejně jako podle názorů mnoha fanoušků v ČR, se film Red Dwarf již nikdy nenatočí, stejně tak nebude ani žádné pokračování seriálu.
10.7.2006
Film nebyl natočen, není natočen a nenatáčí se. Sága pokračuje...
5.6.2004
Přípravy na natáčení filmu byly přesunuty na letošní červenec a samotné natáčení by mělo začít v lednu roku 2005. Datum premiéry nebylo uvedeno.
22.2.2004
Doug Naylor v rozhovoru pro stránky Film Force přiznává, jak je to s natáčením Red Dwarf - The Movie. Vše je připraveno k natáčení, chybí však jedna zásadní věc - peníze. Už několikrát měl Naylor dostat slíbenou částku (cca 13 miliónů liber), ale pokaždé z toho nakonec sešlo. Naylor přiznává, že je v takovém stavu, že kdyby mu např. Bill Gates nabídl potřebnou částku výměnou za malou roli ve filmu, Naylor by nadšeně souhlasil. Naylor by měl do tří týdnů obdržet slíbený obnos, do měsíce by se pak mohlo začít natáčet. Pokud peníze dostane ve slíbeném termínu, film bude hotov do března roku 2005. Naylor tvrdí, že by zvládl natočit film i za šest a půl miliónu liber, jen kdyby je měl. Naštěstí neztrácí zatím ani naději, ani nadšení. Za výhodu neustálého odkládání považuje scénář, který byl za ty roky už několikrát předělán, ale pokaždé prý jen k lepšímu. Věří, že film bude mít úspěch, protože má jak dobrý příběh, tak i množství vtipných rozhovorů typických pro seriál. Potvrdil, že film nebude nijak navazovat na seriál, aby na něj mohli přijít i ti, kteří seriál nesledovali. V případě, že by film nikdy natočen nebyl, by se Naylor s největší pravděpodobností nevrátil k seriálu.
3.10.2003
Podle oficiálního vyjádření Grant Naylor Productions jsou předběžné práce v běhu a začátek natáčení byl posunut na květen 2004.
19.8.2003
Server mymovies.net informoval s odvoláním na Teletext UK, že se film Red Dwarf začne natáčet v říjnu tohoto roku. Craig Charles dodává: "Winchester Films už film prodali do Austrálie, Británie a Japonska a také by se to mělo podařit v Americe, kde seriál bežel v televizi. Kámenem úrazu jsou peníze, ale myslím, že BBC Worldwide dodá do rozpočtu nějakou hotovost. Rozpočet 12 miliónů liber je na nehollywoodský film dost velký."
19.5.2003
Firma Comet Miniatures se chystá v září tohoto roku uvést na trh model Červeného trpaslíka (foto)a Kosmika.
Modely mají údajně odpovídat těm, které budou použity v Red Dwarf the Movie. To by ovšem znamenalo, že ve filmu nebude použitý ten samý Trpaslík jako v seriálu, ale jakási nová kratší verze.
Nezbývá než doufat, že to není pravda nebo že filmoví tvůrci svůj záměr změní. Ne, že by byl nový model špatný, ale není to prostě "ono".
21.4.2003
Doug Naylor je v současné době v Austrálii, kde zkoumá různá filmová studia, ve kterých by se mohl natáčet Červený trpaslík. Původně se sice plánovalo natáčení v Shepperton Studios v Anglii, ale při neustálém posouvání termínu natáčení se stalo, že žádné z natáčecích studií nebude v požadovaný termín k dispozici. Začalo se tedy hledat jiné místo, které se i přes veškerou snahu nepodařilo najít nikde v Evropě, a tak se nakonec musel Naylor vydat až k protinožcům. Austrálie je prý podle něho vhodná už jenom proto, že se tady v poslední době natočilo mnoho sci-fi filmů jako např. Matrix.
Samozřejmě došlo opět k posunutí termínu natáčení i premiéry. Natáčet by se mělo zažít 15. září letošního roku a premiéra je plánovaná na období Velikonoc roku příštího.
Pro netrpělivé fanoušky byla alespoň konečně oficiálně zveřejněna zápletka filmu, kterou si můžete přečíst výše. Po jejím přečtení se vám může zdát, že film bude naprosto postrádat ty části, ve kterých se hlavní postavy navzájem seznamují, že ve filmu nebude místo pro Hollyho nebo Kochanskou. V podstatě by člověk mohl mít ten dojem, že film bude mít úplně jinou náplň než seriál. Tato do světa vypuštěná zápletka má podle reddwarf.co.uk být především reklamním trikem, jak prodat film na všech obydlených kontinentech a film samotný by neměl být až zas tak moc odlišný od seriálu. To by ovšem znamenalo, že tzv. reklamní trik není nic jiného než lež, protože film by s takovouto zápletkou měl se seriálem společnou pouze vesmírnou loď s názvem Červený trpaslík a názvy a snad i charaktery hlavních postav.
Nejspíš nám nezbude nic jiného než si počkat na to, až se film natočí, což může vzhledem k dosavadnímu tempu trvat ještě hodně dlouho...
13.9.2002
Natáčení filmu Red Dwarf je v současné době v před-přípravě. Samotná příprava na natáčení by měla začít v listopadu roku 2002, kdy by se jedna z budov v Shepperton Studios měla naplnit známými interiéry z Červeného trpaslíka, kostýmy apod.
Natáčení se přesunulo z podzimu letošního roku až na březen 2003. Premiéra je plánovaná na prosinec 2003. Důvodů pro odklad natáčení je podle producenta Charlese Armitage mnoho. Jedná se o rozpočet, schůzky, nestálost finančního trhu atd. Jedním z důvodů je také natáčení druhého dílu filmu Tomb Raider. V něm totiž účinkuje Chris Barrie a spolupracuje na něm i Harvey Harrison - kameraman filmu Red Dwarf.
Charles Armitage přiznává, že pro tvůrce filmu není toto čekání na natáčení zdaleka tak frustrující jako pro fanoušky seriálu. Navíc fakt, že film stále není natočený, prospívá seriálu. Televizní stanice na celém světě kupují Červeného trpaslíka jako seriál a je velmi pravděpodobné, že kdyby už existoval film, tak by tomu bylo docela jinak. Ve Velké Británii, Spojených státech nebo v Austrálii totiž fanoušci lační po filmu, a protože ho nemůžou mít, vyžadují alespoň opakování seriálu. Televizní stanice tak kupují práva na Červeného trpaslíka, a to se producentům seriálu samozřejmě velmi líbí.
25.5.2001
Druhé čtení scénářů. Všichni zúčastnění se prý skvěle bavili.
23.3.2001
Proběhlo první čtení scénářů.