Klub Red Dwarf (kategorie Televize, 5401 příspěvků celkem, 351 za měsíc 07/2002) moderuje Clouseau.

Odkazy na stránky o Červeném trpaslíkovi:
http://www.cervenytrpaslik.cz - Největší český web.
http://www.reddwarf.co.uk - Oficiální web.


A nezapomeňte se stavit na IRC kanále #cervenytrpaslik
Pokud nevíte, co je to IRC a jak se tam dostat, zkuste to
tudy. Vymyslete si nick(přezdívku), který však nesmí mít více jak 9 písmen.

Zombo "Osmnáct tisíc?!!"1.7.2002 01:43

Jo taky tuhle scénu miluju. "Tady Rimmer nepije, protože je po smrti, ale já bych si sklenku dal..." :-))
A mám ji rád, protože jsem v ní objevil svoji první (a vlastně jako jedinej) hnidopišskou chybu s nepravou Kochanskou pod kloboukem ;-)

Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news1.7.2002 07:47

Mimochodem je ta scénka výborně nadabovaná. Ne že by zbytek seriálu nebyl, ale Halbich je tu prostě úžasnej.

Bože jak mě deptá ta knížka, to snad ani víc nejde. Za ten překlad bych dotyčného kamenoval a snad radši ani ne veřejně. Ten člověk měl překládat možná tak South Park nebo Pulp Fiction, ale jistě ne Trpaslíka. A teď mě tam třeba fascinovala věta, že Lister křičel "Nééééé" a rty měl přitom protáhlé do podlouhlého elipsovitého "E". To je fakt moc chytrý. To muselo dát práce na takovou blbost přijít.
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!1.7.2002 19:01

Když ty jsi ty a on je on a ty jsi on, jsem já furt já? Kdo jí tohle kuře, co?!
plcarrot Time goes by and God knows I try - to carry on with life1.7.2002 19:20

proc myslite, ze miluju Stasis Leak, ja to vsude roztrubuju, a nikdy vam nezapomenu ze se na ni pri promitani v prosinci nedostalo...
jinak poradi nekdo technickymu debilovi (mne) jak dostat ty titulky k tem smegum???
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík1.7.2002 19:50

Tezko, chlapce, tezko ;o)
Geronimo Ahoj pašíku, co tvoje akné pašíku...1.7.2002 20:54

s tim prekladem jinak bozsky knihy ma Case pravdu....ten chlapik musí bejt naprostej trhlous a nebo idiot...
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle1.7.2002 20:55

co byste chtěli od chlápa co má víc zůbů než celá adamsovic rodina
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news1.7.2002 21:24

To je ale s těma sprostejma slovama tak neuvěřitelně ubohý...viz příšerné zkažení mého oblíbeného vtipu Majzlík-Čuramajzlík...tomu překladatel říká vtip, tomu co tam dal? Hnus.
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news1.7.2002 21:24

Mám chuť jim napsat a to nemívám často. Ve vší slušnosti, samozřejmě, urážky nikam nevedou.
Lucifer zabít krtka! - Infernal machine1.7.2002 21:59

Hm ja vubec nepochopim ze kdyz nekdo ttakove neco uz prekladal nedodrzel uz ten zazity preklad/vyrazy ktere vsichni zname. Tu knizku si koupi jedine fanda, ale pri TAKOVEMHLE prekladu spis nekoupi... :o((
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news1.7.2002 22:02

Hlavně ale když si to koupí někdo, kdo to nezná, tak mu to ten seriál nutně hrozně znechutí. Anebo to přiláká typ lidí, kterým ten vlastní seriál přijde nudnej, protože to není fekální humor. Proč mají sakra dneska všichni potřebu nacpat někam za každou cenu mraky vulgarismů? Proč je to tak děsně skvělý a moderní, když je někdo sprostej jak dlaždič?

Ale, že já se vůbec rozčiluju...
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!2.7.2002 00:04

Case: A proč by? Tady se někdo rozčiluje? Néééé :)
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!2.7.2002 00:05

Zpívejte se mnou: Jednou budem dáál....
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz2.7.2002 09:10

Preklad te knizky se opravdu v nekterych mistech nepovedl, nechci ji odsuzovat celou. Ale pokud jste (jsme) tak nespokojeni, remcanim uz toho moc neudelame. Ja jsem pro konstruktivni pristup k reseni problemu, byt i jen potencialnich :)

Co se tedy domluvit s nakladatelstvim? Az budou pripravovat "Lepsi nez zivot", mohli by jim vybrani jedinci z rad fandu RD delat korekturu.
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle2.7.2002 09:51

JEdnou budem dááál
jednou budem dál
ja ví-ííííím
plcarrot Time goes by and God knows I try - to carry on with life2.7.2002 10:11
tutilky...
tezko? pojima me tuseni, ze mi jsou toliko titulky na par veci...
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle2.7.2002 10:14
plcarrot
ale vůbec ne, otevři si je v textovym souboru a čti si ¦o)))
captainn the Game Master2.7.2002 12:26

Ale to já bych zasejc klidně nadával a klel.
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news2.7.2002 12:48

No já bych to asi i odsoudil celé, protože k tomu překladu se prostě od začátku špatně přistoupilo, ty vulgarismy se tam nikdy neměly objevit, spousta věcí měla být přeložená jinak, aby vynikly, češtinsky to taky žádný zázrak není a termín "slovní hříčka" je zjevně autorovi překladu naprosto cizí. O znalosti postav a reálií ani nemluvě. To že jsou dneska běžně knížky překládané ještě hůř pro mě není žádná omluva.
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz2.7.2002 14:48
zemrel Mel Bibby
Sice jsem to zjistil trochu pozde, ale musim se o svuj smutek s nekym podelit.

V sobotu 15. června zemřel po dlouhé nemoci ve věku 54 let Mel Bibby, výtvarník Červeného trpaslíka.

Nasel jsem nekrolog na reddwarf.co.uk

Oddjob Victoria concordia crescit2.7.2002 15:26

Sbohem Mele, budeš nám chybět...
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík2.7.2002 15:26

No, je to sice smutny, ale... aniz bych to chtel nejak trapne zlehcovat - i Melovi je urcite jasny, ze uz brzy se zacne s lecbou smrti a zase ho chlapika privitame zpatky ;o)

Ale s tim dopisem redakci rozhodne souhlasim a klidne se pod nej i elektronicky podepisu! ;o) Tech chyb a prebytecnejch vulgarismu je tam proste strasne moc.
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!2.7.2002 19:27

Kohy: Jo, máš pravdu!!!!! No ale doufám že bude mít aspoň tvrdý světlo... :)
Geronimo Ahoj pašíku, co tvoje akné pašíku...2.7.2002 20:39

starej dobrak mel ale zustane v nasich srdcich jako zustal v srdcich duchodcu lenin....mel je vecny!!jo a jestli budete psat tem bridilum co maj na starosti ten preklad tak se podepisuju taky!!!
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík2.7.2002 22:11

Ja to spis myslel tak, ze jim rad budu delat "Red dwarf korektora" u Lepsi nez zivot. Myslim, ze to je treba...
Viky Co vám na to radí lékař? - Viky's Pages - nově aktualizované!!!2.7.2002 22:27

Tohle berte třikrát denně a brzo budete zase na živu.

Jo škvíra ve stázi je super, a to byl ten jedinej díl, na kterej jsem si nemoh vzpomenout, když jsem se snažil vyjmenovat zhruba popořadě všechny díly v klub Arnold Rimmer :-((

"Co si dáš k těm cornflakům zlato?" "Dám si trochu vína, pusinko." Mně se taky hrozně líbí. Jak pak Kocour a Lister odchází od Kochanský, Kocour vytáhne flašku vína a začnou se hrozně smát. :) Ale nejlepší je samozřejmě konec. "Tady Rimmer nepije, protože je už po smrti, ale já bych si sklenku dal".

-"Kdo je zvědavej na tvuj deník, je to samý pubertální nesmysl o Kristině Kočanské."
-"Takže ty jsi muj deník už četl."
-"Ano, ale měl jsem tolik slušnosti, abych ti ho čet za zády."
-"Má pravdu, to by bylo slušnější."
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík2.7.2002 22:45

To vsechno ty poznas z fotky?
Kačka Well, I can`t say I`m totaly shocked...3.7.2002 11:16

Tak jsem si prave pujcila audio podobu "Infinity welcomes careful drivers" na sesti audiokazetach, ctenou Crisem Barriem. Na par tydnu mam o zabavu postarano :)
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!3.7.2002 19:32

Viky: Pár slovíček do tvýho(.SAKRA, CO TO BYLO? :D ) je tam: -"Ano, ale měl jsem tolik slušnosti, abych ho čet tobě za zády."
-"Má pravdu, takhle by to bylo rozhodně
slušnější." Může se to jevit jako jedna a táž věc, ale považovala jsem ji za tak důležitou, abych ji uvedla hned dvakrát :)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík3.7.2002 19:46

Kdybych nebyl slusny hoch, tak bych rek, aby ses starala hlavne o to, jestli mas ponozky v supliku na ponozky. Ale ja jsem vyjimecne slusny, takze nerikam nic ;o)))
Her_Nimand - Moje-stránky4.7.2002 06:25

Neni nad to mít dvoje ponožky... Jedny na nohou a druhé srolované v kalhotech :o)
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...4.7.2002 14:22

Jeste je dej misto do zadu, do predu(ty srolovane) a bude to jeste lepsi ... :-))
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík4.7.2002 18:34

Tak ted koukam na ten plakat RDW co mi visi vedle hlavy a rikam si, jak by se asi prelozil do cestiny ten napis "May the farce be with you". A napadlo me: "Necht te provazi kyla"... Ja vim, ze "farce" je neco zcela jineho, ale reknete, neni skvely nekomu tohle poprat. Obzvlast by to udelalo radost nakymu kovanymu Starwarsakovy ;o)
PEEPA 4.7.2002 18:38

alespon to odvrati pozornost od Lunarnich bot :-)))
DeeX 4.7.2002 22:06

Tedka budu trosku OT: Kdy a kdo byl ve filmu Blade 2 KOCOUR??
rimsak 4.7.2002 23:15
Kohy
Znám jednoho praštěnýho starworsáka, kterého ta "kýla" šíleně rozčílí :))))))))))) Ty jsi prostě geniální :)))))
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!5.7.2002 10:18

PEEPA: Nazdar chlape :)
Ozzik Jak vypadam? Vypadam skvele!5.7.2002 10:38

Lolita: Ja vis ze je to chlap? :o)
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...5.7.2002 13:18

rekla mu to Kassandra..
PEEPA 5.7.2002 13:25

Lolita123: Nazdar...cim jsem si zaslouzil tento pozdrav?? :-)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík5.7.2002 16:56

Asi tim, zes mel ty spravne bohate rodice! Narozdil ode me s mymi strapatymi vlasy a zarustajicimi nehty :o/ ;o)))
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík5.7.2002 16:57

to rimsak: Zapnout samozersky rezim! ;o)))
PEEPA 5.7.2002 18:03

Kohy:...a ty si snad nemel ty spravne rodice? A co si teda mel??? :-)
PEEPA 5.7.2002 18:05

Respektive: ...A ci rodice se teda mel?
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!5.7.2002 21:32

PEEPA: To sis vysloužil tím, že jsi kapitán paznecht, zvaný Eso Rimmer :D NEURAŽ SE!!!!! :)
Viky Co vám na to radí lékař? - Viky's Pages - nově aktualizované!!!5.7.2002 23:56

A kdoví, jestli nemá mezi prstama plovací blánu.
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...6.7.2002 00:10

Nema, sam jsem to kontroloval, kdyz jsem mu ve spanku kydal ten kybl s medem na hlavu... :o))
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!6.7.2002 09:38

Viky: SAmozřejmně že ne všechny, jen dva, prostě mezi palcem a malíkem má takovou blánu :)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík6.7.2002 13:49

Nebudu vam tady popisovat svy rodice, jen podotykam, ze moje maminka hrala v reklame na planetu opic a krome vas uz ji mel kazdej. A tatinek me od 2 mesicu natahuje denne na skripec - dnes ve svych 20ti mam 2,98 metru! ;o)
Her_Nimand - Moje-stránky6.7.2002 18:14

Hele nemůže to počkat, nejlépe tak do moji smrti??? :o)
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!6.7.2002 18:23

Kohy: Jé, to tě musim vidět........ :)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík6.7.2002 18:43

No, me nelze nevidet - v soucasny dobe pracuju jako televizni vez na Zizkove.
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík6.7.2002 18:44

Samozrejme jen na zaskok ;o)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news6.7.2002 21:07

Hmm...tak jsem chtěl dneska fakt už začít na tom překladu, a pojely se mi po několikadenním dlouhém boji po pádu disku definitivně Windows. Někdo zřejmě hodně nechce, abych to začal.
original Yogurt Řekl jsem jen, "otevři další".6.7.2002 23:58

A mluvils o tom s králem bramborových lidí?
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news7.7.2002 00:41

Klečel jsem na kolenou a plakal...
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...7.7.2002 00:42

A co na to kral?
Viky Co vám na to radí lékař? - Viky's Pages - nově aktualizované!!!7.7.2002 03:54

UFOuni!
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík7.7.2002 15:12

Damy a panove - kdysy tady byla schanka po sekci "Dabing", taxem se nastval a brzy ji budete mit!

Ruku nahoru, kdo me ma rad! ;o)))
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news7.7.2002 16:32

GAS (Genetický alternativní sport) vytlačil normální sport během dvou let. Fanoušky už nebavilo sledovat klasický zápas v boxu, když mohli sledovat dva geneticky vyvinuté borce - vytvořené tak, že měli mozek v oblasti trenýrek a všechny ostatní důležité orgány vtěstnané do nohou a chodidel, takže jejich hlavy mohly být vyplněny jen nemyslícím svalem - jak se ze sebe snaží vytlouci duši celé dvě hodiny způsobem, který normální boxeři vydrželi maximálně pár minut.
Hráči basketbalu byli vysocí šest metrů.
Plavci měli žábry a ploutve.
Fotbalisté měli pět nohou a neměli ústa, takže nevyčíslitělně stoupla poutavost pozápasových rozhovorů. Přesto GAS nepřipouštěl všechny druhy geneticky vypěstovaných atletů a po Světovém Poháru v roce 2224 musela být přijata nová pravidla, protože Skotsko postavilo do hry brankáře, který byl v podstatě jedním velkým blokem o rozměrech 2.4 x 4.8 metru, takže vyplňoval celou bránu. Přesto se ale stejně nedokázali kvalifikovat do semifinále.


Taková ochutnávka z knížky Better Than Life.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - My Web7.7.2002 17:15

:o))))))))))))))))))
PEEPA 7.7.2002 17:50
case
dobry :-)))
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz7.7.2002 20:02

:))))))))))
Viky Co vám na to radí lékař? - Viky's Pages - nově aktualizované!!!7.7.2002 20:04

Case > Tos přeložil z originálu, nebo už ta knížka je i u nás?
Kohy > Já! Mě náhodou dabing zajímá, myslim si, že Halbich postavě Rimmera dost přidal. A vůbec všichni jsou geniální.
plcarrot Time goes by and God knows I try - to carry on with life7.7.2002 20:05

nemohu nezli zvednouti tez pazi svoji. a jen s povdechem doufam, ze nestane dne, kdy se podari nekoho z daberu kontaktovati...
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news7.7.2002 20:08

Viky: To je jen překlad z originálu, dost narychlo.

ad ten dabing: Poté co jsem viděl originál bych neřekl že dabing něco přidal, ale rozhodně neubral, což mi přijde podstatné. Je to prostě rovnocenné. Některá místa jsou lepší v originále, jiná dabovaná. Logicky to tak musí být a jen víc takových.
Viky Co vám na to radí lékař? - Viky's Pages - nově aktualizované!!!7.7.2002 20:13

To by mohli, kterej díl má kdo nejradši a nějaké veselé historky z nahrávání :-)
plcarrot Time goes by and God knows I try - to carry on with life7.7.2002 20:36

První epizoda Červeného trpaslíka byla odvysílána 15. února 1988 na BBC 2 dalsi vyznamna udalost ktera se stala slavneho dne 15.2. (ktere je jen tak mimochodem i datem meho narozeni)
Viky Co vám na to radí lékař? - Viky's Pages - nově aktualizované!!!7.7.2002 20:45

Na Datum mého narození (29.6.) nic nepřipadá :-(
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík7.7.2002 20:45

Ten preklad je dobrej, akorat ta cast o Svetovym poharu ma bejt vlastne o Mistrovstvi sveta a je to narazka na to, ze Skotove nikdy nepostoupili ze zakladni skupiny ;o) Asi pred 2 rokama sem to nasel prelozeny takhle: V důsledku toho Skotsko zkonstruovalo geneticky vytvořeného brankáře, který byl 4 metry vysoký a 8 metrů široký, a zabral tedy celou branku. I přesto nebyl skotský národní tým schopen se kvalifikovat ze základní skupiny mistrovství světa.

Co se tyce dabingu, tak se nechte prekvapit ;o)
plcarrot Time goes by and God knows I try - to carry on with life7.7.2002 20:49

pravda World Cup je mistrovstvi sveta, coz je pro nesportovce omluvitelna chyba 80))) taky bych souhlasil spis s druhou verzi o rozmerech brankare, protoze branka je siroka asi 7,5 metru...
ja vim to se mi to keca, ale ja tu knizku taky chci....80))))
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!7.7.2002 21:31

Já tě mám ráda ale nevim, jestli mi ta ruka škubne.... :)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík7.7.2002 22:03

Tramtadada!!!!!!! Na strankach uz je sekce dabing! Zatim spis zarodek ;o)
Viky Co vám na to radí lékař? - Viky's Pages - nově aktualizované!!!7.7.2002 22:05

ALe je super
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!7.7.2002 23:19

Viky: Jaký jiný by to asi bylo, ne? :)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news7.7.2002 23:27

plcarrot: tak si pro ni pojď, já Ti jí MOŽNÁ i půjčím, pokud ji někdy ještě vrátíš. Před chvílí jsem jí dočetl. BTW o dost lepší než Nekonečno.

Kohy: Hele já o fotbalu vím jen to, že ho nemám rád a že se při něm kope do míče a cpou ho pořád do televize místo rozumných pořadů. Právě proto jsem psal, že je to narychlo přeložené, fakt jsem kvůli tomu nehledal nějaké podklady, abych byl v obraze. Stejně tak netuším ty rozměry branky, já to jen narychlo přepočítal ze stop na metry. A stejně tak by se ta zkratka GAS asi měla do češtiny přeložit trochu jinak...
plcarrot Time goes by and God knows I try - to carry on with life8.7.2002 00:48

nojo vzdyt uz mlcim, ale na sport mi nesahej, ja vim zue sem tady jeden z mala sportovcu, ale to neni duvodem, aby se mi tu pomlouval...80)))
nmo az na to ze to mam chuzi asi 15 hodin k tobe, tak si pro ni radsi dojedu, nekdy... asi... mozna... no spis ne...
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"8.7.2002 03:12

DeeX: vidim, že ti nikdo neodpověděl. Jo, samozřejmě, že to je Kocour v Bladeovi 2. Nemám však rád lidi, co si stáhnou ilegální kopii po netu a nejdou pak ani do kina. Fuj... dělám to taky hehe ;-D
Vždyť kvůli natáčení byl taky Danny John-Jules v Praze. Hraje tam docela dobře, ale nelibí se mi způsob jeho smrti, taky mohl zemřít nějak decentně/kocourovsky (třeba v lepšim obleku ;-))
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news8.7.2002 07:54

Zombo: On se ale DeeX neptal jestli tam je, ale koho tam hraje, takže jsi mu neodpověděl ani Ty...A abych omluvil to že jsem neodpověděl taky, když už o tom mluvím, je to proto, že mě Blade teprve čeká.

plcarrot: Proti sportu jako takovému nemám absolutně nic, naopak. To by asi bylo na delší vysvětlení a bylo by to OT, takže skončím u tohohle.
captainn the Game Master8.7.2002 09:09
Case
Tak se máš zeptat. Píšu si velké významné -.
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news8.7.2002 09:16

captainn: Na co zase?
captainn the Game Master8.7.2002 09:35
Case
Ten fotbal ...
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news8.7.2002 09:38

Protože, jak tu několikrát píšu, mi to bylo jedno, jak moc je to dobře. Čti taky občas.

Bohajeho to se tu pětiřádkovej úryvek bude pitvat tejden. Příště se na to koukám radši vybodnu úplně a bude klid.
captainn the Game Master8.7.2002 09:59
Case
Já nečtu, já se pouze domýšlím.
K.C. I never saw wild thing sorry for itself8.7.2002 10:01
to Case
Nic do ničeho nebodej. Pokud tě to povzbudí k dalším výkonům, se to líbilo :o))))
captainn the Game Master8.7.2002 10:07
K.C.
Prudíš Cobru bosou nohou. :)
K.C. I never saw wild thing sorry for itself8.7.2002 11:50

Riziko je mé druhé jméno :o)))))
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news8.7.2002 12:01

To je skvělý, že mám tiskovýho mluvčího, akorát s ním budu muset jisté věci prodiskutovat. BTW jste/jsme OT a to tak že hodně.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - My Web8.7.2002 12:12

Viky: Děláš si prdel, že na 29.6. nic nepřipadá?!!!

1) Mám svátek
2) 1911 - Narodil se jeden z největších skladatelů 20. století Bernard Herrmann
2) 1983 - narozeniny jedný kámošky
3) XXXX - narozeniny ségry jedný kámošky
4) Narozeniny Vikyho...
... to je ti snad málo??? ;o))
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news8.7.2002 12:14

Každej den někdo umřel.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - My Web8.7.2002 12:17

btw, nedokážu si představit nic nudnějšího a otravnějšího než profi sport, sorry phile. :o))
ale to máš za to, že jsi se narodil o 4 dny dřív než já!!!
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - My Web8.7.2002 12:17

Case: Nebo třeba umře hned za rok.. ;o))
captainn the Game Master8.7.2002 12:27

Nebo umře o své narozeniny. :)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news8.7.2002 12:29

-Drop dead, Rimmer.
-Already have.
-ENCORE!!
anonym 8.7.2002 13:31
error report
direktivy: neprojde karantenou. neprojde karantenou.
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news8.7.2002 14:42

Tak jsem se koukal na toho Dannyho John-Julese a jeho postava v Blade 2 se jmenuje Asad. Viz blade2.com, Movie Info, Cast.
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"8.7.2002 16:11

DeeX: ok tak to sorry, Danny tam hraje spolubojovníka Bladea -
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"8.7.2002 16:13

pokračováni (omylem jsem to poslal brzo:)... spolubojovníka Bladea -Asada. A kdy? Premiéra je asi za 2 týdny, nevim.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - My Web8.7.2002 16:13

Vypadá tam hodně dooobře... ale je to prostě kocour a u toho to ani jinak nejde, že? ;o))
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"8.7.2002 16:15

Case: mohl jsem se nejdřív kouknout, žes to napsal dřív :-))
Aspoň jsem to potvrdil, můžeš nám věřit DeeXi ;-)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news8.7.2002 16:15

Premiéra byla ve čtvrtek, to jen tak BTW.
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"8.7.2002 17:43

Case: řikal jsem, že nevim, rejpale :-)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík8.7.2002 18:25

Ja to s tou vytkou ohledne sportovni terminologie nemyslel spatne... a jestli si carott mysli, ze je tady nejvetsi sportovec, tak pozor - ja mam krom 97 minut umelecky skoly jeste 8 let sportovniho gymplu ;o)

A to nemluvim o tom, ze sem jeden z nejlepsich hracu trikolkoveho pola v tehle republice!
PEEPA 8.7.2002 18:32

Kohy:...tak to jsi jeste nehral se mnou :-)))
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík8.7.2002 18:42

No, to je pravda, ale ja se ted stejne soustredim spis na nove sportovni odvetvi - volejbal s kondomem pres natazeny jegrovky. Zkratka VoKoPrNaJeg. Neverili byste, jak rychle se tenhle sport vyviji - vcera mela asociace 0 clenu a dnes? Sport s sirokou dvouclenou zakladnou!
PEEPA 8.7.2002 18:47

Ja se chci taky prihlasit :-)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík8.7.2002 19:11

Na takovy navaly tady nejsme pripraveny ;o) Zatim si trenuj sam doma a az budes na naky urovni, tak se ozvi :o)
anonym 8.7.2002 19:36

bylo mi cti kapitane pisoare
anonym 8.7.2002 19:38
android s hlavou jak hypermoderni kondom
Kocour si onduluje chlupy na nohou jen proto,aby zduraznil prirozene vlny.
plcarrot Time goes by and God knows I try - to carry on with life8.7.2002 19:52

<OT>Kohy: Carrot si nemysli ze je tady nejvetsi sportovec, Carrot ma rad sport jak v pasivni tak v aktivni podobe, a citi se popuzen pokud nekdo prohlasuje ze sport nestoji za nic, coz se sice pak vysvetlilo, aleto uy moji reakci nemohlo zmenit, sportovkou se moc nevytahuj, nebot s lidma ji prolsi mam jen same "dobre" zkusenosti. Howgh! <OT>
DeeX 8.7.2002 19:55
ad Blade2
byl jsem na Bladeovi uz ve ctrvtek ale kocoura jsem si tam nevsim (asi proto ze jsem zapomnel ze tam hraje) takze Asad to byl ten jak ho zezrali smrtaci v te vode ne?? (no vode... )
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík8.7.2002 20:00

<OT> carott: Ode me to taky bylo spis takovy stouchnuti - nemyslim si, ze si myslis, ze ses nejvetsi sportak ;o)
A sportovkou je skutecne neradno se chlubit - to mas zatracene pravdu ;o)
plcarrot Time goes by and God knows I try - to carry on with life8.7.2002 20:03

Kohy: beru, ale jstli do me budes stouchat prostrednictvim komoleni meho nicku, tak si taky stouchnu... pesti 80)))
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík8.7.2002 20:26

:o) To ma byt vyhruzka? V tom pripade navrhuju DUEL!!! Myslim ten film od Spielberga ;o)
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...8.7.2002 20:37

Smankote, jen ten ne ...
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle8.7.2002 20:41
Kohy
pozor! Phil ale bude házet první! ¦o)))
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík8.7.2002 20:51

To je jedno - ja lzu vic ;o)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík8.7.2002 21:40

Ted sem koukal na zebricek vydavatelstvi kosmas a knizka Cerveny trpaslik - NVOR je jasne prvni!!!! :o) A co se tyce prodejnosti plakatu RDW na posters.cz, tak ten nase stranky znasobily 50x ;o)
Geronimo Ahoj pašíku, co tvoje akné pašíku...8.7.2002 22:16
kohy
duel ne...navrhoval bych film pozirac mozku--bezva trhak.....to musis zkouknout..muj zivot to velice inspirovalo.(aby to nebylo OT)--ale na rd to nema;)
Geronimo Ahoj pašíku, co tvoje akné pašíku...8.7.2002 22:18
mainký ot
a jestli de o sport tak ja sem mistr republiky...nebudu tady upresnovat detaily ale titul mi pravem patri!!
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - My Web8.7.2002 22:21

Geronimo: Doufám, že ne v klicích... ;o)))
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík8.7.2002 22:21

Spis v malym rybarovi ;o)
Geronimo Ahoj pašíku, co tvoje akné pašíku...8.7.2002 22:26
kohy
myslis malej rybar tu knizku---krasna kniha--strujce meho detstvi
Geronimo Ahoj pašíku, co tvoje akné pašíku...8.7.2002 22:28

lokutus:kliky neovladam:-(...k cemu bych je taky potreboval..napada me akorat jedno prakticke vyuziti ale dnes uz je vymysleno spousty jinejch poloh...
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík8.7.2002 23:20

Tady nekdo cet Kamasutru - vydani pro nulovou gravitaci ;o)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news8.7.2002 23:21

To je smutný že je taková srágora na vrcholu prodejnosti. Svým způsobem. Svým způsobem je to i tak fajn.
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík8.7.2002 23:25

No, ja bych to taky prelozil uplne jinak, ale budme radi za to, i kdyz je to teda paskvil!!!
Kurna, proc se nejdriv nepodivaj na net a kdyz zjisti, ze tam existujou naprosto souhrnny stranky o necem, co chtej produkovat, tak se s nima proste nespoji?
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news8.7.2002 23:31

Jsem upřímně zvědav, jak dopadne BTL. Je tam IMHO víc příležitostí, aby se překladatel vydal naplno vlastní cestou.
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík8.7.2002 23:37

Proboha, co kdyby sme jim radsi napsali, ze to udelame?
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news8.7.2002 23:45

No já s mýma dodacíma lhůtama překladů nebudu zas tak vykřikovat...
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle9.7.2002 08:07
kohy
jestli znáš adresu, tak napiš i za mně
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news9.7.2002 08:13

Myslím, že zjistit adresu je ten nejmenší problém.
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle9.7.2002 08:14
Case
možná pro tebe, ale pro nás co jsem abnormálně líní...
captainn the Game Master9.7.2002 09:30
SP
Tady je laždý abnormálně líný. Taky máme nejlepší vzory a učitele.
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz9.7.2002 12:31
cervenytrpaslik.cz
Do sekce Dabing byli přidání Martin Sobotka a Zdeněk Dušek.
captainn the Game Master9.7.2002 12:38

... na lov vycházel s ním k lesu máš předseda Dušek ...

omluvte další OT, ale progresívně mi hrabe
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news9.7.2002 16:33
Jen tak pro zajímavost
Adresa: Argo, Milíčova 13, 13000, Praha 3


Telefon: 02/22 78 16 01 Fax: 02/22 78 01 84


e-mail: argo@iargo.cz / WWW: http://www.kosmas.cz/argo
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - My Web9.7.2002 16:45

asi jim napíšu moc hezkýho mailíka.. ;o))
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news9.7.2002 16:49

Hmm, jak to tam tak pročítám...:

"Pokračování Červeného trpaslíka líčí další příhody party kosmických ňoumů ve vesmíru vzdáleném tři miliony světelných let od Země."

No co, světelný rok jako normální, kdo to pozná...

Lokutus: Doufám že je to vtip, protože posílat jim nějaké neslušné maily nebo něco podobného by bylo to nejhorší, co by se dalo udělat. Když reagovat, tak na úrovni.
captainn the Game Master9.7.2002 16:50

Na reakci na úrovni nemám legislativní prostor.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - My Web9.7.2002 16:54

Vždyť jo... taky píšu hezkej.. a tím myslím fakt hezkej.. né úchylnej, ne sprostej, ale prostě věcnej a pravdivej.. možná by nebylo sepsat nějaký jednotný text aby to tam každý poslal zvlášť.... aspoň by viděli kolik lidí má zájem.. :o))
captainn the Game Master9.7.2002 16:57

Vždyť oni zesměšňují učení Kloistra hlupce. To chce minimálně jihad.
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!9.7.2002 19:22

BEHŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮ 67 nových!!!!!!!!!!!!
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle9.7.2002 19:34
Lolita
nebreč, já jich musel číst přez 1000 ¦o(
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!9.7.2002 19:38

Tak proto seš slepej? :)
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...9.7.2002 19:38

a jak se ti to cetlo s tou prezkou na oku? :-)
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle9.7.2002 19:41
Marek
šlo to, ale bylo by lepší, kdybych měl nainstalovanej font pro Brailovo písmo ¦o)))
Lucifer zabít krtka! - Infernal machine9.7.2002 20:16

fuj, to bys mel desne umatlanej monitor...
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle9.7.2002 20:21
Lucifer
sice dost velký MM, ale jak de Fallout bez vraždění?
PS: to přece nemůže bejt žádná sranda,když neteče krev ne? ¦o)))
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!9.7.2002 23:34

No jo, ty ruce od krve... to by ti zamazalo monitor hned...... a pak by si už ani jiný než brejlovo písmo mít nemoh.... ale hoooodně výrazný aby to ta střeva nezkreslovala :)
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - My Web10.7.2002 00:19

A nezapomeň dodělat tečku za poslední větou pomocí svojí ledviny.. přece nedopustíš aby tam jenom tak nedbale kdesi nepřistála, že? ;o))
Lucifer zabít krtka! - Infernal machine10.7.2002 09:24

SVATY PEJTL - toz taky jeden silny off-topic, snad Cloistr Hlupec promine - - dohrano, bez jedineho vystrelu (Horrigana zabili vezicky a jeho "ochrnanka"), save si muzes stahnout tady : A nahodou to celkem zabava je, vymyslet jak se treba zbavit ASH9 a pritom si nezapatlat ruce krvi.... ;o))
Dave_davidfl Dnes budeme probírat lidské rozmnožování - ...vagíny, penisy, anální sex...10.7.2002 16:27

Lidi (i jim podobní tvorové...), nevíte o nějakým knihkupectví, kde se dá určitě sehnat Nekonečno...? V pátek jedu na dovolenou a chci si tam trochu zanadávat nad překladem...
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle10.7.2002 21:01
dave_davidfl
no vim jistě, že v Praze u Jednorožce to není v ponělí sem kupoval poslední, ale možná by to bylo v Krakatitu, ale jistě to nevim
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle10.7.2002 21:01
dave_davidfl
ale když dáš víc než Tro, tak ti prodam tu co mam pro něj ¦o)))
Dave_davidfl Dnes budeme probírat lidské rozmnožování - ...vagíny, penisy, anální sex...10.7.2002 21:20

Pejtl: Myslím že ne, Time:-) Ale do Krakatitu se podivám, díkes za inspiraci:-)
Geronimo Ahoj pašíku, co tvoje akné pašíku...10.7.2002 21:50

myslim ze na me de jack pollock:)))........uzasna hlaska:)))))
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle10.7.2002 21:51

doufam že to doletí až sem, já to pak prodam turistům ¦o)
Geronimo Ahoj pašíku, co tvoje akné pašíku...10.7.2002 21:53

tak panacku konec zabavy...me neohromis svou chjlapacku hrudi s naolejovanymi bradavkami:)))
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle10.7.2002 21:55

všichni ste povolené cíle
Geronimo Ahoj pašíku, co tvoje akné pašíku...10.7.2002 21:56

no jak se rika....pane jo!
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle10.7.2002 21:58

Geronimo - stěží člověk že váháš ¦o)))
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík10.7.2002 22:23

Copak to necejtis!?
Geronimo Ahoj pašíku, co tvoje akné pašíku...10.7.2002 22:31

kdo z nas dvou je tu vlastne bohac...ty se svou stovkou domu a o strovem na bahamach a se svou miliardovou obchodni risi...nebo ja ja s s s.....si to ty vid:))
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle10.7.2002 22:32
geronimo
měl si uvést pádnejší argumetny
Geronimo Ahoj pašíku, co tvoje akné pašíku...10.7.2002 22:38
svaty pejtl
gilberte vyvedte pana "rýmu"....:)
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"11.7.2002 14:34

Myslel si, že jsem neurotický, narušený pomatenec.
Víš jistě, že tě nepoznal? :-)

Dave_davidfl Dnes budeme probírat lidské rozmnožování - ...vagíny, penisy, anální sex...11.7.2002 18:21

Tak jsem si zakoupil Infinity. Při zběžném prolétnutí jsem si stihnul všimnout Listerova "Kde ten kocour je, kurva?" takže jste asi měli ohledně vulgárnosti překladu pravdu:-) No, su zvědav na další perly...
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"11.7.2002 19:11

Hahaha, tak to je krutýýýýý:-)) Fakt nechápu ty vylízance (jak můžou natočit znova Casablancu, ta verze s Dinglebatovou a Beardsleym je naprosto nepřekonatelná...), co to "překládali", že dřív neskouknou česky namluvenou předlohu.
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík11.7.2002 19:45

Proto jim du za chvili napsat oficialni dopis ;o)
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!11.7.2002 20:49

Kohy: Za pár dob ledových? :D
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík11.7.2002 20:53
Dopis
Abyste si udelali obrazek o tom, co jsem tem bidakum napsal, tak vam to sem i hodim...

Dobry den,
dovolte mi nejprve, abych se predstavil - jmenuji se Tomas Kucera, je mi 20 let a studuji Pravnickou fakultu. Pro tuto vec je vsak nejdulezitejsi, ze jsem jednim z nekolika klicovych tvurcu stranek o serialu Cerveny trpaslik (www.cervenytrpaslik.cz). Tyto stranky maji rozvinutou tradici a jsou velice obsahle - obsahuji v soucasne dobe dokonce vice materialu nez oficialni anglicke stranky!!!
S nelicenou radosti jsme tedy pred nejakou dobou prijali novinku, ze Vase nakladatelstvi vydava prvni knihu o tomto serialu. Ihned jsme tedy radi umistili odkaz na vase nakladatelstvi i do nasi sekce nabizejici predmety tykajici se serialu, cimz jsme Vam jiste a radi zvysili prodejnost knihy, jelikoz nase stranky maji denne velice vysokou navstevnost! Ale to jste jiste zaregistrovali i sami, jelikoz jak jsem si vsiml, kniha je v soucasnosti jednim z Vasich nejprodavanejsich titulu.
Predem podotykam, ze ja osobne jsem videl serial, podle ktereho kniha vznikla, jiz tolikrat, ze ho znam vlastne nazpamet. Knihu "Infinity welcomes careful drivers" jsem dokonce v uryvcich cetl i v originale, takze i proto jsem velice nedockave otevrel vami dodanou ceskou publikaci.
A tady zacalo me mirne rozcarovani - nerekl bych, ze byla prelozena spatne, to v zadnem pripade, ale obsahuje OHROMNE mnozstvi rozporu a chybicek, ktere nemohou pozornemu ctenari (kterym ja jiste jsem) ujit. Nebudu konkretni, jelikoz to vzhledem k poctu techto rozporu ani neni mozne. Jak jsem jiz napsal, nechci v zadnem pripade snizovat odbornost prekladatele - pana Ladislava Senkyrika, ale z teto knihy je az PRILIS evidentni, ze serial, ktery je knize predlohou, v televizi bud nevidel, anebo ho sledoval jen jednim okem.
Mam pristup k ohromnemu mnozstvi priznivcu tohoto serialu, kteri jiste tvori DRTIVOU vetsinu citatelu, kteri si vami distribuovanou knihu zakoupili a podle jejich reakci je uz nyni jasne, ze z knihy maji velmi rozporuplne dojmy (a to je receno jeste velmi diplomaticky).
Na konci knihy jsem se jeste docetl, ze pripravujete i jeji pokracovani a proto vam vlastne i pisu. Predpokladam, ze k prekladu usedne opet pan Senkyrik, coz nechci nikterak zpochybnovat, ale prosim vas (a verte mi, ze by to bylo i ve Vasem zajmu), umoznete nasemu tymu tvurcu stranek korekci dodaneho prekladu. Byli bychom schopni prelozit knihu do ceskeho jazyka i kompletne, ale chapeme moznost korekce asi jako nejschudnejsi vychodisko jak pro Vas, tak pro nas.
Rozhodne se Vam nechceme nijak vnucovat, ale myslime si, ze jsme skutecne DOSTATCNE kvalifikovani a po uspechu prvni knihy i motivovani a nasim cilem je jen a jen Vas spokojeny ctenar. Moc radi Vam tedy timto nabizime nase sluzby k pripravovanemu titulu "Cerveny trpaslik - Lepsi nez zivot".

S pozdravem a pranim mnoha uspesnych knih - Tomas Kucera aslias Kohy (jmenem tymu stranek www.cervenytrpaslik.cz)

Ja myslim, ze uz ted tam vsichni breci ;o))))


bundaboy vše jde změnit během 24 hodin - ženatý se závazky11.7.2002 20:59

Kohy: Az na to "DOSTATCNE" a "aslias" je to dobry... ;-)
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!11.7.2002 21:03

To si přečtu asi až za pár let.... :O
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík11.7.2002 21:05

Stane se ;o)
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...11.7.2002 21:06
Kohy
To bylo hodne dobre diplomaticky napsano, pokud nejsou bridilove, tak je to rozhodne nemohlo urazit a pritom museli uznat smysluplnost tveho pozadavku, jsem zvedav, jak se k tvemu(=nasemu:-) dopisu postavi ...
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík11.7.2002 21:13

To ja taky... ;o) Sem diplomat jak svine! Chtel sem jim jeste napsat, ze ovladam esperanto a ve ctvrtek se chci naucit portugalsky, ale nechtel sem, abych vyznel jako A.J. Rimmer - vesmirny dobrodruh! I kdyz sem tak nakonec asi vyznel ;o)))
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - My Web11.7.2002 21:14

Hlavně aby se k němu někdo vůbec vyjadřil.. :o(((((
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík11.7.2002 21:20

My tomu verime! VERIME!!!!!
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - My Web11.7.2002 21:23

Jasně.. držím palce a už se těším, jestli vůbec někdo bude dostatečně inteligentní na to, aby vůbec dokázal smysluplně odpovědět, ale maily nejspíš budou vyřizovat nějaký sekretářky, kterou nebudou mít ani ponětí, která bije a tak bych se dost divil, kdyby někdo odepsal.. ale naděje vkládám nezměrné.. možná si příští díl i koupím - pokud bude jakkoliv korigovaný.. :o)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news11.7.2002 21:39

Kohy: Bravo. Hluboce před Tebou smekám a to naprosto vážně. Rozhodně mě zajímá vývoj a s nějakou případnou pomocí můžeš počítat.

BTW kdyby Nekonečno někdo sháněl, dneska jsem ho viděl velkou hromadu v knihkupectví na Andělu, v tom co je v komplexu obchodů, ve kterém je Ster Century multiplex.
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík11.7.2002 21:44

Case: S tebou jsem pocital uz predem ;o)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news11.7.2002 21:49

Ano, v příští pětiletce to vypadá nadějně.

BTW s těmi vulgarismy, asi "nejoblíbenější" moje je , když Holly (!) prohlašuje něco ve smyslu, že (omlouvám se za ta slova) "něco zkurvil, loď teď letí rychlostí větší než rychlost světla a je to celé k posrání". Představit si k tomu výroku Normana Lovetta coby Hollyho s jeho kamenným výrazem a monotónní suše pronášenou řečí, to snad ani nejde. Já to teda nedokázal.
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík11.7.2002 21:53

No, ja sem jim chtel rovnou napsat, ze ta knizka je sracka, ale pak sem usoudil, ze by mi asi neodepsali ;o)
original Yogurt Řekl jsem jen, "otevři další".11.7.2002 22:04

nebo jsi mohl napsat,že neoprenový oblek v rozkroku vystřižený a zuřivé, divoké bestie je neminou. Bude-li se to opakovat
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík11.7.2002 22:06

Protoze nejsem zrovna dobrak ;o)
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"12.7.2002 00:25

Knihu už mám rozečtenou a je mi fakt blbě. To je poprvé, co mi chutná obal víc než obsah ;-)
I když je těžké překládat (zvlášť Trpaslíka - plný frází), tak tady je můj vzkaz pro překladatele v esperantu: Bonvolu alsendi la pordiston? Lausajne estas rano en mia bideo! :-))
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news12.7.2002 00:27

A myslím že všichni víme, co to znamená.

Zombo: Co myslíš tím plný frázi?
Her_Nimand - Moje-stránky12.7.2002 02:09

Konečně jsem se sem dostal a po přečtení můžu jen potvrdit, že překlad je o ničem a tomu mistru bych nechal udělat vořechotomii... :o) Opavdu by se nad tím měli zamyslet.
Viky Co vám na to radí lékař? - Viky's Pages - nově aktualizované!!!12.7.2002 02:11

Napsals to bezvadně Kohy, spíš si myslim, že se na nás vykašlou, ale uvidíme, možná bych ještě poznamenal přílišné užívání vulgarismů, aby to nevyznělo, že jde jen o nějaké drobnosti. Ale napsals to perfektně, snad to k něčemu bude...
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle12.7.2002 07:43

kdyby bylo potřeba někoho odsranit, tak mile rád vypomůžu ¦o)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news12.7.2002 09:12

Pozor, já bych nerad, aby to ode mě zas vyznívalo, že překlad je o ničem. Je blbý v rámci Trpaslíka, který má zaběhlou formu a termíny, ale jinak je to naprosto standardně přeložené jako řadové sci-fi, běžně jsou k dostání daleko horší výplody. Abych toho překladatele jen nekritizoval. Ale zase je pravda, že přeložit něco standardně umí každý druhý...
captainn the Game Master12.7.2002 09:52

No kdyby náhodou diplomacie selhala, tak víte, kde mě najdete.
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news12.7.2002 10:02

A čím tam budeš politý?
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news12.7.2002 10:02

Teda ne že bych to chtěl jít zkoumat, jen se ptám.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - My Web12.7.2002 11:40

Jestli kari omáčkou, tak už jsem na cestě.. :o))
captainn the Game Master12.7.2002 12:01

Olizuj si Hadatiho.
K.C. I never saw wild thing sorry for itself12.7.2002 12:06

Ale pánové.. :o)))
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news12.7.2002 12:18

K.C. Hodláš se něčím polévat?
TheGen Proboha, prestante prosim!!! - Šanyho zhouba12.7.2002 12:21

ani když zkusím chatnee?
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news12.7.2002 12:22

chutney
TheGen Proboha, prestante prosim!!! - Šanyho zhouba12.7.2002 12:23

neochutnám:-)))

BTW: to se píše takhle?
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news12.7.2002 12:24

Áno.
K.C. I never saw wild thing sorry for itself12.7.2002 12:25
re Case
Obvykle se poleju tekutým mýdlem a pak to nekřesťansky spláchnu vodou. V omáčce jsem se zatím nerochtala. :o))))
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news12.7.2002 12:27

Jednou s tím začít musíš.
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"12.7.2002 13:46

Case je náš starej detailista. Nechtěj po mně, abych Ti vysvětloval, co znamená slovo fráze (co je to leguán?;-). Ale už třeba jen ty hříčky, který by nebyly pro nás vtipný, kdyby byly přeloženy doslovně.
Př.: "Dáme si ještě panáka." "Horkýho?" (v orig. Souper)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news12.7.2002 13:53

No já bych se větě, která se za celý seriál opakuje jednou, zdráhal říkat fráze. Možná frázi špatně chápu já, to nevím. Kdybys napsal, že je plný slovních hříček, neřekl bych ani popel. Frází IMHO vůbec plný není, naopak.
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news12.7.2002 13:55

Mimochodem mám pocit, že zrovna tenhle příklad se mi v knížce líbil přeložený líp než v seriálu, ale nejsem si jistý, nemůžu si vybavit, jak to přesně v knížce je, tak mě neberte za slovo. Kdyžtak aspoň za dvě, když už.
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík12.7.2002 16:43

Myslim, ze je tam supracho ;o)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news12.7.2002 16:53

Ano to je pravda. No, sneslo by to ještě ten vtip nějak dotáhnout, ale originálu je to věrnější.
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík12.7.2002 16:57

Ale podle tohodle prekladu je zcela jasny, ze ten prekladatel nevidel v TV z eunucha ani chloupek! Pardon - to je citat z BA... to sem nepatri... zkusim to nejak zachranit... eeeee... Si, si, ja wohl, oui ;o) Zmlkni smradlava boto!
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news12.7.2002 17:03

No to je jasný i tak. Jako totální propadák je pro mě ten vtip s Rimmerovou přezdívkou ze školy, Majzlík/Čuramajzlík...vím že jsem to už říkal. Každopádně ten vtip je v seriálu geniální, v knížce je to hnus.
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz12.7.2002 18:07

Lokutus: v nakladatelstvi Argo zadne tupe sekretarky nesedi. Ver mi, ja tam byl.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - My Web12.7.2002 20:12

Clouseau: A jak to tam vypadá? přiznej se, žes to tam chtěl vyhodit do vzduchu...? :o)
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz12.7.2002 20:44

Lokutus: vypada to tam jako v malem zapadlem zizkovskem nakladatelstvi. Vydavaji pomerne zajimave tituly. Fandim jim. Na druhou stranu s tim prekladem se jim to moc nepovedlo a uvidime, jak to bude s prekladem BTL.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - My Web12.7.2002 20:46

Kdy a za jakým účelem jsi tam byl?
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz12.7.2002 20:52

Byl jsem si tam vyzvednout 2 vytisky za to, ze jsem uverejnil anotaci na tu knihu na nasich strankach.

Nejake dalsi otazky?
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - My Web12.7.2002 21:17

Už ne.. ty jsou v Arniem.. jehož uspořádání a pravidla se budou malinko změnit a soutěž se blíží do finále, takže máte poslední možnost na zářezy na pažbu.. :o)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news13.7.2002 01:31

To je pravda, jejich tituly jsou fakt celkem dost zajímavé a kdyby Nekonečno byla jen taková černá ovce co se týče překladu, bylo by to ještě lepší.

CLouseau: Možná bych jim přece jen měl taky trochu lézt do zadku, kdyby to tu náhodou četli, ne? ;-) Jistě víš na co narážím :-)
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz13.7.2002 07:56

Case: Az po kotniky.
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle13.7.2002 18:42

muhahahah mobilní červený trpaslík ¦o)))
konečně budu trpaslíka všude sebou, hodil sem si ho do MP3 a přehrál na pádlo to je nářez ¦o)))
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík13.7.2002 19:09

Svatodusni svatky, svatodusni svatky!
Viky Co vám na to radí lékař? - Viky's Pages - nově aktualizované!!!13.7.2002 19:11

Sedm týdnů po vzkříšení Krista!
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz14.7.2002 23:33
Ze zákulisí
Přidány další informace ze zákulisí Červeného trpaslíka.
captainn the Game Master15.7.2002 09:35
Clouseau
To až po kotnínky je rada, kam až se jim má Case do zadku vecpat ?
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz15.7.2002 11:12

captainn: jsi velmi bystrý :)
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"15.7.2002 18:00

Clouseau: Myslel jsem, že odpovíš captainnovi líp - trpaslíkovsky;-)--> kápnul jsi na to, tvůj mozek je rychlejší než děcko po prvním kari :-))
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"15.7.2002 18:09

Btw. co myslíte, za kolik milionů let se k nám dostane DVD Trpaslík?? V Británii se to zatim rozjíždí, jak se tak koukám na ty covery na ofic. stránkách...
Do kosmu (knižně z "Nekonečna vítá ohleduplné řidiče"- kurva;-)), proč mám takovej pocit, že se to sem nedostane a nějaká dobrá duše (čau Kohy:-) to bude MUSET převést na DVD, což podle mě není ta nejjednodušší věc.
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news15.7.2002 19:25

Zombo: Vždycky si to můžeš z Anglie objednat, on to takový problém zase není a upřímně řečeno to DVD Tě možná i tak vyjde levněji než ho kupovat přímo tady, jako že bych se divil, kdyby se sem dostalo.
anonym 15.7.2002 19:30

Case: já tam v srpnu jedu, takže neni problém, ale mně se jedná o česky namluvenou verzi. Trpaslík je snad jedinej seriál, kterej se mi líbí víc nadabovanej (i Černá zmije je podle mě lepší v originále a to je co říct).
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"15.7.2002 19:31

- předešlý příspěvek je můj, kdyby to někdo nepochopil;-)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news15.7.2002 19:44

No tak v to, že se objeví tady a ještě bude mít český dabing a s původními herci, v to už bych vůbec nevěřil.
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"15.7.2002 19:50

To já taky ne, ale myslim normálního Trpaslíka z ČT2 v DVD kvalitě. To by mi stačilo.
Kačka Well, I can`t say I`m totaly shocked...15.7.2002 19:55

Zombo - No vidis, ja zas jedu na temer cely srpen domu :)

S cimz souvisi muj dotaz, zda si jeste nekdo preje dorucit ony fantasticke propisky ci podlozku pod mys?

BTW: nemate nekdo kontakt na Honnyho? Nekam jsem zasantrocila jeho email...
WEX - e-knihy15.7.2002 20:00
ad Kniha
Už jste někdo tu nepovedenou hrůzu co vydali v Argu prohnal skenerem a převedl na text? Ta knížka přímo volá po tom, aby se udělala "znovu" po vašem (nesměle: po našem). Přinejmenším by měla být po ruce pro případ, že zfušujou i další díly. Pak bych jí neváhal vystavit na webu volně ke stažení "jako spravedlivou odplatu" za spáchané příkoří.
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news15.7.2002 20:03

WEX: Myslím, že to tady nikdo neudělá. Myslím to naskenování. Upřímně řečeno, doufám, že ne. I když se mi ten překlad nelíbí.
WEX - e-knihy15.7.2002 20:08

case: naskenovaneých knih se na síti válí mraky, dokonce i pro české čtenáře se leccos najde, ale TAHLE kniha je natolik vyjímečná, že si nezaslouží, aby zůstala navěky zprzněna.
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news15.7.2002 20:12

No comment.
WEX - e-knihy15.7.2002 20:27

Chápu.
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík16.7.2002 17:05

to Zombo: Myslim, ze Cerna zmije neni zrovna dobrej priklad skvelyho dabingu - dabing ve ctyrech lidech na 150 postav je IMHO celkem HRUZA! ;o) Ale pravda je, ze s DVD verzi RDW se da delat spousta veci a verny trpaslikovec si jiste poradi ;o)
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...16.7.2002 18:07

No nevim, ale CZ mi nepripadla dabovana blbe, jde o preklad a ten je dobrej.
F.A.N.Y.N. 16.7.2002 21:28
Filmy
Zdravim, byl by nekdo ochotnej poslat mi na dobirku vsechny dily Trpaslika na CD jako filmy pro PC?
Fanyn
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...16.7.2002 22:03

Teoreticky ano, F.A.N.Y.N, odepis do posty.
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík16.7.2002 22:40

Uz je vyreseno ;o)

A u ty Cerny zmije jde prave o dabing - preklad je skvelej, o tom neni sporu, ale uroven dabingu v 5ti lidech je proste zakonite DESNA!
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...16.7.2002 22:41

Neva, zrovna vcera jsem koukal na dily o unosu a pribuzne teticce bile zmiji a proste super a to jsem to videl uz po x-te :-)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík16.7.2002 22:50

S tim se neda nez souhlasit... ale myslim, ze to patri spis SEM ;o)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news16.7.2002 23:23

Souhlas s Kohym. Překlad skvělej, dabing dost hroznej. Ale mohl dopadnout mnohem hůř, v rámci možností je to i tak výkon. Howgh k BA.
bundaboy vše jde změnit během 24 hodin - ženatý se závazky16.7.2002 23:26

Červený trpaslík: Nekonečno vítá ohleduplné řidiče (recenze knizky na Filmwebu.cz)
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...16.7.2002 23:35

Souhlas s Casem.
Suicider dávejte bacha - tady už jde o život!16.7.2002 23:38

Tak jsem prave prisel z Blade II a reknu vam ze film stoji sice za houby ale Kocour, za to ten listek stal :-)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík16.7.2002 23:42

Jo, napsal tu recenzi docela dobre ;o)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news16.7.2002 23:57

Koukám, že nejen já neodolal :-)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík17.7.2002 00:00

NAPSAL MI SENKYRIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík17.7.2002 00:03

Narez, ne???? Uz se tesim na schuzku - musim se jeste domluvit s Clousym, ale jsem stastnej, ze ten clobrda je pristupnej dialogu ;o)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news17.7.2002 00:08

Jooooooooo!!!

BTW Kohy, jen taková drobná poznámka - ne že bych si stěžoval, ale myslíš, že byl úplně dobrý nápad takhle tu vystavit soukromou korespondenci pravděpodobně bez souhlasu toho druhého...?

Ale jinak skvěle, skvěle, skvěle.

A mimochodem, nerad bych to zakřiknul, ale mám pocit, že zítra (vzhledem k době už vlastně dneska) pojede Satan do práce na bruslích, protože mám v plánu večer začít překlad Smeg Outs.
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news17.7.2002 00:11

Clouseau: BTW jak je to vlastně s kapitánkou v originále?

Jo a ten zmiňovaný propad musím, mám ten dojem, potvrdit. Zrovna čtu Last Human, jsem asi v půlce a je to...takové nijaké. Nějak se z toho vytratil vtip. Jednoznačně nejlepší je pro mě zatím pořád Better Than Life.
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík17.7.2002 00:11

OK - ja to radsi smazal, ale bylo mi jasny, ze ty to budes cist ted, takze ucel splnen ;o)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík17.7.2002 00:13

To ze je to nijaky je sice blby, ale rozhodne mi to nezabrani v tom to pripadne prelozit pro vsechny ostatni ;o) I kdybych mel ty vtipy domyslet ;o)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news17.7.2002 00:16

Jasně :-) (to se vztahuje na oba dva ty příspěvky :-) ).

Ale ta reakce toho Šenkyříka mě fakt těší. Sice je pravda, že může v reálu reagovat podstatně jinak, ale přišlo mi z toho, že je rozumný a přístupný korekcím.
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"17.7.2002 19:22

Jen chci podotknout (a zároveň se toho "zloducha" Šenkyříka trochu zastat), že málokterej překladatel by si sehnal na překlad jedný knížky 52 dílů předlohy a celé to shlédl. Pravda, měl to přenechat zasvěcenějším, nebo aspoň skouknout pár dílů, aby nasál atmosféru seriálu a asi by ubylo pár vulgárních výrazů (které mi nesedí ani ke karižroutovi...). Snad mu recenze a případná konzultace s odborníky otevře oči a případnej příští překlad Dwarf knihy bude ok.
Zastávám se ho už jen z toho důvodu, že vim, co znamená překládat knížku, jelikož to bude pravděpodobně moje budoucí povolání. Někteří z vás si jen možná neuvědomují, co to všechno obnáší.
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news17.7.2002 20:54

Zombo: Já na něj taky přece jen změnil názor. A někteří z nás si uvědomují, co to obnáší, a rádi by to dělali taky. Právě o to víc kritizují.
Suicider dávejte bacha - tady už jde o život!17.7.2002 21:05

case a zombo: myslím že je to věc přístupu a taky času, já bych se asi nepustil do překladu bez dostatečných znalostí...ale asi bych na to taky brzo dojel... :-(
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle17.7.2002 21:13
Kohy
trošku sem to nestih přečís, protože si to smazal, takže jak reagoval Šenkeřík? aspoň zhruba, díky ¦o)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news17.7.2002 21:21

Svatý Pejtl: Spolupráci se nebrání, existuje snad i jistá možnost dotisku opravené verze Nekonečna, nabídne Kohymu ke korekci rukopis Lepší než život.
Zhruba.
Suicider dávejte bacha - tady už jde o život!17.7.2002 21:27

Mohli bysme tady na foru udelat tzv panelovej preklad aby byli seci spokojeni :-))
plcarrot Time goes by and God knows I try - to carry on with life17.7.2002 21:46

obavam se ze to by bylo az moc komplikovany, ale dal bych to za "ukol" tem hlavnim co tu sou tj. Case Kohy Clouseau Rimmer. a bylo by hezky kdyby se obcas o neco snami podelili 80))
Suicider dávejte bacha - tady už jde o život!17.7.2002 21:47

Ale byla by to sranda ne? a navic by se tenhle klub zas vic pohnul a to by stargataci koukali :-))
plcarrot Time goes by and God knows I try - to carry on with life17.7.2002 22:08

nechme stargataky tam kde sou. my vsichni vime,ze RD je lepsi, ale proc jim to porad servirovat 80))
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík17.7.2002 23:00

Oni to beztak vi taky ;o)
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle18.7.2002 07:31

jo, ale pořád se snaží ostatní nezasvěcené ani do jednoho seriálu přesvědočovat o tom, že SG je lepší
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz18.7.2002 08:45

Case: v originale je samozrejme taky Kapitanka.
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news18.7.2002 09:31

Clouseau: A můžeš se mrknout i na to jméno?

Zvláštní, mě se ještě nikdo o tom, že je SG lepší, přesvědčovat nepokoušel. Ne že by měl nějakou šanci, protože nechápu, jak se to dá srovnávat.

Jinak dočítám Last Human a potvrzuje se mi to co jsem psal. Je to sice celkem fajn knížka jako sci-fi z prostředí RD, ale humorná není teda skoro vůbec. Ale teď jsem tam narazil na jednu pikantnost, památná scéna z DNA s Krytenem ukazujícím fotky Listerovi je v knížce taky, jen s tím rozdílem, že je místo Listerovi ukazuje Kochanské :-)
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz18.7.2002 09:51

Case: nepamatuji se, kde (pokud vubec) je uvedeno jeji jmeno. Na dukaz cituji z 16. kapitoly:"The Captain closed her eyes."
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news18.7.2002 09:58

V české je to minimálně na str. 43 dole.

Stejně je zvláštní, že to takhle radikálně změnili.
captainn the Game Master18.7.2002 09:58

Za to jistě mohou feministky ...
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz18.7.2002 10:01

"...who'd had the misfortune to be born with the surname 'Kirk'..." to je podle me docela dobra narazka :))
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...18.7.2002 10:02

:-))
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...18.7.2002 10:03

To musim ric jednomu ST zroutovi :-)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news18.7.2002 10:11

V tom případě se ten vtip v češtině dost podstatně ztrácí. Ach jo...
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news18.7.2002 10:12

Krásně by se tam dala navíc použít Janeway.
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...18.7.2002 10:13
Case:
Nemyslim ze by ta hlaska v CS nejak ztracela na kouzle, toto je veta kde anglictina neni klicova...
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news18.7.2002 10:18

No, já si to myslím. Co s tím uděláme? Nic. Oba si budeme myslet dál to co si myslíme. Hodnotné.
anonym 18.7.2002 10:44
nedivak
Tak jsem náhodou zavítal na tuto stránku. A nechápu co na tom Červeným Trpaslíkovy vidíte. Sám jsem to viděl asi jen 30 sekund a byl to brak. A ta vaše diskuze tady spíš připomíná dieslovou lokomotyvu (kde jsem k tomuhle spojeni prišel ??). Ježiši kryste už jsem taky nakaženej, spaste mě a pošlete na Aljašku.
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz18.7.2002 10:51

nedivak: mozna posleme, treba se tam naucis neco o pravopysu
anonym 18.7.2002 11:00
nedivák
RD je naprosto hnusnej brak--> fuck you with this one!
K.C. I never saw wild thing sorry for itself18.7.2002 13:19

Ano!! Ano!!! Fuck a všichni hezky společně :o))

Nediváku Tvůj elán k odporu RD bych radila využít pro užitečnější aktivity...
anonym 18.7.2002 13:34
nedivak
to nedivák: zkus zapojit sve mozkove bunky a vymyslet si vlastni prezdivku
to Clouseau: no jo chybicka se vloudila, ale kdyz je ten štvrtek
to K.C.: to byla jen ironie (alespon od nedivaka, nevim jak od nediváka), RD sleduju porad, i kdyz zatim jen 3x. Holt je to 52 dilu a chvili to trva, nez to cloveku prejde dokonale do krve.
K.C. I never saw wild thing sorry for itself18.7.2002 13:40

Takže zase nic? Sakra! :o)
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news18.7.2002 13:43

Tři nediváci! Paráda! Třeba tady nedivák by mohl zajít do ledničky a přinést láhev vína pro nediváka a nediváka! Tady Zombo nepije, protože je po smrti, ale já bych si sklenku dal!
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news18.7.2002 13:54
Smeg Outs
Mimochodem, lidé anglicky zdatní, pomožte mi s těmi Smeg Outs, prosím, pořád ještě spoustě věcí nerozumím. Něco se už s pomocí Ozzika a Kačky vyřešilo, ale...
anonym 18.7.2002 14:15
nedivak
to Case: nedivaci jsou tu jen dva ale pravej je tu jen jeden a to jsem ja. Časem a evolucí vytvarován k dokonalosti.
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"18.7.2002 19:43

Dneska jsem nelitoval, že jsem jel s našima nakupovat, protože jsem viděl poloboha (který namluvil Boha) KAMILA HALBICHA!!!!!!! Skoro jsem ho chtěl jít poprosit, aby mi odcitoval nějakou direktivu, ale moje drahá matka vše zkazila, když velice nespolečensky tiše vykřikla: "Hele to je Rimmer!" (bohužel to slyšel, naštěstí to však přešel s úsměvem, ale věřím, že v duchu se na ní tvářil ve stylu "Budeš jíst tu psí konzervu?" :-))

Case: Zombo pije i po smrti, ale od nedávného Jackson Pollocka to omezuje;-))
Btw. letmo jsem procházel to tvé Smeg Outs a narazil jsem na chybku - ten malej kluk from England:-) se ptá Craiga: "Has Holly survived his computer rashes?" ne "As..."
Ale jsi dobrej, že ses do toho pustil, taky jsem o tom uvažoval, ale musel bych u toho strávit hodně času. A hlavně bych měl i přes mou angličtinu problémy s Listerem a jeho krásným dělnickým přízvukem:-) Nejlíp rozumim asi N.Lowettovi. Tak ti přeju hodně štěstí a určitě nepřestávej, vejdeš do historie. Budeš slavný, postavíme ti pomník. I města ponesou tvoje jméno. Napadá mě například... ;-))
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news18.7.2002 21:33

Zombo: Od toho jsem to psal, aby se to opravilo, já netvrdil, že je to dobře, naopak. A to že tam je "has" už vím taky, zapomněl jsem to opravit ze staré verze. Radši mi řekni něco, co nevím :-)
Svatý Pejtl všichni ste povolené cíle18.7.2002 21:35

já myslim, že maj všichni pravdu, kromě mně, takže zapomeňte že sem něco řek
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík18.7.2002 22:00

Tak jsem ted domluvil s Rimmerem letni session (od pondeli) u me v dome, ktera se bude tykat opravy knihy Nekonecno vita ohleduplne ridice. Kdyby se nekdo chtel pripojit, tak dejte vedet. Pokud mozno at jste humanoidi... diky. ;o)
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"18.7.2002 22:26

Case: jsem příliš, příliš velký gentleman na to, abych se ještě jednou snížil k opravování tvých Smeg Outs. Vše, co potřebuješ vědět je, že jsem jí sklátil!:-)
Ale pokud budu mít někdy chuť (na velkou tlustou babu se stehnama jako hroch), tak se na to ještě mrknu a opravim ti něco, co už jsi našel, ok?;-) Zkus to ale aktualizovat rychleji, člověk pak vypadá jako idiot!:-))
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík21.7.2002 21:55

Ano ano. Zítra začíná velká redigovací akce.
Session to bude úctyhodné. Dav složený ze dvou mužů, kterým chybí k velikosti pouhý ždibíček. Přesto půjde o jeden z nejpočetnějších budějovických srazů.
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news21.7.2002 21:57

Škoda že nemůžu.
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík21.7.2002 22:16

Jak to jak to?
Case Kick out the gloom, kick out the blues, - tear out the pages with all the bad news21.7.2002 22:19

No někteří z nás pracují.
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík21.7.2002 22:23

P-R-Á-C-E. Je to ve slovníku.
Slova na P všichni nenávidíme.
rimsak 21.7.2002 22:35
Rimmer
Dva stačí :)))))))))))))))))))
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"22.7.2002 02:11

VYPADNĚTÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!!!!!!!!! :-))
captainn the Game Master22.7.2002 10:59

Zhýralče!
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!22.7.2002 21:01

Kdyby vás bylo alespoň jednadvacet...
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík22.7.2002 21:16

Tak, Rimmer to vzdal! Prej se mu nedostava penizku, pritom vsichni vime jak vypada jeho penezenka ;o)
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!22.7.2002 21:21

Myslíš těch třicet tisíc ulitejch někde dole? :o)
Suicider dávejte bacha - tady už jde o život!22.7.2002 21:22

Koukam že si asi začnu hledat nové kamárady....Rimmmmmmer :-)))
Viky Co vám na to radí lékař? - Viky's Pages - nově aktualizované!!!24.7.2002 01:14

Jé, Zombo má novou ikonku :) To mi připomíná bezva citát

-"Obličej nám pomazali džemem a teď nás sežerou mravenci!"
-"Proč?"
-"Proč né!"

Zejtra na 14 dní odjíždím, 14 dní bez Trpaslíka, aspoň jsem si večer udělal míchaný vajíčka na kari :-))
anonym 25.7.2002 14:55
Zhanam kvalitny divx
Ahoj vsetci ! Myslim, ze K5 ponukal vsetky diely v kvalite 512x384. Ak je to pravda, mam velky zaujem. K5, mas nejaky email ? Mam vsetky diely len na VHS aj v to mizernej kvalite a zhanam kvalitku. Pomoooc :) jofo@jofo.sk
Geronimo Ahoj pašíku, co tvoje akné pašíku...25.7.2002 22:21

Viky:chudaku nejezdi nikam neprezijes to!!!!!!!ja byl bez meho smyslu zivota celej tejden...to to to proste nejde ...zacnes se celej klepat uz po dvou dnech ....pak zimnice, horecky, a nakonec si budes zoufale prat aby ti nekdo udelal nepalmivej klistyr abys to mel uz konecne za sebou...radim ti dobre!
anonym 26.7.2002 13:18
Kopyto
K5 zakoupím od tebe všechny díly červeného trpaslíka v rozlišení 512*384 zašli mi prosímtě bližší data - datový tok obrazu a zvuku kodek kterým je komrimován zvuk a obraz. Mužeš mi i zaslat ukázku mejlem díky. Dobi@tesmail.cz
plcarrot Time goes by and God knows I try - to carry on with life26.7.2002 20:36

Datovy tok obrazu... Kodek.... coze... vo cem se to tady mluvi??? 80)))
Geronimo Ahoj pašíku, co tvoje akné pašíku...26.7.2002 22:06

plcarrot:jen tise sleduj a uc se od nasich mistru;)
Croow .zde.cz - Croow's page27.7.2002 14:04

Hoj lidicky, znovu jsem ¨se zacal koukat na serial cerveny trpaslika musim rict, ze objevuji stale nove a nove ftipy a narazky, ktere mi drive utekly:o)
anonym 27.7.2002 19:03
RED DWARF Aventure
Zdravim vsechny priznivce nejlepsiho serialu na svete.Rozhodl jsem se naprogramovat na počest serialu hru.pokud by se chtel nekdo podilet najeji vyvoji muze napsat na: Hudson666@seznam.cz. cus hudson666 Project Leader
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...27.7.2002 21:12

Textovku? Pokud jo, to by mohlo byt super, kdo nejvic setre Rimmra apod :-)
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!27.7.2002 21:32

Marek: myslíš něco jako na způsob té české textovky Playboy (nebo jak se to jmenovalo)? :o)
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...27.7.2002 21:34

Hadati: Ano, presne to jsem mel na mysli :-)
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!27.7.2002 21:43

Jak nejvíc nasrat Rimmera:
- nadávat mu
- ignorovat jeho rozkazy
- kouřit v místech, kde se to nesmí
- sestřihat Rimmerovo video s jeho smrtí a dodat hudbu běžnou pro staré grotesky :o)))
Suicider dávejte bacha - tady už jde o život!27.7.2002 21:46

mluvit o polévce gaspacho...
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!27.7.2002 21:50

předhazovat mu, že pořád propadá u zkoušek na důstojníka...
Suicider dávejte bacha - tady už jde o život!27.7.2002 21:51

čistit si zuby g strunou :-))
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!27.7.2002 21:52

hrát na struny :o)))
Suicider dávejte bacha - tady už jde o život!27.7.2002 21:53

Předhazovat ACE rimmera?
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!27.7.2002 21:55

pěstovat si v kelímku plíseň
Suicider dávejte bacha - tady už jde o život!27.7.2002 21:56

myslíš Amátu? :-)

chodit skrz rimmera... :-)) (pokud byl jeste na mekky svetlo)
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!27.7.2002 21:58

jo

pokoušet se projít skrz Rimmera (pokud je již na tvrdé světlo) :o)
Suicider dávejte bacha - tady už jde o život!27.7.2002 21:59

víš co provedl tomu kelímku????
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!27.7.2002 22:00

Kryton jí vyhodil.
Suicider dávejte bacha - tady už jde o život!27.7.2002 22:04

já ted myslel to jak rozmačkává plechové kelímky, tak bych krz něj radši nechodil :-))
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!27.7.2002 22:08

Suicider: ale to dělá jenom když je opravdu velmi rozrušen.
Suicider dávejte bacha - tady už jde o život!27.7.2002 22:09

a tebe by nerozrušilo kdby tebou chtěl porjít križrout? :-))
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!27.7.2002 22:12

ty poslední slova jsem ti nerozuměl, musíš lépe artikulovat :o)
Suicider dávejte bacha - tady už jde o život!27.7.2002 22:13

chtěl projít karižrout :-)))
Suicider dávejte bacha - tady už jde o život!27.7.2002 22:13

a nehraj si na rimmráka :-)))
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!27.7.2002 22:14

když chci, tak umím být svině :o)
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!28.7.2002 10:36

Tak čau lidi, copak je nového?
original Yogurt Řekl jsem jen, "otevři další".28.7.2002 11:06

Stále se opožďujeme za Trpaslíkem. Dělí nás od něj čtyřiadvacet hodin. Jinak to byla docela klidná směna, až na jeden menší šok před pár hodinami, kdy jsme si všimli invazní flotily mimozemšťanů na pravoboku. Díkybohu se ukázalo, že to je starý kýchanec pana Listera, který zaschl na monitoru
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...28.7.2002 17:26

Nic se nedejeeee :-)
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"29.7.2002 13:00

Trpaslík je fakt všude. Dneska jsem dost ponocoval (šel jsem spát v šest ráno:-) a matka mi přišla kolem půl šestý (škoda, že ne v pět) do pokoje s otázkou: "Ty už jsi vzhůru???" A já: "Ne, ještě jsem nešel spát." :-))
Lolita123 A já jí řikám:Týno!Nos ty teplý papuče!30.7.2002 22:06

Zombo: :)

Jogurt: To sou buráky?
Marek Kdosi mi řekl, že internetový národ jsou - chytří lidé. No, asi Tě neznal...31.7.2002 00:02

ponocoval, = v 6 rano, hochu ty o ponocovani nic nevis, sel jsem spat az v 17.00 a to jen nahodku, neb se slo pak pit :-)
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"31.7.2002 03:53
ach jo..
Marek: já za to taky nechci odznak, jen jsem pro ty chápavější napsal, jak se to skoro shodovalo s časem v díle "Já na druhou", chápeš ty kosmopako!? Ne nebudu se rozčilovat, omlouvám se..:-)
pan filuta 31.7.2002 08:40

nezdrzim se dlouho protože vas strycek arni usmaží za žíva smrtelným pohledem
pan filuta 31.7.2002 08:43

sedm tady v satech s kostičkovaneho kanafasu a na nohách mam vojenske boty
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"31.7.2002 14:48

Řekl bych, že za tohle všichni vyfasujeme dvě hodiny BK, ne?
Geronimo Ahoj pašíku, co tvoje akné pašíku...31.7.2002 19:46

ted nam pomuze uz jen bramborovej kral:-)
Zombo "Osmnáct tisíc?!!"31.7.2002 22:42

A mohli bychom ho vidět?
original Yogurt Řekl jsem jen, "otevři další".31.7.2002 22:43

hergot, kde jsem jen zaparkoval ten létající koberec, takovej malej.Třísedadlovej...
PEEPA 31.7.2002 22:46

Co s nimi udelame, pane Filuto?