Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 27.02.2024

Fantazie
Scénáře
Povídky
Vývojka

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Povídky

Poznámka: server cervenytrpaslik.cz neodpovídá za formální ani obsahovou správnost uvedených příspěvků.


Isaac - 2. část
Created by: Godfrey (godfrey@seznam.cz)

---

Denis se otočil na Moorea:"Kapitán Moore? Kapitán?" Denis se trochu pousmál. "Ale, Denisi, sám jsi viděl toho kapitána. Jak bych před ním vypadal já? Druhý technik, druhá nejnižší hodnost na celé lodi." prosnesl Moore sebepohrdavým tónem. Potom si však pomyslel, jsem nula, no a co? Vždyť Denis je ještě míň než nula! A takových by se jistě ještě našlo. Oproti takovým jsem na to ještě velice dobře.
Moore a Grape odešli. Denis zůstal v kajutě sám. Chystal se převléknout. Měl by si vzít něco, co by o něm na první pohled vypovědělo vše. Jak se tak prohraboval hromadami triček, konečně narazil na to pravé. Podepsané tričko kapely Degen a spol. To je ono.

---

Lister nestačil kroutit hlavou:"Rimmere! Už zase si hraješ na důstojníka?" Kryton se přidal také přidal:"Vy si myslíte, že jsem tenkrát na Nově 5 neměl podezření, že nejste kapitán? Vždyť ani neumíte Esperanto a vypadáte jako z Jedličkova ústavu. To si vážně myslíte, že vám někdo uvěří, že jste kapitán?" Kryton se odmlčel a přejel pohledem po všech v ubikaci. Rimmer nevěděl, co říct. Kajutou se rozhostilo ticho. Kocour už to nemohl vydržet a tak pravil: "Jedna stará kočičí moudrost říká: 'Máš-li rád corflakey, nedělej, že ti nechutnají.'" Všichni se na Kocoura nechápavě podívali a Rimmer ještě navíc zakroutil hlavou.
Kryton se rozhodl odejít:"No, jestli je to všehcno, tak mi dovolte odejít." Kryton odešel."No, vopičáci, já bych taky šel, ať ta posádka vidí, že alespoň někdo z nás se umí oblíknout." přidal se Kocour. Potom provedl jednu elegantní otočku a následoval Krytona. Rimmer se také vydal pryč.

---

Denis i Moore již byli připraveni a čekali v ubikaci na Grapea. Moore si začal se zájmem prohlížet Denisovo tričko. Aha Degen a spol., pomyslel si, to je to co si ten kretén před chvilkou pouštěl. "Skvělé tričko, Denisi! Úchvatné! Jediný problém je, že ta loď má pravděpodobně velmi inteligentní posádku které budeš připadat, jako člověk, který má velmi vysoké YQ!" Moore se smál. Připadalo mu, že by mohl dělat komika. Nikdo ho tak nerozesmál jako on sám. Jeho smích přerostl v záchvat smíchu. Kdyby se tak slyšel, pomyslel si Denis. Kdyby tak slyšel jak stupidní ten jeho smích je.

---

Moore, Denis i Grape nastupovali do vozítka "Apple" neboli "Jablko" či "Jablíčko" nebo hanlivě "Vohryzek". Zelené transportní vozítko mělo tvar jablka. Jeho velikost byla srovnatelná s velikostí Kosmika.
Sir Brandon Newton, majitel Neptunské důlní společnonsti, jež byla zároveň nejchudší důlní společností v celé soustavě, považoval Isaaca Newtona za svého předka. A jako poctu tomuto domnělému příbuznému, nechal vyrobit loď, která byla jedna z nejmodernějších v celém solárním systému. A pojmenoval ji Isaac. A transportní vozítka byla na počest objevu gravitace ve tvaru jablka.
Jenomže lodě stárnou velmi rychle. A tak se z Isaaca, chlouby celé NMC stala stará "šunka" a přestože v porovnání s loďmi jiných firem, to byla velice stará, pomalá a nemoderní loď, na poměry Neptunské důlní to byla stále velice dobrá loď. Po nějaké době letu vozítko přistálo...

---

Isaacovci vstoupili na palubu a setkali se s Trpaslíkovci. Moore zasalutoval:"Pane kapitáne!" Rimmer také zaslutoval, ale po Rimmerovsku.
Poté došlo na vzájemné představování. Rimmer s Moorem si neustále vyměňovali zdvořilosti a vzájemně oslovovali se, jako kdyby byli kapitáni.
To už to Lister nevydžel a prohlásil: "Náš Rimmer a kapitán? Dyť má morálku, jak ty americký vojáci v Iráku, když Saddám vypsal odměnu za každýho zabitýho Američana..." "Co bylo s těma vojákama?" vmísil se Kocour. "Začali se střílet navzájem" Denis se trochu zasmál: "To je něco podobnýho jako tady Moore." Moore okamžitá vyštěkl:"Zklapni!" Rimmer zakroutil hlavou: "Já myslím, že pan kapitán..." Teď hlavou pro změnu kroutil Denis: "Kapitán? Druhej technik, to je jeho hodnost." "Jako Rimmer!" poznamenal Lister. "Tak to jsou tady dva, co si hrajou na kapitána." zkonstatoval Denis. Rimmer pak upozornil na to, že Lister nemá co mluvit, když on sám je třetí technik. Moore poznamenal, že Denis má na Isaacovi stejné postavení.
Výměnu názorů musel ukončit Kryton, který do té doby se stejně jako Grape v debatě neangažoval.

Pokračování příště...