Klub Red Dwarf (kategorie Televize, 4044 příspěvků celkem, 500 za měsíc 02/2002) moderuje Clouseau.

Odkazy na stránky o Červeném trpaslíkovi:
http://www.cervenytrpaslik.cz - Výsledek týmové práce předních českých dwarfologů.
http://www.reddwarf.co.uk - Oficiální stránka seriálu Red Dwarf.

A nezapomeňte se stavit na IRC kanále #cervenytrpaslik
Pokud nevíte, co je to IRC a jak se tam dostat, zkuste to
tudy. Vymyslete si nick(přezdívku), která však nesmí mít více jak 9 písmen.

Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík1.2.2002 00:15

Pra case: To, ze se na Lokutusu nachazi casto, neznamena, ze tam je porad ;o)
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages1.2.2002 02:32

Skvělá slohovka Kohy, tam to muselo bejt fakt bééééézváááá, já chci taky a nemůžu ;-(((
A to Tro vypadá mladší než já a může tam až z Plzně. Já budu brečet. Nechcete uspořát něco někde blíž

(P.S. Nevšímejte si mě, ve 2:33 už nevim co píšu)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...1.2.2002 09:09

Pra case? Ježišmarjá, já zas tak starej taky nejsem :-)))
captainn the Game Master1.2.2002 10:24

Jéééé praCase. :))) No muhahá.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...1.2.2002 10:30

Muhahá
Oddjob Hergotkrucifixtyrknundnochainmal!!!!!!!!1.2.2002 11:48
Ohm
jen klídek, třeba to nazpívá Leoš Mareš
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy1.2.2002 12:23

Hele!!! Hadati!! Kurňa slez ze mě a pojď taky zase ke klávesnici, OK?!
:o)
Oddjob Hergotkrucifixtyrknundnochainmal!!!!!!!!1.2.2002 12:26

Hoši, běžte si hrát do koupelny hru "Kdo najde ponorku"
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík1.2.2002 19:06

4 Viky: Nechapu, co je na Praze tak vzdalenyho - dyt to musi bejt pro tebe maximalne hodina cesty! Tak sakra vezmi nekoho starsiho (klidne mamu) a prijed! ;o)
DeeX 1.2.2002 20:16

Už se zase neco planuje? 807
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages1.2.2002 20:17

Příště asi vezmu babičku, ta se mnou pojede všude, ale nevim, jestli by byla ochotná bejt tam dlouho do noci, to bych jí moc využíval. Včera jsem se o tom hádal 3 hodiny s Machalíkem. Taky mě přesvědčoval na nějakej sraz. Jak bych rád na všechny. ;-(( Nebo staršího bráchu nechám povinně zkouknout všechny díly.
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík1.2.2002 22:42

To chces rict, zes jeste nezagitoval aspon bratra? To bude asi ten zasadni problem! U nas uz musi koukat mamca i babicka! Povinne, jinak jsem pohrozil nesladkym koncem podobnym u eskymackeho psa :o)))
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages1.2.2002 22:48

Jenom toho mladšího a ten se směje nesmyslům. Starší je většinu času v Praze, ale ten je neochotnej, ale za to ve třídě už se dívaj všichni.
Maminka viděla jenom "Démony a anděly" a to se jí moc nelíbilo :)
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy1.2.2002 23:03

kdo by se jí taky divil? tenhle díl vždycky přetáčím... :o)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík1.2.2002 23:11

To si delas legraci??? To je naprosto dokonalej dil! Napriklad Rimmerovo predvadeni muk je UZASNY!!!
Tos me zklamal, Lokutusi, uz se na tobe nebudu vyskytovat tak casto :o)))
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages1.2.2002 23:12

No právě. Ale zase "Bratře, ušpinil jsem tvůj nůž svojí krví, opatřím ti nový."

Já spíš nemám rád ten poslední ze šestky. Třeba s tim mozkem v lahvi mi to nepřijde moc k smíchu, co se z nich v budoucnu stane to je taky dost smutný a konec jak tam všichni umřou, to se mi do Trpaslíka taky moc nehodí.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy1.2.2002 23:17

No mě ten díl prostě nechytil a přišel mi až moc hyper! no má sice pěkný momenty (např. úvodní triplikovaná jahoda), ale celkově je až příliš nevyvážený a chaotický...

Možná by nebylo špatný udělat hodnocení každé epizody po stránce zábavnosti a z filmového hlediska...
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík1.2.2002 23:22

Ja mam rad vsechny dily, jen nektery trosicku min, ale nikdy bych to verejne nezminil - protoze celkove je to DILO BOZI!!!
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages1.2.2002 23:24

No byl až moc "fantasmagorickej" jak by řekla maminka, ale gut.

Z filmového hlediska byla zase hezká 7. série a po zábavné stránce nic moc
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy1.2.2002 23:51

Kohy: no to já taky, ale první díly s Kočanskou snáším třeba velmi špatně... :o) nad p

7. série? tak to mi zrovna jako nic moc extra nepřišlo, ale absolutně vymakanej je třeba Queeg a další díly, ale teď mě zrovna žádnej nenapadá...
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages1.2.2002 23:57

Myslim, jak je hezky udělaná, třeba Pekelně ostrý výlet nebo Nachystejte květináče a vůbec hezky "ohudbělý", technickej pokrok atd., ale vtipu je zas míň.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy2.2.2002 00:00

Viky: Motiv Esso Rimmera je výbornej, ale celkově mi to přijde mírně průměrnější, ale především u Pekelně ostrýho výletu se mi velmi líbí nasvícenost v úvodu (nebo mám tak pěkně vyladěnou TV?) :o)
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages2.2.2002 00:11

Pekelně ostrej výlet se mi moc líbí celkově, i když je to hrozně netrpaslíkovský, Eso Rimmer - To je moc hezky udělaný. Když už je málo vtipu, tak je to aspoň moc hezky udělaný.
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík2.2.2002 18:59

Sedma serie neni spatna - je proste jina. Tragedii je odchod Rimmera - to byla pro tuto serii doslova osudova chyba!
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages2.2.2002 19:02

To jo, ale zas se projevili aspoň (i když občas až dost moc uměle) jiný postavy. Ale nejvíc se mi líbí ty dva díly ještě s Rimmrem
K5 je prostě z kreteni.cz - já za to nemůžu!2.2.2002 19:05
žádný obrázky = nuda
Ale pak se naštěstí Rimmer vrátil :-)


Když nuda tak nuda :-)


Steffy ...je nejsvatější světice. :-DDDD2.2.2002 19:08

Rimmer,Listy:Dobré loupání brambor!;-D
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy2.2.2002 19:26

Jo tak tohle byl jeden z těch lepších dílů ze závěru... :o)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík2.2.2002 19:27

Nojo, jsem rad, ze vitezna diskuse se projevi rozmachem obrazku i zde ;o)
Ja pujdu prikladem... IMHO jedna z nejlepsich scenek v serialu ;o)

Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy2.2.2002 19:28

"já to tušil, přeřízneš cokoliv, viď!?"

jo, jo, tohle ujde.... moment.. mírně zpirátím vaše stránky, ok? :o)
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy2.2.2002 19:30

a co teda takhle? :o)

Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy2.2.2002 19:31
Nádherný životní moto, nezdá se Vám?
"...Všechno bych to vyměnil, všechno, frčky, medaile za dlouhou službu, plavecké diplomy, dalekohledy, kopyto na boty. Všeho bych se vzdal, jen kdyby mě někdo měl rád. "Jsem a moh´jsem být jen tebe po svém boku mít..." Tohle měla být naše písnička, ale nenašel jsem nikoho s kým bych jí sdílel, takže je teď jenom moje..."
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy2.2.2002 19:33
"Proč se oblíkáš, jako ten paznech Rimrák?"

Steffy ...je nejsvatější světice. :-DDDD2.2.2002 19:34

:-)
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy2.2.2002 19:35
JUST MARRIED! :o)

Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!3.2.2002 15:07

Kohy: co si mě pořád dobíráte? Jeden malý omyl a pak se to se mnou vleče celý život. Teď už vím, jak se cítil Rimmer, když chtěl teplou polévku Gaspacho.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy3.2.2002 15:09

:o)
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!3.2.2002 15:11

Lokutus: a ty se moc nesměj nebo při příštím srazu už budu moci říct, že mě můžete někdy vidět i na Lokutusu :o)
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy3.2.2002 15:39

Hadati: tak si z toho nic nedělej, to se stane... :o)
Steffy ...je nejsvatější světice. :-DDDD3.2.2002 20:01

Co myslíte budou dávat Červenýho trpajzlíka i v červnu???
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages3.2.2002 20:14

JTV určitě. :)))
Steffy ...je nejsvatější světice. :-DDDD3.2.2002 20:23
MUSEJ
...
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...3.2.2002 20:48

Jakej díl dává dneska JTV? CTV už má za sebou Konec, Ozvěny budoucnosti, kus Paralelního vesmíru a teďka Květináče...
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík3.2.2002 21:03

Zato TV Kryton vysilala jiz 53.dil s nazvem "Konec II."! Jesteze mam tu kabelovku...
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages3.2.2002 21:05

5.díl - Sebevědomí a Mindrák - jedem popořadě
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages3.2.2002 21:07

Nagrabuj "Noc v dámských sprchách"
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...3.2.2002 21:08

VIky: Já chápu že popořadě, ale to mi nepomohlo :-) Sebevědomí Mindrák, jeden z mých oblíbených.

"Ty seš king, ty nepotřebuješ kyslík!"
Lucifer zabít krtka! - Infernal machine3.2.2002 21:09

"Kde jsou ty ryby?"

"Nekdo je snedl!"

:o))
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages3.2.2002 21:13

Já taky mezitim samozřejmě sleduju různý díly, ale každou neděli ve 23.30 vysílá JTV popořadě
Oddjob Hergotkrucifixtyrknundnochainmal!!!!!!!!4.2.2002 09:36

Po dnešním snu mne napadla otázka do tohoto klubu - "Na jakou iluzi by VÁS dostaly psirény?"
captainn the Game Master4.2.2002 10:38
Hadati
No nevím, zda je v tuto chvíli zmínka o teplé polévce vhodná.
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!4.2.2002 18:12
captainn
Proč? Přece nevěříš těm povídačkám, proč je lednové počasí tak teplé.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy4.2.2002 18:28

na jaký frekvenci vysílá to JTV?????? Nebo to je jenom nějaká lokální TV? dá se to chytit v Praze??? Please, SAVE ME!!! :o)
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!4.2.2002 18:38

Pokud vím, tak JTV chytneš, když prostrčíš anténu záchodovou mísou až tam, kde je Listerův táta :o)
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy4.2.2002 18:55

hadati: no byl bych docela nerad, kdyby mě někdo viděl jak láduju televizní kabel do záchodový mísy... ale mohlo by být i hůř.. třeba kdybych do ní předčítal fotbalový výsledky, že? :o)
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!4.2.2002 18:56

Jenže v Čechách by tě neposlali k psychiatrovi. Šoupli by tě do blázince a příbuzní by se spravedlivě podělili o tvůj majetek :o)))
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy4.2.2002 19:04

tak to by si moc nepomohli, ale v mám dojem, že bych tam vcelku velmi dobře zapadal, ale to asi většina z nás.. :o)
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!4.2.2002 19:17

Lokutus: s tím souhlasím. Kdyby jsme tě tam chodili navštěvovat, měli by potom zřízenci problém zjistit, kdo je pacient a kdo host :o))) Tak by si nás tam raději nechali všechny :o)
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy4.2.2002 19:20

tak to by bylo dobrý.. aspoň bychom měli nějakou pořádně velkou boduvo, kde bychom mohli pořádat promítání... :o) v každém pokoji jiná serie a nechat to běžet nonstop by mohlo být úžasný!! :o)
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!4.2.2002 19:21

Možná by se potom zbláznil i personál :o)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík4.2.2002 19:30

Ja myslim, ze by nas pocet velice vyrazne prekracoval kapacitu...
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy4.2.2002 20:11

tak zaplavíme celou Prahu a zbytek zaženeme tam, ne? :o)
DeeX 4.2.2002 20:12

Může mi někdo vysvětlit proč ničil Rimmer na konci dilu "Mimo realitu" stroj casu? - Loď se stejně hned potom potom cela rozpadla a jestli budouci posadka Kosmika prožila take stred se svymi bodoucimi ja, tak meli jiz druhej stroj casu... 807
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy4.2.2002 20:51

DeeX: tys asi neviděl úvod následujícího dílu, co??? :o)) Lister to tam nádherně vysvětloval, ale já bych byl docela nerad, kdyby mi vybouchnul monitor.. :o)
DeeX 4.2.2002 22:38

Omlouvam se jestli to bude vypadat, že sem hloupější než syn vesnického idiota a televizní rosničky ale, proč by ti měl vybuuchnout monitor??? Další díl jsem vyděl ale začatek mi nějak utekl...
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!5.2.2002 07:35

DeeX: tam Lister vysvětluje do kamery, jak to celé bylo. Vysvětloval, jak vznikli všechny ty paradoxy a jak se to nakonec všechno samo srovnalo. Jenže ta chudinka kamera to prostě psychicky nevydržela :o)
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy5.2.2002 09:03

...a nebyla jediná... :o)
captainn the Game Master5.2.2002 09:25
Hadati na Lokutus
Teda chlapci, říkejte si co chcete, ale stejně máte k sobě blízko.
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!5.2.2002 12:54
captainn
Chvíli jsem pod Lokutusem, chvíli nad Lokutusem, chvíli pod... (myslím naše příspěvky samozřejmě)
captainn the Game Master5.2.2002 14:00

A kdo ví co ještě ...
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!5.2.2002 14:26
captainn
To jistě ne! A i kdyby, tak to patří do úplně jiného klubu
captainn the Game Master5.2.2002 14:59

Jo jo, už vám tu byl raděn klub vana.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy5.2.2002 17:20

A co to je?
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...5.2.2002 17:37

Taková velká bílá věc, lije se do toho voda a člověk se v tom pak může umýt.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy5.2.2002 17:53

Co to je?!
original Yogurt Ti říkám, zlatá Jáňa5.2.2002 20:38

Mě by spíš zajímalo, proč chtěl Kocour tak moc dostat přes držku od Velkýho Masa??? (v posl. díle) Praktický význam mi nějak unikl...
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy5.2.2002 20:56

original Yogurt: to je přece uplně jasný.. jak jinak se dostat k Listerovi a Rimmerovi na ošetřovnu? pak se přece chudák musel namaskovat za tu sestru, ale fakt mu to moc slušelo.. je to prostě "HEZOUN a tečka!!" :o)
original Yogurt Ti říkám, zlatá Jáňa5.2.2002 21:12

na tom něco bude :)
DeeX 5.2.2002 23:33

Ještě k té budoucnosti: Lister mě vážně fascinuje. Za pět let se ma oženit s Kochanskou za 15 z neho je mozek v lahvi kterej se zabije v minulosti a nakonec je starej se dvěma synama.... Ještě když v posledním dile zmizý v zrcadlovem světě 807
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...6.2.2002 07:41

No co, tak je z něho mozek a pak to zase rozchodí. Nezapomeň, že s léčením smrti se začalo hned, jak opustili Zemi a čekárny jsou teď plné mrtvých.
Lucifer zabít krtka! - Infernal machine6.2.2002 11:11

DeeX - pac byl "stroj casu" znicen tak se vlastne nic z toho nestalo eventualne se tato dejova linie vymazala z casoprostoru (inkvizitor by ti to vysvetlil ;o) ) , Lister v pohode zestarl a umrel pri soulozi s 2 divkami ve veku 115 let nebo tak nejak ;o) (nepamatuji si to doslovne)
S_M_O - Moje Pagesy...6.2.2002 11:19

Bohajeho.. NEŘEŠTE časový paradoxy! v ničem!
Nikam se pak nedopracujete!
A´T už je to v RD? ST, B5, Terminátorovi.. v čemkoliv...
Berte to tak, jak je.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...6.2.2002 11:38

Naopak, řeště časové paradoxy. Poznáte mnohé taje vesmíru a života vůbec, za směšnou cenu vlastního rozumu ;-)
Lucifer zabít krtka! - Infernal machine6.2.2002 12:43

42! :o)(Nepropadejte panice!)
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye6.2.2002 13:02

Lucifer: a jak zni otazka??? :o))
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...6.2.2002 13:06

'What do you get if you multiply six by nine' :-P
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye6.2.2002 13:07

:o)
to myslim nakonec zavrhli :o)
Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)6.2.2002 13:11

a co "V kolik cest musí člověk se brát, dříve než mužem smí se zvát...?" :-)
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye6.2.2002 13:12

42?? hmm to by slo!
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...6.2.2002 13:13

saybye: Kdepak, to je z konce Restaurantu, to co získá Arthur taháním těch písmen, takže je to 'správně'. Krom toho dopodručuju přepočítat :-P Ale jsme v trochu jiném klubu, co?
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík6.2.2002 13:18

To je fakt. Já slyšel všechno, co říkal, a taky nemám páru, co se děje.
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye6.2.2002 13:25

Ten chlap je fakt dobrej. Dokaze ty barveny koule honit po stole celej vecer a reknu ti, ze jsem nevidel, aby mu nektera z nich spadla do nejaky diry
Lucifer zabít krtka! - Infernal machine6.2.2002 13:45

proste - trochu off-topic ale snad potesi :o) :

......“Ano,” pravil Hlubina myšlení. “Život, vesmír a vůbec. Odpověď na to je. Ale... budu si to muset trochu promyslet.”.....

...... “Mé obvody jsou už neodvolatelně nastaveny, aby vypočítaly odpověď na základní otázku Života, vesmíru a vůbec...,” odmlčel se, spokojen, že ho teď všichni napjatě poslouchají, načež pokračoval o něco tišeji: “Ale bude mi to chvilku trvat, než tenhle program sjedu.”
Fuk netrpělivě pohlédl na hodinky.
“Jak dlouho?” zeptal se.
“Sedm a půl miliónu let,” odpověděl Hlubina myšlení."..........


....“Čtyřicet dva?!” zaječel Lúnkvól. “To je všechno, co nám můžeš předložit za sedm a půl miliónu let práce?”
“Pečlivě jsem si to ověřil,” odporoval vlídně počítač. “Zcela určitě je to správná odpověď."....

Nevim proc mi Hlubina Mysleni pripomina Hollyho .o)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...6.2.2002 13:47

Hlubina myšlení...no, nad tím taky někdo hluboce myslel, než to vymyslel...
Lucifer zabít krtka! - Infernal machine6.2.2002 13:52

...Douglas Adams? ;o) (bohuzel minuleho roku zesnuly... :o( )
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye6.2.2002 13:53

Case asi myslel ten preklad...
...jak ho tak znam, tak to cetl pouze v originale
Lucifer zabít krtka! - Infernal machine6.2.2002 13:56

Nojo, ja zase neumim natolik dobre anglicky abych to cetl v originale a uprimne-prelozit to do CZ musela byt IMHO hodne fuska - jasne ze vse se zrovna dokonale nepovede...
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...6.2.2002 13:57

saybye: Pravdu díš :-)
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík6.2.2002 14:01

A co 41?
(Jen chci, aby to vypadalo, jako že dávám pozor.)
Lucifer zabít krtka! - Infernal machine6.2.2002 14:02

Hm, to ja jen tise zavidimm tem co jsou schopni vychutnat si takovehle veci v originale (treba i Monty Pythons a pod. - IMHO taky mnohdy silne neprelozitelne veci) ale proste na jazyky nemam moc nadani... ;o(( Treba by me zajimal neci zasveceny nazor nakolik dobre byl prelozen a nadabovan RedDwarf = o kolik jsme prisli ;o/ (at nejsme furt off-topic ;o)
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík6.2.2002 14:08
Lucifer
Nepřišli jsme vůbec o nic. Překlad je skvělej. Na místech, kde byly ryze anglický vtipy, nám Eva Štorková vymyslela nový, abychom jim rozuměli i my.

"Tohle je pěkně přiblbá čepice. Jsem jako četník ze Saint Tropez."

"Jako obvykle. Vyhrožujou mi smrtí. A podle Readers Digest jsem vylosovaný šťastlivec."

"Každá věc se dá logicky vysvětlit. Možná až na počet členů Kelly Family."

"Zazpívat všechny hity od Lunetiků už dnes není tak zásadní. Pro většinu kulturních akcí "Jsi moje máma" naprosto postačí."

"Kdybych chtěl strávit na cele čas s kusem dřeva, co mi poleze na nervy, zvolím hvězdu Esmeraldy."

"Já! Cos myslel? David Haselhoff?"

atd.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...6.2.2002 14:10

Lucifer: Několikrát jsem tu říkal (a nejen já), že překlad a dabing RD řadím k tomu nejlepšímu, co u nás vzniklo. O něco jsme přišli, něco ale získali. Vůbec britské komediální seriály se nějak daří.
Lucifer zabít krtka! - Infernal machine6.2.2002 14:15

OK, ja se tady nekdy par dni neukazu a casto me nebavi projizdet pak tech par stovek prizpevku ( ;o)) ) - takze mi to asi vzdy uteklo- jsem spokojen ze je to OK ... ;o))


Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík6.2.2002 14:21

Navíc čeština nabízí víc přívlastků a synonymních výrazů, má zdrobněliny ap., což dokonce způsobuje, že dialogy jsou vtipnější v češtině.

Jednou jsem mluvil s chlápkem, co v Anglii pracoval. Trpaslíka tam dávali, ale nijak ho nezaujal. Zbláznil se do něj, až když ho viděl u nás nadabovanej.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...6.2.2002 14:28

Ano, viz můj oblíbený vtip postavený naprosto na češtině...

"Tobě říkali na škola Majzlík? Spíš Čuramajzlík..."

V originále je to taky vtipný (nepamatuju přesně a nechce se mi hledat, co tam je), ale ne tolik. To je prostě správný překlad a jinak to nejde - některé vtipy mohou ztratit, ale jiné musí získat. Pak jsem spokojený. Když půjdu mimo Trpaslíka, tak třeba překlad a dabing 'Jistě, pane ministře/premiére' a překlad Monty Pythonů, to jsou další geniální dílka.
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík6.2.2002 14:41
Case
V originále je to Ace a Asshole. :))
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...6.2.2002 14:45

Rimmer: Aha, takže fonetický vtip, já si to fakt nepamatoval. No, ale přijde mě to v češtině lepší, čuramajzlík je úžasný slovo :-)))
Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)6.2.2002 14:52

Rimmer: abych tu nebyl pouze OT, ještě jsem ti osobně nepoděkoval za hodnotnou přednášku na Raukonu, tak děkuju, byla inspirující :-))
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík6.2.2002 15:04
Misa
Inspirující? Vždyť jsem tam jenom tři čtvrtě hodiny něco nekontrolovaně huhňal... Ale běž. (Dík.)
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík6.2.2002 15:06
Misa
Mimochodem... kterej ty seš?
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík6.2.2002 15:09
Case
To máš jako:
RIMMER: Protože ty to vyslovuješ jako Vymr. Vymr. A pak to vypadá, že jsem samé vymrle.

Originál:
RIMMER: Because you always put the emphasis on "Rim" in "Rimmer." Makes me sound like a lavatory disinfectant.

Proto pak LISTER říká: "Jak by se ti líbilo "Rimméééér"?
Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)6.2.2002 15:10

Rimmer: no, ehm, to je fakt, v tom máš jako přednášející nevýhodu, já tě znám od vidění docela dobře, ale ty mě jako diváka ztěží :o). Seděl jsem tam občas na kraji, měl jsem bundu, vyhrál jsem tam jednu soutěž v EM (pokud jsi byl na slavnostním předávání)...
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...6.2.2002 15:12

Rimmer: Tvoje třičtvrtěhodinové nekontrolované huhňání zanechalo po celém světě tisíce příznivců, jak je vidět. Zřejmě jsi v huhňání opravdový mistr.
Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)6.2.2002 15:13

Rimmer: ale ty ukázky byly dobrý a uspořádání děje jako takového mi prospělo v lepším pochopení hloubky toho seriálu :-))).
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík6.2.2002 15:19
Misa
Na předávání jsem bohužel nebyl. Musel jsem neustále přetáčet titulky. Za celý RAUKON jsem neopustil naši komůrku. Jen když jsem si šel koupit do čajovny "Hollyho perníčky".

Mně některý lidi docela utkvěli. Nějaký výrazný poznávací znak? Na který straně z mýho pohledu jsi seděl?
Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)6.2.2002 15:26

Rimmer: Odpovím stylově, obrazovou dokumentací :o). Tady jsem seděl, co ten zamyšlený :-)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...6.2.2002 15:30

To je zjevně fotka z epizody Já na druhou, protože tam Rimmera dobře vidím :-)
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík6.2.2002 15:34

:))

Mám nějak divně nasvícený... Jak bych to nazval... asi obličej.

Misa: No jo, vzpomínám si na tebe. Bylo to fakt dobrý. Škoda, že jsme neměli projektor. A akustika taky nebyla příliš oslnivá. A jak to, žes nebyl v Praze?
Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)6.2.2002 15:39

Rimmer: fakt vzpomínáš jo? Tyjo, sem nečekal :-)). V Praze jsem nebyl, bo to mám poněkud z ruky a bylo by to vélmi komplikovaný, navíc jsme byli silně zavaleni sněhem :-). Na příští sraz bych se mohl pokust dostavit, to jo, když bude konstelace hvězd příznivá :-)
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík6.2.2002 15:46
Misa
Obličeje nezapomínám. A ty jsi kdo?
Ne, fakt si tě pamatuju. Na příští sraz se koukej pokusit dostavit. Budem nejspíš zase pouštět "Smeg Ups!" a to se opravdu nasměješ, že jo Casei?
Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)6.2.2002 15:48

Rimmer: Slibuju, že se budu koukat pokusit dostavit :-). Sice to tu sleduju už hodný čas, ale ještě stále nevím, co přesně by to "Smeg Ups!" mělo být :-))
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...6.2.2002 15:51

Zábavu u 'Smeg Ups!' garantují čtyři z pěti vesmírných ztroskotanců.
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík6.2.2002 15:57

"Smeg Ups!" jsou záběry ze zákulisí a nepovedený scény IV. - VI. série. Hodinová stopáž. Smál jsem se jak blázen.

Existuje ještě "Smeg Out!". Totéž z I. - III. série, což jsem bohužel zatím neviděl. Ale Kačka nám opéruje v Británii a slíbila, že přiveze nějaké suvenýry. Prý je dokonce v rodince, kde mají ve videotéce Trpaslíka...
Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)6.2.2002 16:00

Rimmer: hmmm, tak to jsem kupodivu čekal :-). To abych si začal opakovat angličtinu :-))
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík6.2.2002 16:00

Tak takhle vypadá Chris Barrie v jiném seriálu. Zdá, se že přešel na image Eso Rimmera.


Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...6.2.2002 16:00

Já asi zkusím znova Kazaa, jestli to nepoběží nějakou solidnější rychlostí než posledně, tam bylo obojí...
Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)6.2.2002 16:03

Rimmer: no nevim, v Laře mi moc jako Eso nepřišel, i když tady... mno, ale není nad zakomplexovaný originál :-)
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík6.2.2002 16:06

V Laře byl každopádně jediným Esem, které měli tvůrci filmu v rukávu... Těch necelých 15 minut s ním bylo bezvadnejch. Při zbytku jsem se moh ukousat nudou.
Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)6.2.2002 16:07

Rimmer: to jo, mít to dvacet minut taky by se moc nestalo :-). Já si tam prostě nemohl pomoct, mi to přišlo jako Rimmer převlečený za sluhu než jako sluha :-)))
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík6.2.2002 16:10

Přesně.




Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)6.2.2002 16:22

No, copak tohle je nějaký vážený sluha, to je Rimmer, co za chvíli něco provede, přinejmenším sobě :-)
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye6.2.2002 19:08

a mohl bych se zeptat, kde jste "Smeg ups" sehnali???
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík6.2.2002 19:19

Smeg-Ups zakoupil Zombo na jakemsi blesaku (nebo snad jeho bratr - kdo vi?). Oboji (Smeg-out(ups))je ke stazeni pres Kazaa, ale trva to strasne dlouho, taxem to pres svuj modem vzdal ;o) Az budeme mit konecne na koleji inet, tak se do toho pustim a v tom pripade uz neprestanu!

Na Misovi me mrzi, ze ocenil jen prednasku ublafane ruiny Rimmera a mou dokonalou taskarici nezminil ani sluvkem :o( Je smutne, kdyz vidite, ze vas nikdo nema rad :o)))))))
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye6.2.2002 19:24

tak uz stahuju kazaa...
...a pres noc doufam stahnu Smeg-out(ups)...
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík6.2.2002 19:29

Tak tomu zas tak never! Jede to tak 0,02 za sekundu... paxe ten clovek odpoji a zacne to stahovat od nekoho jinyho znova ;o)
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye6.2.2002 19:33

no zkusit to muzu, ne?? :o))
z Napstera se taky obcas neco stahlo :o)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...6.2.2002 20:50

Kohy: No a co my, když se na Tebe musíme dívat každý den? ;-)))
DeeX 6.2.2002 20:55

Tak ta hra je vážně tak nějak ... TEŽKÁ!!! Skončil jsem v první místnosti 807
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...6.2.2002 21:00

Jaká hra??
arlene Agónie ! Čím dál tím líp !!6.2.2002 21:00

Case: moc povedená ikona,stále stejně a přece jinak :)))
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...6.2.2002 21:15

Arlene: Děkuju! Přesně tak :-))

...ikona má úspěch, no to mě těší...:-)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík6.2.2002 21:18

CO si pamatuji, tak je treba vzit ze skrine raminko a pusti te to dal ;o)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík6.2.2002 21:19

To bylo k te hre...

Jinak si muzete na strankach udelat VSECHNY dosud uvedene kvizy! To je novinka... treba jste nejaky minuli ;o)
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages7.2.2002 01:00
Rimmer
ČEskej dabing anglickejch seriálů je výbornej, naprostej souhlas, už jsem se rozepisoval v klubu "Yes minister" na Okounu.
Ale s tou Evou Štorkovou to nepřeháněj. :-), občas to překládala ještě jedna ženská a od šestý série navždy Pavel Kuchař, kterej si i před tim přeložil asi dva díly.
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!7.2.2002 07:44

Když už jsme u těch her (nejspíš se bavíte o té samé). Kde je možné sehnat tu RD hru?
Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)7.2.2002 09:00

Kohy: ježiš promiň, že jsem tě v pochvale nezmínil, ale jaksi, víš, nevím jak bych to, mno, řekl, strašně se stydím, ale o tvůj bravurní výkon na Raukonu jsem s největší pravděpodobností přišel, fakt mě to mrzí, ale rozkrájet jsem se opravdu nemohl :-)). A o čem že jsi to tam určitě excelentně přednášel? :o)
ad. Kazaa - pokud vím, resume to umí, tak by to snad neměl stahovat pokaždý znova od začátku... mohl bych to tu zkusit pustit přes jarní prázdniny, to by v tom byl Rimmer, aby to někdo nenacucal :-)
captainn the Game Master7.2.2002 10:44
Case
převlékači ikonek :)
Oddjob Hergotkrucifixtyrknundnochainmal!!!!!!!!7.2.2002 10:46

Asi taky přehodím ikonku...
captainn the Game Master7.2.2002 10:49

Z ruky do ruky ?
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...7.2.2002 11:09

Captain: Nezáviď :-)
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye7.2.2002 11:28
ad Kazaa
nechal jsem to bezet celou noc a uz mam nekolik dilu v originale stazenejch cca do pulky...
...ale smeg ups porad ne a ne conectnout :o)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...7.2.2002 11:30

Vyborně, archivuj :-))
Legie Srehtorb Esrever Lanoitasnes Eht7.2.2002 11:31
NA PODPATCÍCH NEBO BEZ?

saybye Take me to the Seven Seas of Rhye7.2.2002 11:32

Case: archivuju :o))
BTW Lister ma v originale dost zvlastni hlas :o)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...7.2.2002 11:36

Saybye: Já vím, ale rozhodně zajímavý. Mám nějaké MP3...nakonec bych je mohl hodit někdy ke stažení na web... Na stránkách Craiga Charlese jsou ke stažení ukázky z jeho hudební tvorby, kde zpívá a hraje na kytaru...už jsem to tu psal a dost jsem se nad nimi rozplýval...což trvá...
captainn the Game Master7.2.2002 12:32

Což mohu potvrdit.
captainn the Game Master7.2.2002 12:33
Case
Ne děkuji, vápennou tvář a havraní vlas opravdu nemusím.
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík7.2.2002 18:37

Misa: Moje bravurni prednaska se tykala dejove linii a odehrala se myslim v 13:00 v sobotu. A zes ji minul je odpustitelne - uz tak sem byl z toho nehoraznyho poctu pritomnych dost vynervovanej ;o)

Hadati: O te hre je psano v NSFAQ, vcetne linku na ty stranky, ale myslim, ze brzy bude ke stazeni i u nas.

Co se tyce Kazaa, tak to sice ma resume, ale protoze clovek staci stahnout vzdycky jen strasne malo, tak on kdyz nenajde toho uzivatele predchoziho, tak to zacne tahat odjinud znova. Ale jak rikam - na koleji bude solidni lajna, takze postahuju co se da!
Kačka Well, I can`t say I`m totaly shocked...7.2.2002 19:13
zdravim z UK - zeme zaslibene
Kdyz uz tu byla rec o videu Smeg Ups a Smeg Outs, podarilo se mi je vcera koupit obe, takze je velka pravdepodobnost ze na pristim srazu je uvidi vsichni :)
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy7.2.2002 20:06

hele!!! ten Jack od Listera je skutečně moc hezkej a myslím, že můj odpor k písničkám obecně je velmi známý, i když především na okounovi, ale je to skutečně moc hezký!! :o)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...7.2.2002 20:18

Kačka: Fantazie! :-)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...7.2.2002 20:22

Lokutus: Mě osobně se líbí všechny tři nastejno, ale Beautiful as the morning jasně vítězí textově, byť je ho slyšet jen kousek...tohle já prostě smím...
arlene Agónie ! Čím dál tím líp !!7.2.2002 20:35

Mě se taky líbí všechny tři,ale Jacka mám nejradši.I když celková úroveň samozřejmě nedosahuje mé oblíbené Ómmmm.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy7.2.2002 20:49

Arlene: to je fakt! Ommm je textově ta nejdokonalejší věc, kam se hrabou takoví komerční umělci jako Mozart, Beethowen, když Listy má věci s takovou úžasnou hloubkou! :o)
DeeX 7.2.2002 21:08

Kdo hraje z RD v Blade 2????? 807
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...7.2.2002 21:09

Danny John-Jules
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy7.2.2002 21:28

sakra to je ale rychlost!:o)
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz7.2.2002 21:57
quiz
dokážete někdo pochopit, proč někomu stojí za to dělat každý kvíz dvakrát jen proto, aby měl podruhé plný počet bodů ??? (podotýkám, že výsledky nejsou nikde zobrazovány) :)))


teď se právě dívám na výsledky a znovu mě to utvrzuje v tom, že asi nemá smysl dělat výsledkovou listinu :)

saybye Take me to the Seven Seas of Rhye7.2.2002 21:58
clouseau
ja byl rozumnej... odnesl jsem si svych pet bodu a bylo mi fajn :o)
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy7.2.2002 21:58

Clouseau: no já se klidně přiznám, že jsem je dělal víckrát, ale nikdy ne podle výsledkové listiny a moje výsledky tomu dozajista odpovídají...
Honny But everybody looks funny naked! - Nový sci-fi kvíz7.2.2002 22:06
Clouseau
Musim se priznat, ze tohle opravdu nechapu.
Jinak bohuzel nemam nic noveho, ale nevzdal jsem to a patram dal.
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz7.2.2002 22:07

Lokutus: ty jsi dělal každý kvíz jen jednou (mluvím o tom novém kabátu :), ale třeba člověk, co si říká Hilly, dělal Quiz2 hned třikrát, s následujícími výsledky: 13,19,20. Pravda, následující dva už dělal pouze dvakrát :)))


nad některými jevy a jedinci mi zůstává rozum stát...skoro úplně :)
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye7.2.2002 22:11

BTW uz jste nekdo zkousel hrat tu RD hru????
jsem se nejak moooc brzo zaseknul :o(
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy7.2.2002 22:14

Clouseau: jo vlastně, když jsem zkoušel dostat se na druhý test, tak se tam otevřelo jenom okno, kde byly jenom dvě tlačítka - vynulovat a potvrdit.. doufám, že to byla jenom moje chyba. :o)
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz7.2.2002 22:16

Lokutus: ne, to byla moje chyba :) včera, když jsem ty kvízy ukládal do databáze, tak sem nějak k té dvojce neudělal otázky :)
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy7.2.2002 22:32

hlavní je, že už to je v pohodě.. :o)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík7.2.2002 23:03

saybye: Jestli nekde v te hre nevis jak dal, tak ja ti poradim... dohral sem to kdysi davno skoro uplne do konce...
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye7.2.2002 23:05

kohy: no popravde receno jsem to jeste tak moc nezkoumal...
zatim jsem vylezl z kajuty a projel se vytahem do nekolika pater :o))
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík7.2.2002 23:08

Aha - no tak to zkoumej - ja ti poradim jen pripadna hesla, co si pamatuju: JOZXYQ (proste dzazickvi - nevim, jaxe to pise), CAMILLE, QUAGAAR a pak spousta dalsich, na ktery si uz nevzpominam ;o)
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages7.2.2002 23:55

No, tahle hra je podivná, já mám pak ještě takovou Javascriptovou (ale je to obrázkový).
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...8.2.2002 08:56

Koukám že si tu hru taky budu muset prohlídnout :-)
captainn the Game Master8.2.2002 09:40

Mno já na kvíz neměl čas, tak hádejte jak asi stihnu hru.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...8.2.2002 09:56

captain: Mrzí Tě, že sis nemohl získat svých pět bodů v kvízu? :-))
captainn the Game Master8.2.2002 09:59
Case
Mluvíme o devíti malověrče.

Znamenám si!
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...8.2.2002 10:03

Mluvíme devítkou :-))
captainn the Game Master8.2.2002 10:36
Case
Devítka opět jezdí po světě!
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...8.2.2002 10:37

Není devítka jako devítka. Obzvlášť ne jako A-devítka.

Ježiš my jsme zase šeredně OT :-))
captainn the Game Master8.2.2002 10:41
Case
Kdy nejsme?

Na druhou stranu to byla krásná významová hříčka.
Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)8.2.2002 11:03

Vy jste mi dali, tam by mělo být nějaký varování, stáhl jsem sice zatím jen 7 minut Smeg-ups, ale i to stačilo, abych tu pak 10 minut neviděl na monitor a svíjel se tu v křečích :-)))
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!8.2.2002 11:07

Misa: zkušenej RD fanoušek by měl vědět, jaká nebezpečí ho můžou ohrozit :o)
Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)8.2.2002 11:15

Hadati: už je to dobrý, už vidím aspoň na levý oko :-)). Takovýhle nebezpečí si tedy nechám líbit :-)). Nojo, uznávám, zas tak zkušený fanoušek nejsem, viděl jsem každý díl jen 2-3 krát.. :-)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...8.2.2002 11:17

Oh mister guitar, you're a sad little thing...
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!8.2.2002 11:22

Misa: to máš pravdu, já viděl všechny díly asi tak 6x (polymorfa asi tak 10x) a taky se necítím mezi těmito fanoušky jako sobě rovný.
captainn the Game Master8.2.2002 12:39

... jsem rovný mezi rovnými ...
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík8.2.2002 18:56

Chlapci, nikdo po vas nemuze zadat, abyste vse zhledli minimalne 30x jako ja. To bylo hlavne ze studijnich duvodu! Naopak - takovy "normalni" fanousci jako vy jsou mou hybnou silou! ;o)
original Yogurt Ti říkám, zlatá Jáňa8.2.2002 20:41
ad hra
ve vytahu se musi namackat kazdy cislo poporade :-(( nasel jsem 113 a 147, dal jsem uz na mackani nemel nervy---nevi nekdo, jaka jsou dalsi patra?
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík8.2.2002 20:58

To sis mel zapsat na seznamu v Rimmerove skrince ;o)
DeeX 9.2.2002 16:12

víme : 592 147 754 485 348... ale dal nevim
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...9.2.2002 19:37
NSFAQ
Faktická k otázce 17 a 44 - To co se zmiňuje v odpovědi na otázku 44 není ani jednou 'Smells like teen spirit'. Je to podobné, ale není to ono. Je to jiný akordový postup.
original Yogurt Ti říkám, zlatá Jáňa9.2.2002 20:54

DeeX : já vím ještě o 113
Steffy ...je nejsvatější světice. :-DDDD10.2.2002 13:24

...číslíčka,čísílka,čísla,čísl...
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz11.2.2002 22:49
hoši z trpaslíka
zprávy z www.cervenytrpaslik.cz: přidán scénář "Televize Kryton" a odstartována anketa o nejlepší díl celého seriálu
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz11.2.2002 23:05

Jo a mimochodem, zdáte se mi poněkud chcíplí...člověk tu pár dní není a počet nových příspěvků by se dal spočítat z hlavy. Kam se poděly desítky nových příspěvků denně?
Vopruz ...moc tady nejsu, ale občas se stavim.12.2.2002 00:17

Takhle to aspon stíhají sociálně slabší jedinci like me. :-))
Zombo Eeeextraordinery!12.2.2002 00:27

Nazdar chlapi, jak vám swinguje život? Mám pro vás hned 2 příznivé zprávy: 1. bratr odjíždí do Británie na 4 tejdny, takže může poklidně proběhnout akce "Smeg Ups, grab & copy", 2. a jelikož bratřík jede do země zaslíbené, kde vznikla naše modla, tak dostal bojový úkol koupit co nejvíc kazet a materiálů se jménem Red Dwarf a hlavně, aby se zaměřil na Smeg Outs. Modlete se, aby měl dost španělskejch dublonů a nebyl jako Rimmer (každej Skot je proti němu štědrost sama).
anonym 12.2.2002 00:58
AVI, VCD, SVCD, DVD?
Hele, šlo by ty případné perly na VHS (Smeg * - počítám, že toho bude pár minut) stáhnout na nějaké kvalitní střižně do počítače a pak s tím něco dál udělat? Umí to tu někdo?
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...12.2.2002 07:36

Anonym: Nejde o 'umět'.

Zombo: To jsou ovšem skvělé zprávy!
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!12.2.2002 08:02

Taky doufám, že mi to potom někdo vypálí. (Třeba bude saybye tak hodnej a až si to stáhne z netu, tak mi to vypálí)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...12.2.2002 08:05

Hadati: Když budu mít kazetu, tak mít v ruce rozumný počet CD za cenu média je otázka na jeden den. Ovšem musel bych si půjčit od sestry video.
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!12.2.2002 08:13

Case: to by nebylo špatné...

Zombo: co ty na to?
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...12.2.2002 08:18

Hadati: Předpokládal jsem, že nejsem jediný toho schopný a že je tu někdo takový, s kým se navíc Zombo zná líp, aby nepůjčoval kazetu úplně cizímu člověku.
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!12.2.2002 08:39

Case: ale ty přece nejsi úplně cizí, Zombo tě už jednou viděl :o)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...12.2.2002 08:54

:-)))))) No právě :-))))))
captainn the Game Master12.2.2002 09:23
Case
V nejhorším mohu video poskytnout já.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...12.2.2002 09:28

Captain: Jasně, tušil/doufal jsem že bys mohl nějak v případě nouze vypomoci.
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!12.2.2002 13:05

Captainn: třeba tím, že by ses nechal vystřelit drtičem odpadků :o))
captainn the Game Master12.2.2002 13:56
Hadati
Copak? Chybí ti Lokutus a tak se realizuješ humorem ? :))
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!12.2.2002 13:58

Mě Lokutus nechybí, stačí mi Lopuch :o)
captainn the Game Master12.2.2002 14:00
Hadati
Aha, takže si asi vykonal jinou potřebu když ti stačí lopuch. :))
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!12.2.2002 14:01

captainn: já nikdy nebyl moc náročnej
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...12.2.2002 14:09

Chudák Lokutus :-)
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!12.2.2002 14:13

A mě nepolituješ?
captainn the Game Master12.2.2002 14:14
Hadati
No ty si nenáročnej a tak ti stačí i Lokutus, proto ho Case lituje.
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages12.2.2002 16:01

Jé, Zombo se vyskytuje i tady.
Zombo jsi skvělej, hodnej a .... skvělej. :)
anonym 12.2.2002 16:05
Smeg Ups
Asi takhle: ja to půjčím Rimmerovi, ten si to přehraje a pak zřejmě předá Kohymu a...to je příliš hrozná představa:) Von na tom vydělá!!!:)
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages12.2.2002 16:06

Ty jsi Zombo? Nějakej pochybnej anonym. Ale jestli jó, účtuj si od Kohyho procenta z prodaných nosičů :)))
Zombo Eeeextraordinery!12.2.2002 16:08

Příště bych se mohl, já kosmopako, přihlásit, co?:)
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye12.2.2002 18:09
originaly
Tak jsem jel na 4 dny domu...
...nechal kazaa celou tu dobu pracovat a po navratu tady mam: asi 5 dilu RD v originale, petiminutovy kousek z US pilota a jenom necelou petinu z Smeg ups :o(

No ale spon se tesim na ty originaly a hlavne na pilota :o)
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye12.2.2002 19:03

Cat do this, cat do that...
What am I? Dog?
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages12.2.2002 19:09

Zombo - Neříká Rimmer na tvojí ikonce "Neapolské špagety!"?
saybye - US pilota nééé! To bych si radši pomazal genitálie rybí pastou a strčil je do tůňky plné piraní
Hadati- Chudák Hadati
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye12.2.2002 19:11

Viky: už jsem ho viděl....
uááááááá to je trapný.... blééé :o(
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...12.2.2002 20:19

Muhehe, pět dílů povídáš...:-))
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye12.2.2002 20:28

Case: Jojo a další jsou na cestě :o))

Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages12.2.2002 20:30

Nechceš to půjčit Kohymu ke grabaci? :)))
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye12.2.2002 20:33

:o))

K5 je prostě z kreteni.cz - já za to nemůžu!12.2.2002 23:21
Dáme se do toho?
Anonym 12.2.2002 00:58 : dostat obraz a zvuk v excelentní kvalitě do PC umím - a samozřejmě ho i nahrát zpět na video (hlavně mám čím to udělat), stačí mi půjčit na pár hodin kazetu. Co se s tím pak dá udělat už záleží na konkrétním přání (zpět na VHS, S-VHS, na CD jako VCD, SVCD, DivX AVI, akorát DVD neumím).
Zombo Eeeextraordinery!13.2.2002 19:32

Viky > Ne Rimmer se na ikonce dívá na Listera, jak jí psí konzervu v díle Trosečníci :)
vasekv 13.2.2002 21:32
Red Dwarf na CD...
K5 > Nevim jestli uspejes s pujceni videokazet s Red Dwarf. Ja mam RD v SVCD kvalite (dil na jedno CD) stazeny pres kartu DVD.master (grabuje primo do MPEGu v realnem case od MPEGu1 do MPEGu2 v DVD kvalite) ale bohuzel je mam az od tricateho dilu. Shanel jsem nekoho kdo by ke me zaskocil s kazetama (nebo pujcil) v Praze a nikdo se nenasel.
Takze ted mam spise pocit ze si kazdej drzi kazety pro sebe a nehodla je nikomu nikdy pujcit... Mel jsem neco pres konferenci prislibeno ale taky z toho seslo - uz se neozval. Takze ted mam od nekoho vsechny dily v DivX abych alespon vedel jak to zacalo ale zbyle chybejici dily (1-29) pocitam ze budu mit v SVCD az u nas daji RD znova v TV. Treba bude nekdo uspesnejsi. Vasek Vrba - vasekv@willow.cz
K5 je prostě z kreteni.cz - já za to nemůžu!13.2.2002 21:52

No, já jsem rok pracoval na Černeném trpaslíkovi, takže ho mám taky na CD (v DivXu, přece jen 52 CD se mi zdálo moc), ale jak jsem dotaz pochopil, šlo spíš o to převést / zkopírovat ono "slavné" SmegUps. Myslím že by to chtělo víc lidí (např. i já), takže majitel by se mohl v zájmu davu obětovat (a půjčit), jinak hrozí, že bude davem ušlapán... :-)
Zombo Eeeextraordinery!13.2.2002 22:19

Majitel se obětuje až nebude v časové tísni a dokope se ke strastiplné výpravě na poštu. Do té doby ho nechte meditovat ve své hrobce...
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...13.2.2002 22:20

Šťastný rozklad!
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík13.2.2002 22:44

Viky: Štorkovou budu vychvalovat neustále. "Překlad" sice dělali Eva Kalábová a Pavel Kuchař, ale "Dialogy" všech epizod má na svědomí Eva Štorková.
vasekv 14.2.2002 00:11
SmegsUps
K5 > Ale jo ja jsem klidne take pro prevedeni do digiformy - jen jsem chtel poukazat na to ze je problem s lidma. Chapu ze je nutno opatrovat kazety RD jako oko v hlave ale i kdyz jsem nabizel at s tema kazetama nekdo postupne ke me chodi (Praha 7) tak se nikdo neozval. Takze ja uz na nic co si sam nesezenu moc neverim. Pravda je ze jelikoz stejnym stylen (na CD) "zalohuji" Yes minister a utekl mi jeden dil tak jsem taky uz neveril ze ho sezenu, ale povedlo se (jeden clovek se obetoval a zastavil se u me) a tak jej mam skoro kompletni - zatim jeste bezi. No uvidime, ale zatim se muj nazor na vec prilis nemeni. Jo a preipadne umim i z videa pres druhou kartu - DV.now.AV - to prevezt do datoveho toku DV kamery a pripadne i poslat na ni nebo po analog vystupech zase na video. Akorat tu kameru nemam - pujcuji si ji. Vasek Vrba - vasekv@willow.cz
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye14.2.2002 01:02

UAAAAAA Smeg ups se stahuje děsně pomalu... :o((((

Ale za to nějakej Red Dwarf-A to Z už mám staženej skoro celej... docela zajímavá věc. Nevíte někdo o co jde??? Jsou tam různý ukázky, nejlepší scénky a hlavně rozhovory. S hercema, ale například i s Stevenem Hawkingem nebo Terry Pratchettem... :o)))
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages14.2.2002 01:06

Zombo:
"Budeš jíst tu psí konzervu?"
"Jo. Nejedl jsem šest dní. Zbaštím žrádlo pro psa."
"Psí konzerva bude jistě výtečná."
"To není psí žrádlo. To je výtečný hovězí stejk v rokforové omáčce. Na dřevěném uhlí grilovaný, česnekem potřený a bude chutnat jako lahůdka, lahůdka, Lahůdka!"

Rimmer:
To je fakt. A překládala to taky ještě Helena Rejžková
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages14.2.2002 01:52

Jéžiš, saybye stahuje smeg ups a vypráví z toho skvělý věci.

Zombo, Rimmere, Kohy,
budete našimi bohy!
Ale prosím přidat
Nebo se přestanu hlídat
Zombo, kazetu vydat!

To jsem složil sám, není to tak dojímavý, jako "tobě, v hrobě", ale nejsem Lister.
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye14.2.2002 01:52

Hahaaa videl jsem prvnich pet minut Smeg Ups...
...to jste mi nerekli, ze je to az takhle bozi :o)))


Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!14.2.2002 07:53

saybye: takové slovo ještě nikdo nevymyslel, aby jsme ti mohli říci, jak dobré to bylo.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...14.2.2002 08:09

Ve skutečnosti je to ještě mnohem lepší.
Honny But everybody looks funny naked! - Nový sci-fi kvíz14.2.2002 08:10
Case + Hadati
STONE :-))
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!14.2.2002 08:11

Honny: :o))))
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!14.2.2002 08:12

Honny: tenhle vtip jsem pochopil i přesto, že neumím anglicky.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...14.2.2002 08:13

Stoned? Já tedy ne, nevím jak Hadati.
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye14.2.2002 08:28
Honny
Jo jo jo, to uz jsem videl, to je fakticky good :o)))))
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...14.2.2002 08:31

Aha, takže zas jen já si to nepamatuju a nevím která bije...:-(
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!14.2.2002 08:32

Case: jako myslíš, že jsi nepochopil ten vtip?
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!14.2.2002 08:33

Case: Je to z dílu Roztavení, kde použijí mogul (Lister a Kocour) a objeví se u Hitlera. Potom ho znovu rychle použijí a objeví se v komíně té samé místnosti.
Honny But everybody looks funny naked! - Nový sci-fi kvíz14.2.2002 08:35
Hadati
Lepe bych to nenapsal :-))
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!14.2.2002 08:40

Honny: Ale nevzpomenu si, jak přesně zněl ten vtip. Nebylo to nějak takhle?

Cat: Where are we?
Lister: Stone.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...14.2.2002 08:42

Jasně, já už vím. Zlá scénka :-)
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye14.2.2002 10:27
Hadati
Bylo topřesně jak říkáš, dnes ránojsem na to koukal :o))

Lister: Stone. A poklepe na dřevěnou kulisu....
captainn the Game Master14.2.2002 15:25

To je skutečně odpalovací scénka ...
plcarrot Yeah - that is my nick, but call me Phil14.2.2002 15:36

pánové, pokud se vám tohle podaří dostat do volného oběhu tak jste vážně Bozi ( pouzito od Vikyho - doufam, ze na to nemas autorsky prava ) STONE
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...14.2.2002 15:37

Já jsem Bůh i tak, nevadí?
captainn the Game Master14.2.2002 15:39

Já jsem jen a pouze Game Master.
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye14.2.2002 17:41

Case: Nevadí...
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...14.2.2002 19:30

Depak, radši ne, ještě by si mě někdo pomýlil s Bredym :-(
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy14.2.2002 20:31

odkud stahujete ty smeg ups? Já chci taky!! pěkně prosim, prstíčkem hrabu!! :o)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...14.2.2002 20:33

Lokutus: Už asi podesátý, tak pro Tebe ještě jednou - www.kazaa.com, nainstaluješ klienta, vyhledáš, stahuješ asi bajt za den
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye14.2.2002 20:43

Case: ba ne, mě to běhá kolem 10 až 15 kilobajtů za vteřinu....
Ovšem jen takovejch dvacet minut denně, takže to musim mít puštěný 24 hodin v kuse, abych ty pravé okamžiky neprošvihnul. No ale vyplatí se to. Už mám 19 souborů včetně např US pilota nebo RD A to Z :o))
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...14.2.2002 20:45

jeee...:-) Mě to v práci vůbec nejelo, nikdy, a nechat to puštěný nemůžu moc dlouho :-(
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye14.2.2002 20:46

Case: ještě že máš mě :o)
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy14.2.2002 21:28

Case: díky, až na to, že se v tom vůbec nevyznám.. :o(
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye14.2.2002 21:40

Lokutus: Pokud nemůžeš bejt připojenej 24 hodin denně, tak to vůbec neřeš...
Pokud můžeš, tak to řeš...
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy14.2.2002 21:42

Já to řeším, ale s mýma internetovýma schopnostma a orientací slepý ovce postižený motolicí to jde jen velmi ztuha a velmi pomalu.. :o)
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!15.2.2002 07:38

Lokutus: neboj, však ona se najde nějaká dobrá duše, která to vypálí na CD a bude rozmnožovat. Jenže si taky po Rimmerovsku přidá pěknou přirážku za jedno CD :o)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...15.2.2002 08:29

Proto je velmi podstatné, abych to dostal JÁ, jelikož pálím zdarma :-))
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!15.2.2002 08:32

Case, Case, Case!!! A já na to budu dohlížet, aby se tomu nic nestalo :o)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...15.2.2002 08:40

:-)) To je najednou ochoty :-))
captainn the Game Master15.2.2002 09:47
Case
Bych se moc neradoval. Se může stát, že mu od razu budeš milejší než Lokutus. :)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...15.2.2002 11:06

Ještě to tak :-)
captainn the Game Master15.2.2002 12:29

Já tě varoval. :)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík15.2.2002 18:58

Tak panove - info pro vas:
Kacka mi psala z Anglie, ze zakoupila komplet Smeg Ups & Smeg Outs. Bude to originalka, takze vyborna kvalita, ale prijede az v cervnu. Od Zomba to budeme mit drive, ale myslim, ze Rimmer mi posle jen kopii Zombovi kazety a z te nebude uz tak kvalitni zaznam... skoda.
Co se tyce grabovani - vsechno budete mit k dispozici uplne vsichni! S cenou se to ma tak, ze ja sam nemam vypalovacku a tak mi vse pali kamarad na koleji a jelikoz u toho travi neuveritelne hodiny, zaslouzi si odmenu, protoze verte nebo ne, vypali tydne az 100 CD s RDW, procez skoro nespi! Tim se doufam vysvetluje cena 100 za CD. Navic si pripoctete ty HODINY casu, ktere stravim u vypisovani slozenek a kupovani baliciho papiru a podobnych desivych cinnosti ;o)
Epizody v anglictine a ostatni libustky ze serialu budou az budeme mit na koleji net, coz by nemelo trvat dlouho a pote opet VSE nabidnu! Teste se tedy na to, ze kazdy z vas bude mit moznost vlastnit VSE, co se o serialu natocilo a je to k sehnani.
DOufam, ze tim se vse vyjasnilo... proste vyckejte casu ;o)
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages15.2.2002 19:10

Já už to mám zamluvený, nezapomeň! :)))
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík15.2.2002 19:22

Nikdo to nema zamluveny, pac to jeste nemam ani ja, ale kazdej tu moznost dostane ;o)
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages15.2.2002 19:52

Já vim :)
DeeX 15.2.2002 21:32

Zdravim po asi cca. pěti dnech. Přišel mi totiž RD (díky Kohy) a neměl sem tudíž čas na nic jiného, schlednul jsem ho hned několikrát. 807.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...16.2.2002 00:55

No já vypalováním zadarmo myslel samozřejmě jen za médium+poštovné, nikoliv úplně zadarmo, a hlavně teda stovky CD bych nezvládal ani omylem, ještě tak desítky.

Kačka je stejně úžasná.
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages16.2.2002 08:43

TAk jsem zase viděl kus StarTreku. Jak to někdo může brát vážně. :-)) Já ve všem vidim Trpaslíka.
Nějak se jim tam na lodi objevila nějaká divná zelená paní s kdovíčim na sobě. Úplně jsem viděl
Kocoura: "Jééé-ééé". "Co se jí stalo, proč je tak zelená?"
A Krytona: "To je zřejmě přátelský replikant ze zrdcadlového vesmíru. A díky anomáliím v prostoru a čase se zhmotnila na naší
lodí"
A Listera: "Jo a Rimmer jí na uvítanou uvařil."
:)))
Kačka Well, I can`t say I`m totaly shocked...16.2.2002 11:02
Smeg Ups & Smeg Outs
Kohy: Clouseauovi, Rimmerovi a Arlene budu ty kazety posilat postou, takze by ji do 14 dnu meli mit :)

Case: dekuji :)
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy16.2.2002 11:51

Kačka: a jaký to je?? Já vím - blbá otázka, že? :o)
Lucifer zabít krtka! - Infernal machine16.2.2002 14:34

Hlavne je to anglicky takze mam z toho zase houbles :o( Nechcete nekdo napsat titulky, abychom i mi-idioti z toho neco meli ? ;o))
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye16.2.2002 14:36

hahááááá tak jsem si stáhnul Smeg ups, RD A to Z, Can't smeg Won't smeg (což je něco jako pořad o vaření podle RD), a asi dvacet dílů v originále. :o))))))))
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye16.2.2002 14:38

Pražáci pokud si přijdete s harddiskem je to vaše. Vypalovačku budu mít až za měsíc....

Ale upřímě řečeno, raději si počkejte na CD od Kohyho, jsem totiž děěěěěsně línej :o)
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy16.2.2002 15:00
Kohy
A v jakým formátu to CD bude?
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...16.2.2002 16:13

Saybye: My přijdem...my přijdem...:-)))

Kačka: Nemáš zač, to je prostě fakt :-)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík16.2.2002 18:43

4 Lucifer: Ja se o titulky urcite pokusim! Ale jsem amater, takze necekejte nejakou superkvalitu. Format predpokladam DivX posledniho razeni ;o)
4 saybye: Ja pockam, az mi to posles na CD (hlavne to A-Z a CSWS) a pak to lze rozsirit dal...
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...16.2.2002 20:35

Kohy: S titulky se můžu pokusit vypomoci, pokud budeš mít zájem, nějaké zkušenosti s tím už mám, byť taky amatérské (1 film komplet překlad+titulky).
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye16.2.2002 21:08

Kohy: jo to neni špatnej nápad. pošlu ti CD a šíření osvěty už nechám na tobě

Budu to mít z krku a zároveň budu mít pocit, že jsem udělal něco pro dobro lidstva :o)))))
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...16.2.2002 21:10

Co má osazenstvo tohohle klubu společného s lidstvem? :-P :-)))
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík17.2.2002 17:20

S lidtsvem nevim, ale jinak si myslim, ze mam dneska zatrhnutej nehet. (Nevim jak to souvisi s touhle diskusi, ale chtel sem vypadat, jako ze davam pozor)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...17.2.2002 21:05

Hollyho aprílový žertík
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy17.2.2002 21:13

páni, holly má ale divnej hlas.. :o)
plcarrot Yeah - that is my nick, but call me Phil17.2.2002 22:45

jeeeeee ja uz se tesim, ja chci Red Dwarfa v originaleeeeeeeeeee!!!
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík18.2.2002 00:05

Buď trpělivý!!! ...................... Já chci taky!!!!!!!!!! :o)

Mimochodem - pro labužníky jsem vytvořil své popisky k fotkám ze srazu a myslím, že má snaha nebyla úplně lichá...

Ke skouknutí TADY!!!
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!18.2.2002 07:53

Kohy: :o))))))) dobré komentáře
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!18.2.2002 07:54
saybye
Zítra jsem u tebe, jak na koni i s HDD
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!18.2.2002 08:03

Tak jsem byl tento výkend na Pragoconu. Celkem mě zklamalo, že na programu nebyl RD. O to jsem byl překvapenější, když jsem se šel najíst do kantýny. Měli tam zapnuté video a nedávali nic jiného než RD. Sedělo tam pár jedinců, kteří tam původně přišli z úplně jiného důvodu a odmítali uvolnit místo i jiným strávníkům (kupříkladu mě).
A já se ptám, necháme to takhle dojít i na Euroconu?

Clouseau, Kohy, Rimmer: mluvil jsem s Vaškem Pravdou a ptal se ho, jestli by nebylo možné dát nám na Euroconu protstor na promítání a nějaké ty přednášky. Odpověď zněla: "Ano, pokud to bude zajímavé. Beru všechny nápady."
Dokážete si představit tu možnost, že by jsme mohli vysílat RD v opravdovém kině? Na velkém plátně? To by bylo úžasné.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...18.2.2002 08:05

plcarrot, Lokutus: Tož já tam alespoň ještě šoupnu večer další

Kohy: Dobré :-))

Hadati: Že bysme udělali na saybye zátah? :-)


Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!18.2.2002 08:14

Case: jasně. Nejdřív letákovou kampaň, pak nasadíme alegorické vozy... :o)
Honny But everybody looks funny naked! - Nový sci-fi kvíz18.2.2002 08:31

Kohy: Hezké popisky, ještě, že jsem se nedostal před objektiv svého foťáku :-))
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...18.2.2002 08:35

Honny: To je nejlepší způsob, jak se vyhnout focení :-)
captainn the Game Master18.2.2002 10:29

No po pravdě stohy CD za Casův tarif bych v nejhorším asi zvládnul ...
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...18.2.2002 17:12
A jak řekli, tak udělali...
C.L.I.T.O.R.I.S. 1
C.L.I.T.O.R.I.S. 2
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...19.2.2002 09:46

Jéje, já večer zapomněl přihodit další linky...

Všichni jsou mrtví, sayb...totiž Dave
Vy chcete letět za králem bramborových lidí...?
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye20.2.2002 10:43

Aaaaa koukam, ze jsem svou nepritomnosti vychytrale unikl zatahu...
...coze on se zadnej nekonal??? sakra..
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...20.2.2002 10:46

saybye: No neboj...;-))
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye20.2.2002 10:49

No prave ze bojim... :o))
Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)20.2.2002 10:59

Urá, povedlo se, Smeg-ups staženy, stačilo nechat to běžet jen 14 dní v kuse :-))
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...20.2.2002 11:00

Misa: A je to hodinová verze nebo taky půlhodinová jako má saybye?
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye20.2.2002 11:05

No to by me taky zajimalo...
Sledoval jsem to pozorne a vypadato, ze je to cely.. jenze je pul hodinovy :o(
Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)20.2.2002 11:52

jojo, je to verze na 27 minut... a má konec, takže asi bude celá. Ona je ještě nějaká hodinová? Tak tu jsem na Kazaa ještě neviděl...
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...20.2.2002 12:05

:-|
captainn the Game Master20.2.2002 12:08

Jinými slovy jsi nezajímavý(á) a už s tebou neztratíme ani slovo. :)
Misa - A je to doma, su mistr ČR! :o)20.2.2002 12:37

captainn: to je na váááás, na váááás, ale hlavně tedy tady vlevo na váááás....
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages20.2.2002 14:09

Ona je nějaká hodinová? Já už mám přes modem na pokračování stažených 80MB z cca 280. :)
captainn the Game Master20.2.2002 14:10

Anežka vzpurná - hodinová.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...20.2.2002 14:20

Viky: Hodinu měla ta kazeta Smeg Ups co jsme viděli na srazu. Co je zač tahle půlhodinová nevím.
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages20.2.2002 14:29

To je divný. To se asi na stahování toho půlhodinovýho vykašlu, ale třeba je to něco jinýho.

Je tam na začátku po proslovu toho ze Startreku scénka z "Návratu do reality" jak Rimmer spadne. A pak věci jako, že Listrovi pořád zdrhá Frankenstein, "Stones" :), Kochanská brne, Kochanská zkouší "řezač ruky", scénka z Pistolníků z Apokalypsy, jak jim dvakrát spadne jedno Krytonovo oko. A další a další?
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík20.2.2002 14:32

Neviděl jsem, jak vypadá to stažený Smeg Ups, ale pokud je 2x kratší, je možné, že tam chybí Krytonovy komentáře.

Ano, Kačka je úžasná. Casei, vzal jsi mi to přímo z pusy.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...20.2.2002 14:32

No, už třeba jen ten Patrick Stewart by tam neměl vůbec být :-))
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...20.2.2002 14:33

Rimmer: Promiň, ale vracet už to nebudu a vědět to dřív, odkud to beru, ani bych to nebral ;-))
Rimmer Lepší mrtvý než magor! - Červený trpaslík20.2.2002 14:34

Aha! Tak v tom případě něco chybí, ale něco přebývá. Protože na Smeg Ups VHS není nic ze VII. série.
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages20.2.2002 14:34

Krytonovy komentáře? Jeden tam je, před problémama s modelem Kosmíka. Ale mám zatim je prvních 80MB (konec chvilku po tom z Pistolníků z Apokalypsy)
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages20.2.2002 14:35

Ze sedmičky tam mám zatim dvě věci (s tou Kochanskou)
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye20.2.2002 14:38

Krytonovi komentáře tam jsou. Postupně se k němu jako k průvodci pořadem připojí i Lister a Rimmer. A smeg upsů s Kochanskou je tam víc...
..takže to vypadá, že jsou to nějaký uplně jiný Smeg ups :o))))
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...20.2.2002 14:40

Jestli to není nějaká kompilace The very best of Smeg Ups a Smeg Outs dohromady...
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye20.2.2002 14:41

Pak nevim, proč by na začátku v titulkách tvrdili, že je to Smeg ups??? :o)
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages20.2.2002 14:43

Možná je to mix, ten ze startreku říká, že je to ze všech 44 epizod.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...20.2.2002 14:46

saybye: Who the smeg knows...
Kačka Well, I can`t say I`m totaly shocked...21.2.2002 00:35

Musi to byt jine Smeg ups, na oficialni kazete Smeg ups ktera je tu v prodeji VII. serie urcite neni. Mozna je to z kazety Xtended, ktera by mela obsahovat nove Smeg ups, zkusim ji nekde sehnat.

viz oficialni web: red dwarf video: xtended - in addition, there's over 50 new smeg ups and the full length rimmer munchkin song.


Kačka Well, I can`t say I`m totaly shocked...21.2.2002 00:43

Aha, tady mame Picarda...

Red dwarf video: vii byte three:
features epideme, nanarchy and red dwarf a-z.
red dwarf a-z: a riotous video scrapbook featuring the cast, creators and fans including professor stephen hawking and star trek's patrick stewart.

Neco mi rika, ze tohle bude k videni na dalsim srazu :)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...21.2.2002 07:24

Na dalším srazu bude zřejmě k vidění leccos zajímavého :-)))
captainn the Game Master21.2.2002 09:30

třeba i leckdo
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!21.2.2002 13:03

Quiz číslo 2

Otázka 19: Teď..., něco něco něco něco něco. Z čeho je tento skvostný monolog ?
z Lolity
z Richarda III.
z Kočičí Bible
ze Zkrocení Pinďoura

Já si myslel, že to je z Hamleta a ne Richarda III?




Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...21.2.2002 13:05

nene
arlene Agónie ! Čím dál tím líp !!21.2.2002 19:08

Tak dneska mi přišly videokazety od Kačky.Kdo to chce půjčit?
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...21.2.2002 20:48

Jáááááá :-)))))
Lucifer zabít krtka! - Infernal machine21.2.2002 22:10

...pekne to otitulkujte, paxe prihlasim taky ;o)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...21.2.2002 22:19

no, titulkovat RD a ještě kazety se žblepty, to bude chuťovčička :-))
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!22.2.2002 07:32

Taky bych si radši počkal na tu titulkovou verzi :o)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...22.2.2002 08:20

to je zajímavý že najednou to nikdo nechce :-))
Honny But everybody looks funny naked! - Nový sci-fi kvíz22.2.2002 08:21

case: já bych chtěl, ale byl jsi rychlejší :-((
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!22.2.2002 08:24

Case: já to chci, ale jelikož je moje angličtina velmi špatná, radši bych si počkal na ty titulky :o(
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...22.2.2002 08:25

Já jsem schválně jen tak přemýšlel nad překladem některých scének a nevidím to vůbec dobře :-)))
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!22.2.2002 08:39

Case: stačí, když to okopčíš od RD seriálu, ne? Ty přeřeky by snad nebylo tak těžké přeložit.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...22.2.2002 08:43

Hadati: Ty přeřeky budou IMHO právě to nejtěžší :-)) Nezapomeň že to musíš přeložit tak, aby zůstal zachovaný smysl (nebo spíš teda nesmysl) toho přeřeknutí a aby to bylo stejně vtipné jako v originále.
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!22.2.2002 08:46

Case: když si nebudeš vědět s něčím rady, tak to sem hoď. Dohromady už určitě vymyslíme něco, co se tam bude hodit.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...22.2.2002 08:50

Jak NEBUDEŠ VĚDĚT? Já netvrdil že to budu dělat :-)))) To říkal snad Kohy a já jen říkal, že mu s tím můžu zkusit pomoct, když bude chtít :-)))
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!22.2.2002 08:54

Case: pokud vím, tak jsi říkal, že už máš zkušenosti s děláním titulků, takže s tím pomůžeš. Měl jsem za to, že jsi veškerou zodpovědnost přetáhl na sebe :o)))
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...22.2.2002 09:05

To je úžasný, takovýhle závěry ;-)))
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye22.2.2002 10:59

Case: no mě osobně by stačili anglický titulky...
captainn the Game Master22.2.2002 13:17
Case
Jelikož se lidé zachovali přesně jak jsem očekával tak nabízím svou pomoc. :))
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages22.2.2002 14:36

Titulky zas nejsou tak klíčový. A jelikož to smeg ups co stahuju je jiný než to Zombovo, stále platí moje zamluvení, pane Kohy. :-)
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy22.2.2002 20:26

Já bych to taky bral, pokud se se mnou někdo bude ochotnej podělit o titulkovou verzi, ale normální by taky nebyla špatná - já vám prostě budu moc vděčnej za cokoliv!
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages22.2.2002 20:34

Přesně tak
anonym 22.2.2002 20:46
Uaa
Red Dwarf je srackaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy22.2.2002 20:48

Uaaaaa! Zařvi naposled uááá, protože za chvíli bude po tobě!!! :o)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...23.2.2002 02:40

To byla jistě dobrá připomínka a bylo zapotřebí jí sdělit, ale navrhuju...však víte.
Svatý Pejtl ať žijí Kulhánek a Queen!23.2.2002 16:32
Anonym
chci tvoje jméno a adresu a chci to HNED!!!
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy23.2.2002 18:42

že bychom si uspořádali nějaký nový slet přímo na anonymově hlavě? :o)
Svatý Pejtl ať žijí Kulhánek a Queen!23.2.2002 18:59
Lokutus
vemete pilku na železo a poďte semnou. Udělame Anonymovi to co kdysi udělal mně Alexadr Veliký.
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík23.2.2002 19:15

Nazdarek, omlouvam se, ze nestiham sledovat diskusi, ale muj pocitac odesel do kremikoveho pekla!
Jsem rad, ze se vam libi moje komentare k fotkam a jsem rad, ze posta je schopna dovezt Smeg-Ups/Outs az do Ceska, takze brzy se jich snad dockam i ja a potazmo vy!
Titulky se pokusim vytvorit a uvidim, jak mi to pujde, kdyztak pozadam o pomoc - zatim neni s cim, takze klid ;o)
Kačka Well, I can`t say I`m totaly shocked...23.2.2002 21:42

to Kohy: Mily Kohy, kazet se dockas v zapeti po tom, co mi das vedet KAM je mam poslat :) (Mel by sis casteji procitat email :)

PS: tve komentare k fotkam jsou fakt vynikajici :}
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...23.2.2002 22:12
Eeeeeeeeeextraordinary!
1, 2, 3, 4, 5, 6
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages23.2.2002 22:22

Smeg ups se mi pořád stahuje s chybama, tak vždycky přehodim ten dat soubor za 65 Megovej, kterej jsem si přejmenovat na .mpeg. A poslední dobou se mi to nechce stahovat, protože obvykle neni odkud. Stahuju teď (teda momentálně už zase ne) nějaký "Can't Smeg, Won't Smeg". Was ist das?
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...23.2.2002 22:34

Can't Smeg Won't Smeg by mělo být nějaké speciální vydání britského pořadu o vaření, jestli se nepletu
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...24.2.2002 00:33

Na oficiálních stránkách se objevil obrázek ze storyboardu k filmu a musím říct, že velice zajímavý...že by to byl nějaký dok?
anonym 24.2.2002 18:02
Shewa
To ste mě teda anketou o nejlepší díl nejebali, páč mi tam chybí Bílá Díra..podle mě a mých kamarádů nejlepší díl (spolu s Polymorphem..samozřejmě)..oproti takovým jezdcům Apokalysy.. A co to je? To byl fór.
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík24.2.2002 18:15

Kacko, ja si e-maily ctu, ale muj neuveritelne rozhasenej stroj ti neni schopen odpovedet ;o) Napisu ti do posty tady...

Co se tyce ankety, tak ta je koncipovana tak, ze z kazde serie jste si VY vsichni zvolily nejlepsi dil a ten je nyni ve vyberu nejlepsich!
A to, ze se ti nelibi Pistolnici z Apokalypsy je tvuj problem - ten dil ziskal zlaty globus, takze asi tak spatnej nebude!
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages24.2.2002 19:58

No ale třeba v prvních třech sériích jsou úžasný naprosto všechny a v takový sedmý to bylo celkem jednoduchý. TAkže ty úplně nejlepší to rozhodně nejsou.
Svatý Pejtl ať žijí Kulhánek a Queen!24.2.2002 20:06

Nejlepší je stejně polymorf!!!
Hezky kolenem do koulí a zhebne jako nikdo jinej.
nebo moje oblíbený:
Řekli ste si vo to vy podrazáci, všechny vás sejmu a je mi úplně voný jestli...
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík24.2.2002 20:19

Nemusi tam byt osm nejlepsich - nezalezi totiz na tom, ktery je druhy atd. - voli se jen ten nejlepsi!!! Takze vybrat si z tech, ktere tam jsou je dostatecne reprezentativni.
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye24.2.2002 20:45

Viky:Can't smeg Won't Smeg je skutečně pořad o vaření... s klukama z trpaslika
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages24.2.2002 20:50

To už vim.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...24.2.2002 21:30

Tak jedna historka ze Smeg Outs, z RD Convention 1995.
(2.7MB, DivX4, MPEG3 audio)
Kohy Nevejrej na me, Gandhi!!! - Kohyho Červený trpaslík25.2.2002 01:25

Ja bych si ji tak rad stahnul, ale sem rad, ze muzu vubec psat, natoz abych se pokousel o neco slozitejsiho :o/ ;o)
plcarrot Yeah - that is my nick, but call me Phil25.2.2002 08:50

pokud se vam podarilo stahnout Smegy na CD (Spoleham na tebe, Kohy - co pocitac ;-)) mejte mne na poradniku. Jinak nabízím pomoc při tvorbě titulků. Popral jsem se s kuře vindaloo, snad to nejak pude i s timhle. Jinak disponuju dvema propojenymi videi, takze mohu prehrevat... uz mne vyhaneji, tak musim, zatim...
Svatý Pejtl ať žijí Kulhánek a Queen!25.2.2002 14:04

sorry, asi budu vypadat jako blbec a neznalec, ale co to je Smeg??? a co to má společnýho s ČT???
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...25.2.2002 14:08

Smegy = kazety Smeg Ups a Smeg Outs, o kterých zde již dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho. A s ČT nemají společnéh zhola nic, jak jsi na to přišel?
Svatý Pejtl ať žijí Kulhánek a Queen!25.2.2002 14:09
Case
tak proč o nich mluvíte zrovna tady???
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages25.2.2002 14:20

ČT jako Červený Trpaslík ne jako Česká televize asi myslel!
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz25.2.2002 14:21

if { ČT == Červený trpaslík
kazety_(VyberTohoNejlepsihoZeSerialu)
}
else {
ČT == Česká televize
exit
}
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz25.2.2002 14:22

je to jasný?
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...25.2.2002 14:25

Aha, sakra, já mám pro Trpaslíka zažité RD :-)) Takže ČT má pro mě jedinou možnost výkladu...:-))

Pejtl: Jinak teda proto
Svatý Pejtl ať žijí Kulhánek a Queen!25.2.2002 14:34

tak teď už mi to je jasný :-)))
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz26.2.2002 10:45
session
Hele, lide pražský, neuděláme si nějakou pražskou session? Jen tak se někde sejít a trochu poklábosit? Co vy na to?
Honny But everybody looks funny naked! - Nový sci-fi kvíz26.2.2002 10:47
Clouseau
S tím se nedá než souhlasit:-))
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye26.2.2002 10:47

Ich bin pro
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy26.2.2002 10:52

Já bych taky šel.. :o)
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz26.2.2002 11:01

no tak házejte návrhy :)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...26.2.2002 11:04

Ale klidně.
Honny But everybody looks funny naked! - Nový sci-fi kvíz26.2.2002 11:05

Otázka zní, jestli si představuješ něco podobného jako před vánocemi, nebo jenom přátelské setkání:-))
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy26.2.2002 11:06

Clouseau: Ty jsi šéf... :o)))))
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz26.2.2002 11:10

Honny: no samozřejmě nějaké menší, neformální, přátelské setkání
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...26.2.2002 11:28

Něco jako schůzka sběratelů fotografií telegrafních sloupů nebo tak.
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz26.2.2002 11:36

spíš něco jako setkání Svazu hráčů válečných her a Spolku pro rekonstrukci bitvy u Waterloo
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz26.2.2002 11:47

tak co třeba tento pátek 1.3. odpoledne-podvečer-večer? :)
Marek ještě jednou a bude to podruhý... - Dění na blízkém východě26.2.2002 11:49

Nejlepsi jsou psireny a emocuc2. Mmch. memu brachovi treba ne, ale me se suverenne nejvic libila osma serie, zatimco jako nejslabsi hodnotim sedmicku.
Honny But everybody looks funny naked! - Nový sci-fi kvíz26.2.2002 11:53
Clouseau
Tak to bude problém :-((( Pátky jsou vůbec problém:-(
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...26.2.2002 11:55

Tento pátek by klidně šel, stejně jako jakýkoliv jiný den v týdnu příštím i následujících. Takže zapomeňte že jsem něco řekl.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy26.2.2002 12:01

To byla důležitá informace a bylo nezbytné jí sdělit, ale navrhuju, aby propříště byla diskuze vedena lidmi, kteří mají mozek větší než angrešt, děkuji za pozornost! :o))))
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz26.2.2002 12:07

Honny: a co třeba v pondělí?
Honny But everybody looks funny naked! - Nový sci-fi kvíz26.2.2002 12:16
Clouseau
Pondělí 4 je problém, ale pak už je to v pohodě.
Marek ještě jednou a bude to podruhý... - Dění na blízkém východě26.2.2002 12:19
k srazu
Pondeli mi nevadi vubec, v patek pozdeji, musel bych nejdriv vydychat dve blby cvika a jedny laborky....

Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!26.2.2002 13:41

Až na pondělí a středu by to šlo každý den... I když úterky a čtvrtky se mi taky moc nelíbí. V pátek a neděli se mi nikam nechce chodit, takže teď už zbývá jenom sobota :o)

Ne teď vážně. Pondělí a středa jsou pro mě blbé, protože makám celý den. Jinak ale můžu každý den (i když přece jenom ten pátek a sobota jsou daleko přitažlivější než ostatní dny).
Legie Srehtorb Esrever Lanoitasnes Eht26.2.2002 14:13

SEPARATISTICKÝ PRAGOCENTRISMUS!!!!!
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!26.2.2002 14:20

Legie: komu říkáš PRASE RASISTICKÝ? :o)
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages26.2.2002 14:25

Já chci o víkendu! A ne moc do večera!
*
Já nejradši 3. sérii a pak 2. a 1., nejslabší je rozhodně, aspoň co se vtipu (a Rimmra týče) 7., pátá a čtvrtá byly místy taky slabší. Ale samozřejmě v rámci Trpaslíka, protože jinak je to celý super!
Svatý Pejtl ať žijí Kulhánek a Queen!26.2.2002 14:49

ačkoli byly některý série slabší, stejně je to s přehledem lepší než cokoli jinýho s vyjímkou M.A.S.H.e, kterej byl taky bombovej
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages26.2.2002 14:57

Snžíš se naznačit, že RD neni nejlepší?! tfuj tfuj tfuj!
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!26.2.2002 14:58

SP: ačkoliv s postupem dílů mi to už potom připadalo stejné (MASH). I tak to však byl jeden z nejlepších seriálů. Na třetí místo bych řadil seriál Na zdraví!
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!26.2.2002 15:00

Viky: on se jistě snaží naznačit, že za RD je v těsném závěsu MASH a potom až ty ostatní.
Viky Vy parchanti v Lopušákovinách! - Viky´s Pages26.2.2002 15:02

V těsném závěsu! Uááá. Chci čínské koule pro uklidnění!
Nejlepší jen Red Dwarf a v těsném závěsu pak Jistě pane ministře/premiére, pak tak nějak Ally a pak všechny další!!!
Svatý Pejtl ať žijí Kulhánek a Queen!26.2.2002 15:42

první je RD pak MASH pak dlouho dlouho nic, pak ještě nic, pak ještě chvilku nic a pak Přátelé
captainn the Game Master26.2.2002 15:46

MASH má příliš mnoho dílů
Svatý Pejtl ať žijí Kulhánek a Queen!26.2.2002 16:07

jj, ale ČT jich má zase moc málo
Marek ještě jednou a bude to podruhý... - Dění na blízkém východě26.2.2002 17:06

1) Jiste, Pane ministre
2) CT
3) Jiste, pane premiere
4) Cerna zmije

1a2 koliduji, proste nemohu se rozhodnout, takze chvili to, chvili ono.

ad MASH, prvnich zhruba 50 dilu(dokud tam byl Henry) bylo dobrejch tak 5-6 misto v zebricku, pak uz to propadalo az do top 30.
Na Ally jsem obcas koukl, ale to neznamena, ze to chapu jako kvalitni serial do top 10, totez plati o pratelich apod. v drtive vetsine americkych zalezitosti. Proste nemam az tak strasne moc rad povrchni humoz ala amerika, kteremu se zasmeje i pes, jak je to prosty.

Marek ještě jednou a bude to podruhý... - Dění na blízkém východě26.2.2002 17:09

I kdyz Radar si obcas se sirem Humphreyem nezadal :-)
Svatý Pejtl ať žijí Kulhánek a Queen!26.2.2002 17:34

Radar byl super, ale nejlepší byl stejně Klinger :-)))
jinak Ally vůbec nesleduju, protože taky nemam rád USA humor, ale Přátelé se mi kupodivu líbí
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy26.2.2002 18:33

Nejlepší byl FRank Burns, když to ještě táhnul s Hulihenkou, jak se potom zbláznil bylo sice taky fajn, ale už to prostě nebylo ono.. :o(

jakto, že všichni zapomínáte na Ela Bundu???!! :o)
Marek ještě jednou a bude to podruhý... - Dění na blízkém východě26.2.2002 18:48

No Al spada presne do te B-katogerie viz nize pod heslem Ally.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy26.2.2002 19:11

Ally je zhovadilost nejtěžšího kalibru, ale el je jako elita!!
Oddjob Hergotkrucifixtyrknundnochainmal!!!!!!!!27.2.2002 08:42

Zapomněli jste na černobílou Addamsovu rodinu se skvělým slovenským dabingem! Já ji miloval!!!!
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!27.2.2002 08:51

Oddjob: pravda, ta byla skvělá
Blackadder I am going slightly mad ...27.2.2002 10:00

Možná jste to už někdo psal, nevím, ale včera na ČT běžel klip od NEW ORDRE a prakticky hlavní roli zde hrál kapitán pekař Hollister.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy27.2.2002 12:57

Kapitán Pekař byl dost dobrej v ALiens! :o)
anonym 27.2.2002 13:13

Ježiš, tak to jsem si vůbec nevšiml. Já už tedy Aliens neviděl pár let. V tomhle klipu hraje správce parku, který loví medvěda :-)
captainn the Game Master27.2.2002 13:21

Aliens minimálně 3x do roka.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy27.2.2002 13:33

Akorát mám dojem, že se objevil pouze v director´s cutt, takže u nás v televizi na to narazíte opravdu jenom velmi těžko.. :o)
Blackadder I am going slightly mad ...27.2.2002 13:36

Tak to jo. Proto si ho tam nepamatuji.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy27.2.2002 13:40

No hrál tam velitele Colonie na LV-426 a i když tam byl snad jenom v nějakých 5 záběrech, tak to bylo docela dobrý oživení, ale když někdo nezná RD, tak ho to ani moc nepřekvapí, jinak hrál myslím i v LAZEBNIK SIBIRSKY, jestli si to s něčím nepletu, kde byl taky moc fajn...

"Ať ten Mozart vystoupí z řady!!!"
"Ale pane, Mozart byl velký skladatel, který zemřel již dávno"

nebo tak nějak... :o))
Blackadder I am going slightly mad ...27.2.2002 13:45

Lazebníka teď budou dávat na ČT, tak to se schválně mrknu.
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy27.2.2002 13:48

Mpožná si to s něčím pletu - je to Michalkov, kde hrála hlavní roli Ormondová?
Blackadder I am going slightly mad ...27.2.2002 13:54

Jo jo, to je ono.
captainn the Game Master27.2.2002 14:01
Lokutus
No je to smutný, že DC už skoro všade šel jen u nás ne.
Blackadder I am going slightly mad ...27.2.2002 14:04

Sorry jsem asi mimo mísu. Jakej DC?
captainn the Game Master27.2.2002 14:06

no dobrá dc resp. director´s cutt
plcarrot Yeah - that is my nick, but call me Phil27.2.2002 21:50

Pánové a dámy, pravě jsem viděl tu ukázku ze Smegů od Case (děkuji mockrát) a popadl mne absťák. Jááááááá chciiiiii takýýýýýýýý :-P
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...27.2.2002 21:54

'ey, let's hit it and see what 'appens! :-)))

No právě dokončuju rekompresi Smeg Ups, pak hodím nějakou ukázku finální podoby.

Právě jsem jí dokončil :-))
plcarrot Yeah - that is my nick, but call me Phil27.2.2002 22:23

Je nějaká možnost, jak přepravit Kazety či CD do plzně. Já bych si to přepalil, připadně přehrál. Zadarmo bych to samozřejmně nechtěl...
BTW: jak to vypadá s Fanklubem?
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz27.2.2002 22:56

plcarrot: s Fanklubem to vypadá nadějně, měl jsem teď poslední dobou dost starostí se stěhováním atp., ale upravenou verzi stanov hodim na MVČR asi zítra nebo v pátek...takže během pár dnů by mohl být Fanklub založen
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye27.2.2002 23:02
Hnidopich
Proč ve "Stesku", když Lister vzpomíná ve skladišti, jak hráli s Rimmerem golf, je z toho Kocour tak vyplesklej? Vždyť je v té vzpomínce na planetě i Kryton, takže Kocour už v té době musel bejt na lodi.

A ještě očividnější je to při vzpomínce, jak vybírali skříňky těch, co zemřeli: Lister"Ty nevíš, co jsme dělávali ještě za starejch časů." ...a pak v tý vzpomínce má Rimmer na čele H. Tak jakýpak starý časy???

Většinou mě takovýhle přehmaty nevadí, ale tenhle dvojnásobnej, je fakt do očí bijící...

BTW jestli už jste to na cervenytrpaslik.cz řešili, tak se omlouvam :o)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...28.2.2002 07:34

PLCarrot: Pošta?
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!28.2.2002 07:53

say: nejspíš kocour zrovna lítal po lodi a dvořil se kočkám :o)
Honny But everybody looks funny naked! - Nový sci-fi kvíz28.2.2002 07:56
Poděkování
Chtěl bych poděkovat Casemu a Arlene, za to že mi umožnili strávit dva z nejlepších večerů jaké jsem zažil.
Kryton: Always be professional.......
Rimmer: My name is general Patton
Kryton: I like door
A tak dále.......
Díky moc:-O
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...28.2.2002 08:05

And I'm not talking about styrofoam, I'm talking....what am I talking? :-P
Legie Srehtorb Esrever Lanoitasnes Eht28.2.2002 08:17

I mé "Smegy" jsou už na cestě z UK do CZ.Nutno podotknout,že Kačka je opravdu světová!!!
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...28.2.2002 08:21

Tak to rozhodně.
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz28.2.2002 08:53

Ja mam obe kazety uz v CZ, a to u Rimmera, takze mi jen zbyva si pro ne k nemu dojet. Nebudu tady rikat, jaka Kacka je, ona to vi sama nejlip, ze jo Kacko? :)
Blackadder I am going slightly mad ...28.2.2002 09:38

Já bych také moc prosil o možnost shlédnout vámi opěvované kazety. Co proto můžu udělat :-)
Kačka Well, I can`t say I`m totaly shocked...28.2.2002 10:05

Dekuji panove, je mi potesenim pracovat s hochy z Trpaslika :)

Vcera jsem sledovala par dilu v originale. Nasla jsem tu cloveka, ktery byl ochotny se na RD se mnou divat a hlavne vysvetlovat mi slang atd. Lister mluvi silene humpolacky, neni mu skoro rozumet, ale je to kouzelny :) Horsi bylo kdyz jsme narazili na Camilu, kterou jsem jeste nikdy nevidela. (ja se opravdu velmi omlouvam, ale i ja mam holt sve drobne roztomile vady :) Protoze jsem to musela pausovat kazdou chvilku abych se mohla dostatecne vychechtat :)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...28.2.2002 10:46

Kačka: No souhlas, Lister fakt mluví hrozně, ale skvěle to k němu pasuje a jak jsem říkal, ten jeho styl mluvy se mi taky hrozně líbí :-)
Svatý Pejtl ať žijí Kulhánek a Queen!28.2.2002 13:35

lidi to sledujete v originále to co dávali na ČT, nebo něco novýho???
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!28.2.2002 13:37

něco starýho, co však u nás nebylo k vidění (pokud vynechám ten náš sraz :o))
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...28.2.2002 13:39

Pejtl: Já toho Listera soudím dle Smegs a dle MP3 ze seriálu, Kačka zjevně mluví o celém seriálu.
Blackadder I am going slightly mad ...28.2.2002 13:51

Nemáte adresu www, kde se dají objednat smegs? Případně nevíte o překladu?
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...28.2.2002 13:58

Blackadder: V pondělí jsem jeden z mnoha odkazů házel. Tak třeba tady. Když si dáš vyhledat na netu 'smeg ups' nebo 'smeg outs', najdeš jich MNOHEM víc.
Překlad bude snad celkem brzo, do titulků zapracovaný tak někdy SNAD do měsíce. Ovšem jeho kvalita je něco, co se teprve pozná...Vynasnažím se, a samozřejmě v maximální možné míře využiju původní překlad seriálu. To je všechno co k překladu za sebe můžu říct
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!28.2.2002 14:00

Ad sraz, nedali by jsme si ho mi Pražáci (jak navrhl Clouseau) příští týden v pátek nebo sobotu?
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...28.2.2002 14:01

Příští sobotu by se mělo jet do těch Pradubic, tuším že jsi taky jevil zájem...
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!28.2.2002 14:02

Aha, já myslel, že je to už tuhle :o)
Blackadder I am going slightly mad ...28.2.2002 14:05

Já bych také rád na sraz. Klidně v Praze nebo i v Pardubicích (tam se to dá ještě spojit s hokejem :-))

Kačka Well, I can`t say I`m totaly shocked...28.2.2002 14:54

to Pejtl: sledujeme cely stary serial porad dokolecka a vyvoleni jedinci i Smeg videa v originale.
A ti uplne nejvyvolenejsi (ja:) maji cerstve kopie serialu v originale a mohou je take zacit sledovat porad dokolecka :)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...28.2.2002 14:59

Kačka: Ty čerstvé kopie bys taky mohla nějak propašovat sem k nám...;-))
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye28.2.2002 15:25

Kačka: nejvyvolenějších je víc :o))
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...28.2.2002 15:27

Saybye: Jistě bys chtěl vidět kompletní Smeg Ups a Smeg Outs, žejo...:-P
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye28.2.2002 15:30

Case: slyším dobře, padl zde nějaký návrh??? :o)
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!28.2.2002 15:31

Copak? Case nás zve na promítání? :o)
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...28.2.2002 15:32

No ani ne, ale kdoví, třeba padne...
Hadati Jsem dospělí a nehodlám se s tím smířit!28.2.2002 15:33

kdo padne?
Kačka Well, I can`t say I`m totaly shocked...28.2.2002 15:43

Case: samo ze to vsechno privezu, stejne bych k te anglicke verzi potrebovala konzultaci nejakeho zkuseneho ceskeho dwarfologa :)

Saybye: I ty? :) Jak se ti to v originale libi a jak tomu rozumis?
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...28.2.2002 15:47

Kačka: Tak to je skvělé. Tak kromě toho dwarfologa mysli i na mě :-P :-)))
captainn the Game Master28.2.2002 15:52

A kdo pomyslí na mě ?
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...28.2.2002 15:59

captainn: Na Tebe nikdo myslet nemusí, Ty se 'někomu' nacpeš do hlavy sám ;-))
captainn the Game Master28.2.2002 16:02
Case
To se ale nepočítá!
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye28.2.2002 16:09

Kačka: Vzhledem k tomu, že to znam česky, dá se rozumět dobře...

BTW neviděla jsi Better Than Life??? Jsou tam dvě scéna, který v český verzi nebyli...
captainn the Game Master28.2.2002 16:10
saybye
ty čecha jak noha
saybye Take me to the Seven Seas of Rhye28.2.2002 16:12

captainn: no jo přehmat :o)))
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...28.2.2002 16:27

captainn: No a když řeknu že na Tebe budu myslet já, tak to někdo rád vytrhne z kontextu...
captainn the Game Master28.2.2002 16:29
Case
O tom nepochybuj.
captainn the Game Master28.2.2002 16:30

Což mi připomíná, že už sem si dlouho nedobíral Hadatiho na Lokutusu.
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz28.2.2002 18:33
sraz
Tak co bude s tím pražským srazem? Pořád ještě není známo datum. To nejste schopni se na něčem domluvit?! Jste ten nejhorší spolek slavných historických parafínů, na kterých musel, žel Bohu, spočinout můj zrak!
Lokutus Podívala se na mě a zdrhla.Proč utekla?? - Filmová hudba, Natalie Portman, Filmy28.2.2002 18:53

"Jste banda ztroskotanců! Někdo vás bude muset postavit do latě a ten někdo dámy a pánové jsem Já!!!"
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...28.2.2002 19:44

Lokutus: Tak do toho.

Těžko můžu já něco začít domlouvat, když sám mám čas pořád.
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz28.2.2002 19:51
sraz
Mě by se hodilo pondělí 4.3., ale to se nehodí Honnymu, pak už zas nebudu mít čas...

Takže navrhuji úterý 12.3. sraz někdy v podvečer, místo nevím. Co vy na to?
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...28.2.2002 20:22
The smeggin'-licious
Tak takhle nějak vypadá finální verze mých Smeg Ups / Smeg Outs. Ukázka je ze Smeg Outs, DivX4, MP3 audio, 2.9MB. Vyčištěním šumu se to trochu mázlo, ale mě to jinak vcelku vyhovuje.

Clouseau: Já na to ano, kupodivu. Místo...asi by se dalo zajít do pivního baru Stázi, kde se konají srazy klubu Praha, je to tam celkem snesitelné, myslím. Je to kousek od náměstí Míru.
Clouseau chiefinspector - www.cervenytrpaslik.cz28.2.2002 20:33

Case: tak jo, tímto považuji datum za schválené a konečné :)) S tím místem jsem pro.
Case Just the strange kind of nothing - where there used to be me...28.2.2002 20:46

Clouseau: :-)))) Tak to bylo dobrý :-))

No tak mi do pátku odpoledne (příštího, 8.3.) sdělte nějak přibližný počet zúčastněných nebo teda kdo jdete, abych to tam zamluvil.
Marek ještě jednou a bude to podruhý... - Dění na blízkém východě28.2.2002 21:03

No, jsou i lepsi dny nez Utery :-( treba patek/sobota/nedele/pondeli.
Ale i tak by se mi asi podarilo prijit i v to UT.
Honny But everybody looks funny naked! - Nový sci-fi kvíz28.2.2002 21:09

Úterý dvanactého, zaznamenávám,........